Sayfa 122/153 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon
Arama sonucu : 1220 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Oralet Osman'dan Inciler

1. şu aralar karel ile birlikte yakından takip ettiğim banvit ,bağfas,hektaş,klimasan hisseleri var...çok yakından takip ettiğim ama şu anda bedelli sürecinde olan başka bir hisseyi de takip ediyorum...onun ile ilgili araştırmalarımı da tamamladıktan sonra vede bedelli süreci de biterse almayı düşünüyorum..tabi araştırmalarım da o hissenin iyi bir hisse olduğunu teyit ederse ??? potansiyeli yüksek hisseleri seviyorum...bakalım nasibimizde neler olacak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Milletin keyfi kalmadi, hisseler batirdi, o yuzdendir Keko.
    biliyorum hisselerin bir çoğu insanda moral bırakmıyor...galiba oralet osman ve obbolov tekfendeler...tekfen ,tav,soda, ereğli ve daha bir çok kaliteli hisse hala satış baskısı altında...tabi bu durumda da moral kalmıyor..mizah yapacak konsantre de kalmıyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yok var dostum..hem de fuul...bilançoyu bekliyorum şu anda...
    Tebrikler dostum. 2019 yılının yıldızı iki kağıttan biri Karel biri de Deva. Helal olsun.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

4.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Tebrikler dostum. 2019 yılının yıldızı iki kağıttan biri Karel biri de Deva. Helal olsun.
    iki yıl önce devayı da almıştım..deva o vakit yeni kanser ilaçları piyasaya giriyordu...geçmiş topik sayfalarında yorumlarım var..o sıralarda ilaç sektörü ile ilgil eczacıbaşı ilaçı da incelemiştim...o vakitler henüz yeni yeni bilançoları iyileşmeye başlıyordu...daha o vakitte bile düşen endekse iyi direniyordu..o sıralarda endeks sert düşmeye başlamış idi bende az bir zarar ile o hisseden çıkmıştım... .o gün bu gündür o hisseyi takibimden çıkarmıştım...şu anda ne alemdedir bilmiyorum...

tabi teknoloji şirketleri ile sanayi şirketlerinin hareket tarzı aynı değildir....teknoloji şirketleri büyümeye daha yatkın oldukları için hareketleri de agresif oluyor...hızı seven biri olduğum için de hantal hisselerde çabuk sıkılıyorum...

dediğim gibi karel beklediğim bilançoları yollarsa ?? daha gidecek çok yolu olacak...karelde asıl beklenti son çeyrektedir...çünkü son çeyrek karelin ciro ve kar deposudur....üçüncü çeyrek çok iyi gelirse dördüncü çeyreğin beklentisi çok agresif alınır..o vakit de önümüzdeki 3 ay boyunca adrenalini yüksek seansları görebiliriz..

Evet zirvedeki kagida para soktu Keko. Zirve yapan daha da yapar ama o zirvelerini yikilma ihtimali de vardir. Iyi d.t varmis.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Evet zirvedeki kagida para soktu Keko. Zirve yapan daha da yapar ama o zirvelerini yikilma ihtimali de vardir. Iyi d.t varmis.
    dostum teknikçiler bir hisseyi zirvelerinden alamaz geçmişte kendim de bir teknikçi olarak bir hisseyi kesinlikle zirvelerine yakın bir yerden almazdım...ama temelciler gidecek yolu gördükleri için gerekirse tavandan da almaktan çekinmezler...malum kareli en son aldığımda zirvesi 9,41 idi ve ben aldığımda da fiyatı 8,76 idi...yani bir çeşit zirvesinden alıyordum..

aldığım günde de bilançosuna güvenmeseydim bir hisseyi zirvelerine yakın almazdım dedim...şu anda ben aldığımdan beridir yaklaşık 25 günlük bir süre geçmiştir bu süre zarfında hisse %34 çıkmıştır...

bilançosu iyi gelirse ?? bu çıkışa biraz daha eklemeler yapacaktır ardından da dördüncü çeyrek beklentilerini satın almaya başlayacaktır...karelden yıl sonunda 150 milyon civarı kar bekliyorum..

alcatel ve netaş gibi hisseler ise henüz zarardan kara geçmiş değiller..o iki hissede özlenen karlar hazır karelde mevcut...o yüzden de piyasa gereğini yapacaktır..

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    iki yıl önce devayı da almıştım..deva o vakit yeni kanser ilaçları piyasaya giriyordu...geçmiş topik sayfalarında yorumlarım var..o sıralarda ilaç sektörü ile ilgil eczacıbaşı ilaçı da incelemiştim...o vakitler henüz yeni yeni bilançoları iyileşmeye başlıyordu...daha o vakitte bile düşen endekse iyi direniyordu..o sıralarda endeks sert düşmeye başlamış idi bende az bir zarar ile o hisseden çıkmıştım... .o gün bu gündür o hisseyi takibimden çıkarmıştım...şu anda ne alemdedir bilmiyorum...

tabi teknoloji şirketleri ile sanayi şirketlerinin hareket tarzı aynı değildir....teknoloji şirketleri büyümeye daha yatkın oldukları için hareketleri de agresif oluyor...hızı seven biri olduğum için de hantal hisselerde çabuk sıkılıyorum...

dediğim gibi karel beklediğim bilançoları yollarsa ?? daha gidecek çok yolu olacak...karelde asıl beklenti son çeyrektedir...çünkü son çeyrek karelin ciro ve kar deposudur....üçüncü çeyrek çok iyi gelirse dördüncü çeyreğin beklentisi çok agresif alınır..o vakit de önümüzdeki 3 ay boyunca adrenalini yüksek seansları görebiliriz..
    deva neredeyse 2019 başından beri %300 yaptı keko. kısmet değilmiş

kareldeki söylemlerine katılıyorum ama beni düşündüren karelde 7 lerde bir GAP var. kapatmaya gider mi bilmem.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    deva neredeyse 2019 başından beri %300 yaptı keko. kısmet değilmiş

kareldeki söylemlerine katılıyorum ama beni düşündüren karelde 7 lerde bir GAP var. kapatmaya gider mi bilmem.
    o gap yüzünden zaten hisseden çıkmıştım..ama görüyorsunuz ki savaş bile çıktı karel o gapı kapatmadı...bu güzel bilançoları da yollamaya devam ederse kapatması da mümkün değil...zaten kapatmayınca ben de iki ay sonra tekrardan daha yukarıdan almak zorunda kaldım..

deva ise üç kat çıkmış ise üzülürüm..çünkü zamanında topiklerinde çok emek vermiştim...yazarken yine heyecanlı heyecanlı şeyler yazıyordum...aslında bilançoları olgunlaştığında girmek gerekiyordu...çok erken girmişim demek...ama o hissede ışık görmüştüm...

artık nasip diyelim..

Sayfa 122/153 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •