Sayfa 599/649 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. böyle düşerek satacaksa işimiz var insan tavan yaptırarak satar her melamet beni buluyor Allah kahretsin şu bilgileri önceden öğrensek girmezdik
    kaybetmek kolay kazanmak zordur.

2.  Alıntı Originally Posted by teafull Yazıyı Oku
    5.920.050 lot satılacakmış aylar önce 592.005 lot aylar önce satmış üç kere olmuş toplam1.800.000 lot satılmış 4 milyon lot kalmış bugün düştüğüne göre bugünde satmıştır herhalde fiat daha düşermi çıkardamı satarlar artık bilmiyorum
    galiba bu günde satış yaptılar ,yapsınlar bir an önce bitsin ondan sonra kağıt kendi dinamiğiyle yürür hiç olmazsa,iki milyon lottan fazla işlem var inşallah satmışlardır,

3. gözdenin yüzde yedi artığı günde sen yüzde dört düş hayret bir şey bize rastlar böyle şeyler

4. En son haziran ortalarında yazmıştım galiba , mevcut gelişmelerden rahatsızlık duyduğumu ve bu nedenle Vertu yu portföyümden çıkaracagımı belirtmiştim. Forumun ve Vertu nun kıdemli ortakları hatırlayacaktır. O günlerdeki şikayetlerim neydi ? 1- Halka arzların muhakkak 2. Çeyreğe yetişmesi gerekiyordu. 2- Süper bir bilanconun acıklandığı gecenin ertesi günü kağıdı 31 e vurdurup kap yolladılar satış yapacağız diye ... Bana bu yönetim samimiyetten uzak göründüğü için kandırmaca olabilir diye vedalaştım . Aralarda girip cıkıyorum o ayrı .
    Nerde halka arzlar ? Golive ne zaman açıklandı .? ya pamuk ? Yıl bitimine 1 ay kaldı hala ses yok ! 1-2 şirketin değerlemesi ile bu tren gitmez ! Nerede yeni satın alımlar ,projeler ? Bu işler kuru bilanço ile olmaz canlı ile olur , hani nerde ? Açıkladığınız lot sayısı tamamlanana kadar bilanço makyajı yapmadığınız ne malum ?
    Bu arada bazı arkadaşların kağıt ucuz şeklinde yazılarını görüyorum , bazı arkadaşlar da okuyup balıklama dalıyorlar kağıda !! Bu kagıdın harekete 3 Tl den başladığını ve 37 de sonlandırdığını hatırlatayım bu arkadaşlara .. Ben çok ekmeğini yedim bunun ,onun için Neyin ne olacağı belli değil dikkatli olun ..
    Final : kağıdın portföyunuzun ana kağıdı olması için halka arzların tamamlanması ve patronun satışlarını bitirmesi şarttır , nokte !

5. Daha önce sizinle, fikir alışverişinde bulunmuştuk, konuştuğumuz süre üzerinden baya bir zaman geçti, uzun süre vertu nun performansı kötüydü, ama muadilleri çok daha kötüydü, hatta hala kötü. Pörtföyümde bir girişim sermayesi tutma inadım sebebiyle vertuyu sürekli al satla pörtföyümde tuttum. İstediğim sonuçları da elde ettim. Hisse satışı meselesi biraz can sıkıcı bir durum taşıdığım başka bir hissede olsa pozisyonu terk ederdim. bu işler biraz karmaşık hisse satış süreci baskı yaratıcı bir süreç olmakla birlikte, sonrasında hissenin düştüğü örnekler de çok, yükselip koptuğu örneklerde çok. Dolayısıyla şu hisse satış hikayesi bitmeden vertunun portföy içindeki miktarını çoğaltmama kararı verdim. Riskimi fazla arttırmadan izleyeceğim. Birde hdfgs örneği var onlarında hisse alımı var sürekli ama alıyorlar da ne oluyor biraz da burdan bakmak lazım, yani vertu dan daha iyi bir alternatif girişim sermayesi olarak yok gibi.

ha diğer sektörlerde birçok güzel hisse var tabi, ben teknoloji sektöründe 4 hisse, ticaret pazarlama sektöründe 2 hisse, metal sektöründe 1, kağıt sektöründe de 1 hisse şeklinde bir portföy dağılımı yaptım. Siz de sanki tek hisse stratejisini terk etmiş gibisiniz.

6. bildirim gelmedi dün satış olmamış o zaman niye o kadar düştü

7.  Alıntı Originally Posted by teafull Yazıyı Oku
    bildirim gelmedi dün satış olmamış o zaman niye o kadar düştü
    Az önce KAP a düştü dünde 592,000 lot satılmış ,iyi az kaldı bir an önce bitsin ne olacaksa olsun kağıt sürünmekten kurtulur , ancak böyle karlı bir şirketin hisselerini verus neden satar sorusu insanın kafasına takılıyor ,acba holding bu satışlardan elde ettiği paralarla yeni daha karlı işleremi yatıracak,eğer öyleyse bu iki kağıdı ileride yakalamak pek mümkün olmayacak ,sabredip filimin sonunu görmekte ısrarlıyım

8. O dünün satışı değil muhtemelen pay değişiklik formunda kap in kendi bilgilendirmesi gibi birşey

Sayfa 599/649 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •