Sayfa 580/649 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    size hiç tahmin etmiyorum demiştim ama dün 21.60 e değdirdiler.Orası benim caiışmamda sağlam kale olarak gözüküyodu zaten , dolayısıyle tespitim tam tuttu.Ama maalesef baska kagıda girdğim için değerlendiremedim dün. Ancak bugün bereketlendik çok sükür.23.30 dan da verdim.Demek istediğim şu , bugünkü hareketi tamamen Verus un pesine takılmasından ibaret ! Kendisinin canı
    yoksa ve Verus kıpırdarsa ,ben bugüne kadar onun peşine takılmadığını görmüş değilim.Bunu unutmayın , illaki takılır ! Verus da aslında ağırkanlı bir kağıttır.
    Sonuç, bizimki henüz yükseliş trendinde değil.Verusun da yarın bu performansı tekrar edeceğini ummuyorum.
    Bu hafta zannetmiyorum bir hareket , orijinal bir kap vs olmazsa biraz daha bekleyeceksiniz bence. Bu ne kadar sürer bilmek zor.Zaren öngörüm olsaydı sene ortasında değiştirmezdim onu ,begenmedim hususları önceki yazılarımda belirtmiştim.Siz kağıt ile alakalı hedef ,vade vs belirtmediniz hiç , dolayısyle ben de kafamdakileri ölçülü paylaşabiliyorum.
    Elbette sonucunda kendiniz karar vereceksiniz.
    Teşekkürler.
    İnşallah bir sürpriz yapıp yükselme trendine geçer

2.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    size hiç tahmin etmiyorum demiştim ama dün 21.60 e değdirdiler.Orası benim caiışmamda sağlam kale olarak gözüküyodu zaten , dolayısıyle tespitim tam tuttu.Ama maalesef baska kagıda girdğim için değerlendiremedim dün. Ancak bugün bereketlendik çok sükür.23.30 dan da verdim.Demek istediğim şu , bugünkü hareketi tamamen Verus un pesine takılmasından ibaret ! Kendisinin canı
    yoksa ve Verus kıpırdarsa ,ben bugüne kadar onun peşine takılmadığını görmüş değilim.Bunu unutmayın , illaki takılır ! Verus da aslında ağırkanlı bir kağıttır.
    Sonuç, bizimki henüz yükseliş trendinde değil.Verusun da yarın bu performansı tekrar edeceğini ummuyorum.
    Bu hafta zannetmiyorum bir hareket , orijinal bir kap vs olmazsa biraz daha bekleyeceksiniz bence. Bu ne kadar sürer bilmek zor.Zaren öngörüm olsaydı sene ortasında değiştirmezdim onu ,begenmedim hususları önceki yazılarımda belirtmiştim.Siz kağıt ile alakalı hedef ,vade vs belirtmediniz hiç , dolayısyle ben de kafamdakileri ölçülü paylaşabiliyorum.
    Elbette sonucunda kendiniz karar vereceksiniz.
    bugün tepkiyi değerlendirip hisse değişimini gerçekleştirdiğinizi anlıyorum. Sakıncası yoksa tercih ettiğiniz yeni hissenizi ve tercih sebeplerinizi yazabilir misiniz. Güzel bir paylaşım olur. yazmak istemeye de bilirsiniz

Vertu hakkında güzel bir deneyiminiz var forumu boş bırakmamanızı zaman buldukça rica ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    bugün tepkiyi değerlendirip hisse değişimini gerçekleştirdiğinizi anlıyorum. Sakıncası yoksa tercih ettiğiniz yeni hissenizi ve tercih sebeplerinizi yazabilir misiniz. Güzel bir paylaşım olur. yazmak istemeye de bilirsiniz

Vertu hakkında güzel bir deneyiminiz var forumu boş bırakmamanızı zaman buldukça rica ederim.

Hisse değişimini p.tesi günü gerçekleştirmiştim.22.70 - 22.50 arasında satabildim.21.60 a sarkıttılar aynı gün fakat baska kagıda girdiğim için değerlendiremedim fırsatı .Dün anca 22.42 alıp 23.30 dan verdim yine.
    Hangi kağıda girdiğimi söz etmenin elbette bir sakıncası yok .İnsanlara biraz fayda sağlayabiliyorsam ,beni çok mutlu ediyor bu gerçekten. Çünkü bilgi ve deneyim paylaştıkça daha değer kazanır. Allah kısmet ederse ,ilk planda Mart 2022 ye kadar bekleyeceğim kağıdı seçtim,ERBOSAN ! Sebeplerine gelince , karlılığı oldukça yüksek . Yıl sonunda 1'e 10 kar getirme potansiyeli gördüm. Çelik fiyatları şu günlerde her ne kadar yatay seyretse de , yıl başından bu yana baya yükseldi.Ve araştırmama göre , şirket peşin alıp stok çalışıyormuş . Dolayısıyle bu, karı daha yüksek seviyelere çeken bir unsur. Sanıyorum ilk çeyrekte bu en önemli etken .İhracatı var , borçlanması düşük seviyede . 98.50 den girdik bakalım , yıl sonu 200-250 arası bir beklentim var .Dahili ve harici çok ters bir şey olmaz ise oraya vuracağına inanıyorum. Göreceğiz neler olacak ..
    Hakkımdaki yorumlarınız için tşk ediyorum. Ben aslında genelde yazan değil de okuyan birisiyimdir. Bütün forumlarda gördüğüm kadarıyle atmasyona dayalı paylaşımlar yapılıyor.Vizyon geliştirici ,sağlam esaslara dayalı bir bilgi ve öngörü paylaşımı çok nadir gözlemliyorum.
    İhtiyaç duyulduğunda cevap yazıp ,bilgi paylaşımı yaparım elbette. Vertu'dan kopmak imkansız çünkü )
    Kazancınız bol olsun ..

4. el insaf spek nereye kadar çekeceksin..

5. Dün ve bu gün , işlem hacmi çok yüksek .
    Eğer , bu malları , hisse 37 TL. den , 20 TL. lere indi, çok ucuzladı diye ky. alıyorsa yandık demektir.
    Eğer ky. topluyorsa , by. ler , fiyat 10 TL. altına inmeden almazlar.
    Ama borsa bu , herşey olabilir. Ben , zarar üstüne zarar yazarak beklemedeyim. Ama Ümit’lerim her geçen gün daha da azalıyor. Allah kurtarsın.

6.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Dün ve bu gün , işlem hacmi çok yüksek .
    Eğer , bu malları , hisse 37 TL. den , 20 TL. lere indi, çok ucuzladı diye ky. alıyorsa yandık demektir.
    Eğer ky. topluyorsa , by. ler , fiyat 10 TL. altına inmeden almazlar.
    Ama borsa bu , herşey olabilir. Ben , zarar üstüne zarar yazarak beklemedeyim. Ama Ümit’lerim her geçen gün daha da azalıyor. Allah kurtarsın.
    bilançosu dümen değilse ucuz hisse...

7.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    bilançosu dümen değilse ucuz hisse...
    İştiraklerinin yeniden değerlemesini , kar olarak göstermiş diye biliyorum.
    Kasaya giren para yok.
    Eskiden defter değerinin altında işlem görürdü.
    Yine öyle olursa , 12 ve hatta iyice sıkarlarsa 10 TL.nin altını bile , orta vadelerde görebiliriz diye endişeleniyorum
    Ama , yine de belli olmaz , belki biraz daha düştükten sonra ,
    yeniden yükseliş tirendine de girebilir.
    Bir umut , bekliyorum işte.

8.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    İştiraklerinin yeniden değerlemesini , kar olarak göstermiş diye biliyorum.
    Kasaya giren para yok.
    Eskiden defter değerinin altında işlem görürdü.
    Yine öyle olursa , 12 ve hatta iyice sıkarlarsa 10 TL.nin altını bile , orta vadelerde görebiliriz diye endişeleniyorum
    Ama , yine de belli olmaz , belki biraz daha düştükten sonra ,
    yeniden yükseliş tirendine de girebilir.
    Bir umut , bekliyorum işte.
    Bu kadar riski görüp de neyi bekliyorsunuz sayın by akıl, böyle bir kayıp riskini alıyorsaniz belirli bir getiri beklentisine de sahip olmanız lazım. Mesela "ben vertu aldım paramın yarısını kaybedebilirim ama su olursa çok ciddi kar ederim" gibi bir beklentiniz olması gerekir. Yoksa aksi biraz akıl dışı olur.

Ben kendi adıma konuşursam su sıra en kötü durumda olduğum hisse vertu 22 TL riskini almıştım, ama 20 TL altı olacağına pek hesaplamamıstım. Kötü olan bir başka konu trade etme şansı tanımaması, ben sürekli olarak al sat yapan birisiyim. Bana pek trade etme şansı tanımadı. Portföyde bir tane girişim sermayesi tutma inadi sebebiyle vazgeçmedim ve vazgeçmeyeceğim gibi, yoksa bana trade ettirmeyen hisseyi zararda olsa satar geçerim. Öyle yada böyle arasıra tepki verecek sağlam gördüğüm desteklerde sağlam mallanarak ben bu oyunu bozarım

Birde vertu nün ortak olduğu şirketlerden sadece 1 tanesi borsada işlem görmekte (pamel) ve vertunun ortaklığı dolaylı onunda piyasa değeri pek düşmemiş neye göre karda azalma bekleniyor pek anlamış değilim, bilen beri gelsin bir anlatsın okuyalım bilgilenelim.

Sayfa 580/649 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •