Sayfa 573/649 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623 ... SonSon
Arama sonucu : 5189 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Blok satış 27 civarı olursa rahatlariz değilse şu an 5.5 M lotu npiyasada satma şansi yok. Ya 20lere salacak ya da blok satış. 5.5 m Lot satış görmeden bu hisse almak ahmaklikmis

2. Geçen hafta 32 olan hisse şu anda 27 altı... Ve tarihi kar açıkladı... Kahpelik değil mi bu şimdi ?

3.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Sayın madbroker@
    girişim şirketleri adı üzerinde çeşitli şirketlerden belli oranda hisse alarak o şirkete hissesi oranında ortaklık yapmış olur,tabi kendisine ve öngörüsüne göre her şirkete değil kar edebileceği şirkete girişim yapar,bu girişlerde çeşitli piyasa kuarl ve kaideleri şeklinde gerçekleşir bildiğiniz gibi yasa gereği tüm şirketlerin bağımsız denetleme kurumları vardır ,ve piyasada birde bağımsız değerlendirme kurumları vardır bunlar bir şirketi inceler en doğru verileri tespit eder ,piyasada buna göre hareket eder ,yanlış bilgi veremezler verdikleri anda hem çok büyük maddi ceza uygulanır hemde faaliyeti sonladırılır ,yani öyle ben dedim ben yazdım yok neyse durum o belirtilir.
    bu girişim şirketleri süre içinde ortak olduğu şirketlerden çıkabilir veya hakkını satabilir aynı firmaya yada bir başkasına ,aradan geçen geçen sürede eğer girişim yaptığı şirket kar etmişse buda karla satar kar eder ,yok eğer zarar etmişsede zarar yazıp çıkış yapar
    örnek vereyim iş girişim bir zamanlar aras kargonun %25 hissesini hatırladığım kadarıyla 20 milyona almış iki yıl sonra yabancı bir şirkete 100 milyon dolara satmıştı bu durumu anlatır sanırım vertu yaptığı girişimler incelediğim kadarıyla muhteşem şirketler ve çok ucuza girilmiş böyle kar patlaması yapmasından daha doğal ne olabilir ,ölü fiyatına almış altın değerindeki şirketleri ,iştiraklerine bir göz atarsanız durumu daha net görebileceksiniz .saygı ve sevgilerimle
    Sayın Horasanlı vermiş olduğunuz ayrıntılı bilgiler için öncelikle teşekkür ederim doğrudur yaptirimlari yüksektir ins ve bu bilanço doğrudur ve hepimiz kazanırız ama işte insanın içine şüphe doğuyor bu güzel bilancoyu yayınla ardından hop 5.9 hisseyi satacam de ertesi gün sanki bilancoyu makyajlamislarda ertesi gün satmaya başlamaları insanı böle düşündürüyor ne bu acele gerçekten tahtada satilacaksa daha 600 bin satmışlar 3 liraya yakın geri geldi eğer böle hacimsiz tahtada satilacaksa bu mal 20 nin altına geliriz oda çok sıkıntı ytd kendi goruslerimdir

4. Bugün daha 44 bin satabildi -3... 5 milyon satınca 20 de olsak bari... Patronun sattığı mali bixim tutmamız da ayrı komediydi ama zarar çöktü mecburdum. Mecbur ara ara dönüş başladı imasi verme adına yukarılar deneyecektir ama 6 M Lot satcak . Gerçek bu. Geçmiş olsun herkese

5.  Alıntı Originally Posted by madbroker Yazıyı Oku
    Sayın Horasanlı vermiş olduğunuz ayrıntılı bilgiler için öncelikle teşekkür ederim doğrudur yaptirimlari yüksektir ins ve bu bilanço doğrudur ve hepimiz kazanırız ama işte insanın içine şüphe doğuyor bu güzel bilancoyu yayınla ardından hop 5.9 hisseyi satacam de ertesi gün sanki bilancoyu makyajlamislarda ertesi gün satmaya başlamaları insanı böle düşündürüyor ne bu acele gerçekten tahtada satilacaksa daha 600 bin satmışlar 3 liraya yakın geri geldi eğer böle hacimsiz tahtada satilacaksa bu mal 20 nin altına geliriz oda çok sıkıntı ytd kendi goruslerimdir
    bu satışlar bitinceye kadar ,biraz sendeler , 30 ve üzerinde girenler haliyle üzgünler ,borsa birazda böyle ani rüzgarlara benzer ,düşündükleriniz bir çok insanın da aklına gelmesi son derece normaldir çünkü satış haberinin zamanlaması manidar geliyor insanlara,burada kişisel görüşüm VERUS,VERTU,ACSEL bildiğiniz gibi aynı gruba ait kağıtlar,ben yönetimlerini tandıdığım kadarıyla öyle dangul ,dungul işler yapacak insanlar değil ,mesela içlerinde Bilgi üniversitesinin rektörlüğünü yapmış ,sık sık para piayaslarında görüşüne başvurulan değerli bir ekonomist olan Ege YAZGAN dır
    ben şahsen bu fırsattan istifade gücüm yettiğince vertu toplamaya çalışacağım
    dikkat ederseniz vertu düşerken verus yükseliyor ,daha öncede yazmıştım bileşik kaplar misali diye verus son zamnalarda bir çok alım ihalesine girdi ,ona yoruyorum para lazım diye .
    neticede bu yazdıklarım benim kişisel görüşlerim olup hiç ama hiç kimseye al ,sat ,tut tavsiyesi içermez ve kimseye sataşmayıda asla içermez
    Son düzenleme : HORASANLI; 07-05-2021 saat: 12:29.

6. Yatırımcına aleni tecavüz eden KARAKTERSİZCE yönetilen bir hisseymis. Dün 31.90... mükemmel bilanço açıkla. Milletin eline ver. Kahpelik. Allah belanızı versin

7. Lütfen halden anlamayip dalga geçer gibi yapılan Kahpeligi hafifletmeye çalışmasın kimse. Yok böyle bir zarar,böyle adilik...

8.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Lütfen halden anlamayip dalga geçer gibi yapılan Kahpeligi hafifletmeye çalışmasın kimse. Yok böyle bir zarar,böyle adilik...
    Bak dostum sen doğru kağıtlara yanlış zamanlamayla girdiğin için zarar yazıyor ve isyanları oynuyorsun,tıpkı egeende ,hektaş ta ve vertuda olduğu gibi,sana dostane bir tavsiyem olacak 35 yıllık bir borsacı olarak ,kar ettiğin zaman sevinme zarar ettiğin zaman üzülme her ikiside iyi değil sağlık açısından,burası milyonlarca insanın biribirinden para koparmaya çalıştığı bir amansız bir meydandır ,burada benim iyi senin kötü yazmanla ne yükselir ne düşer,
    kredili olma ve ihtiyacın olmayan parayla yatırım yap ve sabırlı ol kazanırsın,diğer türlü her gün bir kağıdın peşinde koşarak kendini harap edersin sevgi ve saygılarımla ,ben objektif bir yazı yazdım beni tanıyanlar bilir ,kağıdı övmek gibi bir şey asla aklımdan geçmez ,senin aldığın egeleri ben 4 liradan aldım 11 yıl önce belki bin belki bin bir defa düştü ve çıktı ama sabırla tuttum sanırım bir şeyler anlattığıma inanırsın
    sevgi ve saygılarımla
    ha birde sen kızıp kötüleyince biz sana neden kağıdı kötülüyorsun diyormuyuz sende bizim yazımıza laf çarpma ,burası forum kimse kimseden izin alıp yazmak durumunda değil bunuda anla işine bak

Sayfa 573/649 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •