Sayfa 489/649 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Alım satımın 3 katı olmuş. Fiyat patinaj çekiyor.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Bakalım sanayi sicil gazetesi ne diyor
    Ek 23303
    nereden girdik Verus hissesine

Bir masa ve bir sandalye çalışanı var diye yazılan yazıları okuyorum.

Piyasa değeri bir milyar 106 milyon lira olup, bu para ile bir çok sanayi şirketleri kurulur ve binlerce kişi ekmek yermiş.

Eğer bir masa ve bir sandalye çalışan şirketin gözü yatırımcının üç beş kurulunda ise vay halimize❗

Maden ruhsatları haberi ile bana hisse kilitlendi. Madenler kağıt üzerinde mi? İçi boş mu? Açıklama gelmiyor.

Yabancı Yatırımcı baktı bir açıklama gelmiyor ve durumu yabancı da gördü ve piyasa değeri buraya kadar çıkmış içi boş şirketi ne diye yatırım yapayım diye söylenip yabancı bile Son Üç aydır hisse satıp kaçıyor. Yabancılar durdurulamıyor.

Mademlerin içi boş gibi görünüyor sanki hiç bir açıklama gelmiyor.

Şirketin sahipleri geri alımı kestiler ve fiyatlardan almıyorlar❗Onlara göre burası pahalı mı?

Uçacak kaçak diyenlerin gazına gelip aldık.

Hisse 30 TL iken piyasa değeri 2 milyar 100 milyon liraymış. Vay benim halime.

Bir masa bir sandalye var diye söyleniyor. Böyle bir şirketin piyasa değerine bakınca yukarıdan benim gibilerine iyi fiyattan hisseyi kilitleyip kenara çekilmişler.

Madenlerin içi boş mu gerçekten, hiç bir açıklama gelmiyor. Yabancılar her gün satış yapıyor.

Kendimce baktığımda; Bu piyasa değeri ile sanayi şirketleri kurulur ve binlerce çalışanı olur. Bir masa ve bir sandalye çalışanı var ise ve bizleri bunlar yönetiyor ise vay benim halime.

Borsa 80 binden 110 bine gidiyor ve bizim hissede tık yok. Aksine citibank yabancı ve Deutçebank yabancı her gün önüne gelene hisse dağıtıyor. Üç ay içinde yabancı toplam 3 milyon adet sattı ve elinde 19 milyon adet hisse var.

Haber gelmediği sürece çıkışı zor görünüyor. Vay benim halime. Hisse 25 TL olsada paramı kurtarıp, hemen kaçsam. Paramın finansal kaybını hiç saymıyorum bile. 10 bin adet ile tahtada esir olduk. Zarar neredeyse 100 bin lira.

Borsa uçtu gitti. Şirketten geri alım haberi gelirdi her akşam. Oda kesildi. Hayırlısı bakalım.
    Son düzenleme : Serçe; 29-09-2019 saat: 09:00.

3. Verusanın finansal raporları iyi gözüküyor. Ancak maden faaliyetleri henüz başlamamış. Faaliyet raporunda bu yılın ikinci yarısında 500.000 tonluk cevher üretimine başlanacağı yazıyor. Maden faaliyetlerine başlanmasıyla birlikte haber akışı gelirse hareketlenme olabilir.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4. Ne kadar cevher cikartilir. Üretim ne düzeye gelir analiz edip ilerisi için hisse fiyatı hesaplamak lazım. Faaliyetler bağlı ortaklık ve iştirakler de dönüyor. Hisse çok manipülatif endeksle ilgisi yok.

5. Uyuz eşek çamurda debeleniyor.

6. Elektriğe %15 yakın zam yaptılar. Böyle giderse spot piyasa yekdem tarifesine yetişecek.

7. Yekdem kapsamından düşenler spota piyasaya düşüyor. Dolar kurumda meydana gelen artışlar yekdem kapsamındaki santrallere yarıyor.

8. Vertu sermaye koysada şu standart madene ortak yapılsa ne iyi olurdu. Gidip anelt gerel gibi şirketlerden tokatlanacagina. Belki akillanmislardir.

Sayfa 489/649 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •