Sayfa 619/649 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629 ... SonSon
Arama sonucu : 5189 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Sayın Altay@

neden vertu ve verusta hiç olumlu tepki yaratmadı ,şaşırdım doğrusu ,acaba benim bilmediğim birşey mi var
    Sn. HORASANLI,

Öncelikle investco, vertu ve verus 'un iştiraki değil...dolayısıyla bu halka arz dan kasalarına para girmeyecek...

sonuçta investco vertu ve verus un çatı şirketi olduğu için beklenti olarak yada yatırımcı psikolojisi olarak pozitif etkisi olması gerekirdi fakat bist 'in genel durumu iyi seyretmediği için herhangi bir olumlu yansıma olmadı....

Şunu da belirtmek isterim ki;

investco 'nun değerlemesinde, pamel in fiyatının bilançoya büyük katkısı var... bu sebeple halka arzın başarılı geçmesi ve talebin yüksek olması bakımından pamel fiyatlaması önemliydi...zaten pamel i tavanlayarak yükseltmeleri bu sebeple oldu...

Birde şu var tabi, bu grubun operasyon yaptığı ve çok kolay yükseltebildikleri bir tek pamel var...

Benim düşüncelerim bu şekilde...
    Son düzenleme : Altay; 21-02-2022 saat: 19:03.

2.  Alıntı Originally Posted by Altay Yazıyı Oku
    Sn. HORASANLI,

Öncelikle investco, vertu ve verus 'un iştiraki değil...dolayısıyla bu halka arz dan kasalarına para girmeyecek...

sonuçta investco vertu ve verus un çatı şirketi olduğu için beklenti olarak yada yatırımcı psikolojisi olarak pozitif etkisi olması gerekirdi fakat bist 'in genel durumu iyi seyretmediği için herhangi bir olumlu yansıma olmadı....

Şunu da belirtmek isterim ki;

investco 'nun değerlemesinde, pamel in fiyatının bilançoya büyük katkısı var... bu sebeple halka arzın başarılı geçmesi ve talebin yüksek olması bakımından pamel fiyatlaması önemliydi...zaten pamel i tavanlayarak yükseltmeleri bu sebeple oldu...

Birde şu var tabi, bu grubun operasyon yaptığı ve çok kolay yükseltebildikleri bir tek pamel var...

Benim düşüncelerim bu şekilde...

Sayın Altay@
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,dağ olun sağ olun

3. Bugün giriş yaptım hisseye. Geriye dönük okuma yaptım. maşallah bütün forum kıdemlileri burada)
    bir milyar üstü kar beklentisi yazılmış. Bu durumda öz sermaye 1 milyar dörtyüz milyon oluyor. ve pd/dd bir olması için hisse fiyatının 29 tl olması gerekli. minimum rakam bu. tabiki defter değeri birin altında olan şirketlerde var. ama şahsen o kadarını beklemiyorum. hayırlısı bakalım. Ayrıca bu çapta bir şirket için borç çok düşük. Bu da iyi.
    Son düzenleme : bardakçı; 22-02-2022 saat: 21:03. Sebep: ekleme

4.  Alıntı Originally Posted by bardakçı Yazıyı Oku
    Bugün giriş yaptım hisseye. Geriye dönük okuma yaptım. maşallah bütün forum kıdemlileri burada)
    bir milyar üstü kar beklentisi yazılmış. Bu durumda öz sermaye 1 milyar dörtyüz milyon oluyor. ve pd/dd bir olması için hisse fiyatının 29 tl olması gerekli. minimum rakam bu. tabiki defter değeri birin altında olan şirketlerde var. ama şahsen o kadarını beklemiyorum. hayırlısı bakalım. Ayrıca bu çapta bir şirket için borç çok düşük. Bu da iyi.
    Yazmayacaktım ama tutamadım kendimi gerçekten . Geriye dönük okuma yaptım diyorsunuz ,normal zamanlarda bile yazdığım yorumlarda bunlar hakkında demediğim kalmamıştı , pd dd den, borçsuzluktan filan bahsetmişsiniz !!!
    Dün itibariyle giriş yapmak için borsadan anlamamak gerekir . Allah akıl fikir versin ,diyecek başka bşi bulamıyorum. İmkanınız varsa satın da , alım zamanını bekleyin bence . Uzuldum gerçekten

5. beklemeye devam ediyorum...rus ayıları finansal anlamda p.tesi yi çıkaramazlar...rus borsası 1 günde %30 en önemli şirketi gazprom %50 düşmüş...putinin direnme şansı yok..

6. Çok saçma bir yorum olmuş ! Ruslar , dağılmasından itibaren en kuvvetli dönemini yaşıyor. Yıllardır hazırlanıyordu zaten , pandemiydi , ABD deki hayat pahalılığı derken Çini de yanına aldı ABD ne halt edecek ?? Müthiş bir zamanlama yaptı Putin ..

Gasprom düşse nolacak, bizde spekülatör var da Rusya borsasında yok mu ? Elbette durumu değerlendirecekler ..

Ruslar istediğini alacak . Alana kadar da biz borsacılar kenarda beklemeye devam edeceğiz . Yeter ki ülkemizi sıkıntıya sokacak extra bir durum oluşmasın ... Bence durum bundan ibaret

7.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Çok saçma bir yorum olmuş ! Ruslar , dağılmasından itibaren en kuvvetli dönemini yaşıyor. Yıllardır hazırlanıyordu zaten , pandemiydi , ABD deki hayat pahalılığı derken Çini de yanına aldı ABD ne halt edecek ?? Müthiş bir zamanlama yaptı Putin ..

Gasprom düşse nolacak, bizde spekülatör var da Rusya borsasında yok mu ? Elbette durumu değerlendirecekler ..

Ruslar istediğini alacak . Alana kadar da biz borsacılar kenarda beklemeye devam edeceğiz . Yeter ki ülkemizi sıkıntıya sokacak extra bir durum oluşmasın ... Bence durum bundan ibaret

krizler fırsattır, böyle zamanlarda iyi hisse de düşüyor kötü hisse de, vertu yu biliyor tanıyoruz, iyi bildiğimiz başka hisselerde var, bilançolar açıklanıyor, çok güzel bilançolar güzel bilançolar, ortalama bilançolar vs, seçenek bol bu işi bilen adam böyle dönemlerde oturur sapla samanı ayırır pörtföyünü yeniden şekillendirir. Bugün bu anlamda birşey yapmaya uygun değildi, hepsi tabana yakındı zaten, ama yarın değişim günü benim için ve vertu benim için son günlerin en kötü performans sergileyeni, o nedenle yarın kıçına tekmeyi basma ihtimalim yüksek, elimde benim için değerli olan diğer şirketlere nakit akışı sağlayacağım ve birkaç hisseden vazgeçmem gerekli, bu piyasa da ekstra nakit şimdilik girmem eldekilerle top çevireceğim.

8.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    krizler fırsattır, böyle zamanlarda iyi hisse de düşüyor kötü hisse de, vertu yu biliyor tanıyoruz, iyi bildiğimiz başka hisselerde var, bilançolar açıklanıyor, çok güzel bilançolar güzel bilançolar, ortalama bilançolar vs, seçenek bol bu işi bilen adam böyle dönemlerde oturur sapla samanı ayırır pörtföyünü yeniden şekillendirir. Bugün bu anlamda birşey yapmaya uygun değildi, hepsi tabana yakındı zaten, ama yarın değişim günü benim için ve vertu benim için son günlerin en kötü performans sergileyeni, o nedenle yarın kıçına tekmeyi basma ihtimalim yüksek, elimde benim için değerli olan diğer şirketlere nakit akışı sağlayacağım ve birkaç hisseden vazgeçmem gerekli, bu piyasa da ekstra nakit şimdilik girmem eldekilerle top çevireceğim.
    Doğru , her kriz yeni bir fırsat doğurur .
    İyi dayandınız yine bravo .. bol kazançlar diliyorum.

Sayfa 619/649 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •