Sayfa 477/649 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bu tip hisseler patronların vurgun aracı olmuş sanki. Bedava fon sağlama ve sömürü sistemi. O kadar sistematik çalışıyorlar ki verusanın onca alımına hisse yerinde sayıyor. Sen iki lot alsan kademeler kalkıyor iniyor. Karşılıklı yapılan blok işlemler, yancı çalışmaları her şeyi anlatıyor. Yıllarca surundururuz, satın gidin size ekmek yok mesajı veriyorlar. Süründürün bakalım sizide bir sürüdüren çıkan inşallah.

2. Grup şirketlerin yönetim kurullarında aynı kişiler var. O yüzden her türlü satım kararını istedikleri lehine alabiliyorlar. Şirketlere fon sağlayıp büyütüyorlar meyvelerini verusa ve diğerleri topluyor. Böyle rezillik olmaz. Bizim hakkımızı yönetime karşı kim savunacak.

3. Yanlış spekülasyon beni uzun vadeli yatırımcı yaptı. Düşündüğüm temel hikaye gerçekleşmedi. Õngürülerimde ciddi anlamda yanıldım. Nereye çıkar nereye iner hiç bir tahminim yok bildiğim tek şey maliyetime kadar beklemek zorunda olduğumdur. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Daha iyi yönetilmesini beklediğim bir şirketin verdiği kararlar beni hayal kırıklığına uğrattı. Alırken bu kadarını tahmin edemedim.

4. Bu hisse temel ve teknik analize uygun değilmiş. Bunu geç anlamış olduk.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

5. Maliyetim sattığım hissenin fırsat maliyeti artı diğer giderlerim. İşimiz zor bunlarla.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

6. İyi yönleri endanin halka arz ihtimali nakit paranın iyi bir yatırımda değerlendirilme ihtimali bunun dışında kalan bir hikayesini göremiyorum.

7. Hiç unutmam 2010 yılında elimde temeli sağlam sığ bir hisse vardı. Çok itibar puanlı biri ne bekliyorsunuz bundan bir halt olmaz diye dalga geçmişti bizimle. Bende ihtiyaçtan dolayı elimdekileri maliyete yakın bir fiyata verdim. Bir hafta sonra yükseliş başladı %100 yakın primlendi. Hiçbir şeyin garantisi yok oyunu kuranlar biliyor.

8. Bilanço geldi ne oldu tamamen hava civa. Bu karların sürdürülebilirliği yok. Bu tip şirketlerde geniş portföy yüksek karlılık hedef alınmalıdır. Portföylerindeki şirketleri yüksek karlılıkla en iyi fiyata satabilecekleri seçeneklere yönelmelidirler. Grup şirketler arasında şirket satışları yasaklanmadıkça yada bir ihale yöntemi geliştirilmedikçe işimiz zor.

Sayfa 477/649 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •