Sayfa 85/156 İlkİlk ... 3575838485868795135 ... SonSon
Arama sonucu : 1241 madde; 673 - 680 arası.

Konu: TETMT - Tetamat Gıda

1. Forumda kimse yokmu arkadaşlar ? Bilgi almak için buraya gelenler aylar önce yapılmış olan yorumlarımı görecek

2. Taze kuru hakkında araştırma yaptım ve siz değerli ortaklarımlada paylaşmak isterim.

Öncelikle https://www.tazekuru.com/ Şirketin sitesini buraya bırakıyorum belki sipariş vermek filan istersiniz

22 Mayıs tarihinde https://www.borsagundem.com/haber/ta...stirdi/1493104 şöyle bir haber düştü

Bu haberi okuduktan sonra HÜSEYİN AVNİ METİNKALE kimdir diyeceksiniz

https://www.yildizholding.com.tr/biz/yonetimimiz/

kısmından kim olduğunu okuyabilirsiniz de ben yinede buraya bırakıyorum.

HÜSEYİN AVNİ METİNKALE
    Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Avni Metinkale üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde yaptı.

Çalışma hayatına 1985 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası’nda proje yöneticisi olarak başladı, ardından yönetici ortak olarak Pripack Ambalaj A.Ş.’de görev aldı.

2001 yılından itibaren Yıldız Holding bünyesinde Komite Başkanlığı, İcra Kurulu Üyeliği ve Ambalaj Grubu Başkanlığı gibi görevlerde bulunan Metinkale, 2008- 2020 yılları arasında Yıldız Holding Genel Müdürü, 2010 – 2020 yılları arasında ise Holding Yönetim Kurulları Genel Sekreteri olarak çalıştı.

Metinkale, 2016’dan bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor.

Evet buraya kadar anlattım burdan sonrasıda yarın

3. Devam ediyoruz..

4. Şirketin borsada dolaşan lot sayısı az. Az derken ne kadar az 290 bin küsur lotu var. Az lot olması avantaj yani zamaninda küçük yatırımci bile 20 bin liralık hisse alarak dolaşımdaki lotların % 1 ine 2 sine sahip olabiliyordu. Şimdi durum farklı olsada tavan serilerinde bekleyen emir 40 bin lot gerçekleşen emir 4 bin ile 8 bin arasında seyredebiliyor. Haliyle tavan da tabanda kolay olabilen bir hisse. Alın demiyorum almayında demiyorum sadece dolaşımdaki az lota dikkatinizi çekmek istiyorum.

5. Asıl yükselme şirketin %900 bedelli sermaye arttırımı yapacağım demesinden sonra oldu. Rüchan katılım fiyatı 1 tl.
    Bedelli sermaye nedir anlatayım bildiğim kadarıyla.
    Örnek;

10 lot tkuru hisseniz var
    %900 sermaye arttırımi yapıldı
    90 lot daha ekstradan hisse eder
    Lot başı 1 tl vererek ister hissenizi alırsınız isterseniz rüchan pazarında satarsınız.

6. Birkaç veri daha paylaşsaydınız keşke

Sermayeyi kediye yüklediğini ve bu nedenle yüzde 900 bedelli artırım yaptığını, bu seneki 6 aylığında 1 milyon sermayeye karşı 1,5 milyonun üzerinde Arar açıkladığını, yakın zamana kadar piyasa değeri 7 milyonken kimsenin yüzüne bakmadığını ama birileri tamamını ele geçirdikten ve bahsettğiniz zat şirketi Babacan’ın akrabasından aldıktan sonra anormal prim yaptığını, fabrika binası diye söylenen binanın atolyeden farklı olmadığını, 7 liradan 106 liraya çıkmış hissede yüzde 900 bedelliye katılacak son sahiplerinin arandığını vs vs iletseydiniz çok daha açıklayıcı olurdu. Arkadaşlar bu kağıdı 7 küsür liralardan çok uzak olmayan zaman içerisinde 11,5 lardan satmış biri olarak diyorum ki iyi düşünün. Kumar oynamak istiyorsanız deneyin isterseniz. O görünürde alınan satılan lotlar sağ cep sol cep meselesidir. Kimse bu şirketin hissesine 106,5 lira vermez kağıdın yüzde 100 ünü ele geçirmiş sağ cep sol cep yapan speğinden başka.
    Yapmayın etmeyin. Çocuğunuzun rıZkını kumara teslim etmeyin.

Not: yukarıda yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir ky nin kişisel tecrübelerini paylaştığı muhabbetidir. Her yatırımcı kendi alım satımından kendi sorumludur.

Satgılarımla.

7. .

8.  Alıntı Originally Posted by gumus2929 Yazıyı Oku

.
    Sevgili hocam adınıza üzüldüm. 7 liradan alıp 11.5 liradan satmış olmanıza yani. Çok dert etmeyin. Bu hisse size göre 11 lirayken daha gitmezdi 20 liraykende pahalıydı 30 oldu millet salaktı. 50 oldu yuh daha nelerdi. 106.5 tl yi kimse vermezdi. Çünkü sizden hariç kimse borsadan anlamıyordu

Sayfa 85/156 İlkİlk ... 3575838485868795135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •