Sayfa 447/649 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    bilançoyu inceledim gelen kar değerlemeden gelmiş gitmeyişinin sebebi bu olabilir ytd.
    Yani brut mu?

2.  Alıntı Originally Posted by SalimMustafa Yazıyı Oku
    Yani brut mu?
    bilançolarda net açıklanır bürüt değil

şirketinin bitanesi değerlenmiş kar diye onu bilançoya koymuş puştlar

ama acsel in satış haberi olumlu

puştıng bunlar vesselam ytd.

3. çok ilginç şeyler oluyor ne yapmaya çalşıyorlar acaba hem bidünya mal al hem satış haberi yap hem bilanço üzerinden oyun peşinde ol ytd.

4. İyi satış baskısı var, öyle kolay para yok diyorlar sanırım....gün sonu 3.20 lere bile basarlar valla

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    bilançolarda net açıklanır bürüt değil

şirketinin bitanesi değerlenmiş kar diye onu bilançoya koymuş puştlar

ama acsel in satış haberi olumlu

puştıng bunlar vesselam ytd.
    dostlar vertunun açılımı zaten vertu girişim sermayesi yatırım ortaklığıdır... şirket gelişime açık olan vede sermaye açığı olan şirketleri satın alır..aldığı şirket karlı bir duruma gelince satar...bu satıştan yaptığı kar gelir olarak şirkete yansır...aynı zamanda aldığı şirketlerin değerlenmesi veya bilançolarında kar etmesi direk vertuya geçtiğinden vertu kar etmiş olur...

örneğin elindeki kafein prim yapmış ise ve değerlenmiş ise vertu da bu değer oranında kar yazar...veya pamukova elektrik iştiraki kar ettikçe ortaklık oranında vertu da kar eder...

vertunun elindeki tüm şirketler kalitelidir ve hepsinin de önü açıktır...bu iştiraki olduğu şirketler büyüyüp kar ettikçe vertu bundan doğrudan olumlu etkilenecek ve bu karları vertuya yansıyacaktır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. vertu tek bir fabrika gibi düşünmemek lazım..elindeki şirketlerin toplamına vertu demek lazım...elindeki bu şirketler eğer borsada işlem görüyorsa ve prim yapıp yükselmiş iseler bu oranda vertu da kar etmiş olur...veya borsada işlem görmüyorsa bu şirketler kar ettikçe yaptıkları bu karlar direk vertuda toplanır..

pamukova elektrik yenilenebilir enerji yatırımları ile ürettiği elektiriğin tümünü devletin belirlediği fiyattan (ki buda dolar bazlı fiyatlardır ) devlete satar...pamukova elektriği incelemek için başlı başına bir konu açmak lazım...kısaca çok güzel bir şirkettir diyebiliriz...acıbadem selüloz ise zaten kağır üreten bir firma olarak biliyorum...kağıt da dolar bazlı satışlar olur...kağıt işi yapan şirketler bu yıl iyi kar açıklayacaklar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. vertunun karı normal olarak ya iştiraklerinin yaptığı karlardan gelir yada elinde olup da borsada işlem gören vede değerlenen şirketlerden gelir...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    vertu tek bir fabrika gibi düşünmemek lazım..elindeki şirketlerin toplamına vertu demek lazım...elindeki bu şirketler eğer borsada işlem görüyorsa ve prim yapıp yükselmiş iseler bu oranda vertu da kar etmiş olur...veya borsada işlem görmüyorsa bu şirketler kar ettikçe yaptıkları bu karlar direk vertuda toplanır..

pamukova elektrik yenilenebilir enerji yatırımları ile ürettiği elektiriğin tümünü devletin belirlediği fiyattan (ki buda dolar bazlı fiyatlardır ) devlete satar...pamukova elektriği incelemek için başlı başına bir konu açmak lazım...kısaca çok güzel bir şirkettir diyebiliriz...acıbadem selüloz ise zaten kağır üreten bir firma olarak biliyorum...kağıt da dolar bazlı satışlar olur...kağıt işi yapan şirketler bu yıl iyi kar açıklayacaklar...
    KEKO Hocam iste mesele.bu gercekleri bilerek hieyi almak. PEKI ALDIK sirket saglam ama.ortlik felaket tellallarindan gecilmiyor. Ya Sabır

Sayfa 447/649 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •