Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 36 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Kiraya Vermek İçin Konut Almak ve Mevduat Faizi Arasında Kararsız Kalmak

1. Ekim ayı yıllık kıra artışı oranı % kaç oldu , bilen biri var mı . Teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Ekim ayı yıllık kıra artışı oranı % kaç oldu , bilen biri var mı . Teşekkürler.
    Kira artışını belirleyen tüfe ekim oranı : 16,81
    Saygılar.

3. Konunun ilk mesajındaki kira çarpanı harikaymış.

Ev çoktan satılmıştır tabi.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Faiz düşünce neden daha az para kazanıldığı düşünülür? Bankanın verdiği faiz yüzde 20 den 10 a düşerse reel kazançta değişen hiçbir şey olmaz.Aksine olumlu bile yansır.Zira sürekli değişen yüksek faizde kazanç reel olarak da erir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by DJDarci Yazıyı Oku
    Merhabalar

Öncelikle durumumdan bahsetmek isterim. 34 Yaşındayım evim ve arabam var. Borcum yok. 300 K param var ve mevduat getirisi kazanıyorum. Her ay kazandığım faize dokunmuyorum ve üzerine minimum 10 k para ekliyorum. Hedefim 1 milyon nakite ulaşmak ki hesaplarıma göre bunu 3-4 sene içerisinde yapabiliyorum.(bileşik faiz ve üstüne eklediğim paralarla) 40 yaşında kendimi emekli etme gibi bir planım var.

Faizlerin düşmesi beni biraz düşünceye itti. Acaba 1+1 kira çarpanı uygun, kolay kiraya verilebilir evler mi almaya başlasam diye.

135 bine 1000 tl'ye kiraya verilebilen bir ev buldum.

Size sormak istediğim size mantıklı olan 1 milyon tl'ye ulaşıp faiz geliriyle mi yaşamak( Kesinlikle tüm faiz geliri harcanmayacak, ana para mutlaka bir ay öncesinden daha fazla olacak) ya da mümkün olduğunca fazla kira gelirine sahip olup kira geliriyle mi yaşamak?

Fikirlerinizi merak ediyorum.

Görüşmek üzere..
    Bir milyon tl’ye ulaşın. Yarısını finansal piyasalarda değerlendirin ( farklı içerikte fonlar, eurobond, hisse senedi vs) Diğer yarısını ikiye bölüp iki konut alın kira için. Böylece dengeli bir portföy olur.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Konunun ilk mesajındaki kira çarpanı harikaymış.

Ev çoktan satılmıştır tabi.
    135bine 1000tl kiracılı yer ancak eşyalı olabilir ve muhtemelen üniversite bölgesinde öğrencilere kiralanan bir konuttur..

8. kişisel sebepler bir yana nasıl bir matematikle en doğru sonuca ulaşırız bu konuda?

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •