Special Days Image
Sayfa 578/649 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Sent from my iPhone using Tapatalk

2. 7 Mayısta yazmışım en son , kağıdın hareketlerine bakınca tekrar yazma ihtiyacı hissettim. Mayıs ayından umudumu kestiğimi yazmıştım zaten , görünen o ki Haziran da boş çıkacak !! Daha gn.krl. bile açıklanmadı , halka arzlardan ses yok , hacim yerlerde , 5,5 milyon lotun satışı zamanını bekliyor , evvelden trade imkanı verirdi , şimdi o da yok !!! Borsanın durumu zaten malum .. Bu kadar olumsuz faktör yan yana durur mu ??
    Hareketlerine bakınca geçen yılın Petununa benzetiyorum.Muhteşem ilk çeyrek rakamları , tavanlar filan 32 tl .. Sonra düzeltmeler derken 17 - 22 tl arası . Bahsettiğim dönem Mart 2020 den başlayan dönem . Şimdi bugün bakın Petuna kaç tl ?
    Bizimkine gelelim şimdi ; daha önce bir çok yazımda Haziran ayı çok önemli demiştim , acele mi ediyorum daha 15 gün var ama ,en başta yazdığım olumsuzluklar normal gelmiyor bana . Adam olacak çocuk .... örneği ! Beklentilerde biraz temkinli olunması gerektiğini düşündürüyor bana .

3.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    7 Mayısta yazmışım en son , kağıdın hareketlerine bakınca tekrar yazma ihtiyacı hissettim. Mayıs ayından umudumu kestiğimi yazmıştım zaten , görünen o ki Haziran da boş çıkacak !! Daha gn.krl. bile açıklanmadı , halka arzlardan ses yok , hacim yerlerde , 5,5 milyon lotun satışı zamanını bekliyor , evvelden trade imkanı verirdi , şimdi o da yok !!! Borsanın durumu zaten malum .. Bu kadar olumsuz faktör yan yana durur mu ??
    Hareketlerine bakınca geçen yılın Petununa benzetiyorum.Muhteşem ilk çeyrek rakamları , tavanlar filan 32 tl .. Sonra düzeltmeler derken 17 - 22 tl arası . Bahsettiğim dönem Mart 2020 den başlayan dönem . Şimdi bugün bakın Petuna kaç tl ?
    Bizimkine gelelim şimdi ; daha önce bir çok yazımda Haziran ayı çok önemli demiştim , acele mi ediyorum daha 15 gün var ama ,en başta yazdığım olumsuzluklar normal gelmiyor bana . Adam olacak çocuk .... örneği ! Beklentilerde biraz temkinli olunması gerektiğini düşündürüyor bana .
    petun ederi 13 tl ...hala çok pahali..yanlis kiyaslama..size bol sans..

4.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    petun ederi 13 tl ...hala çok pahali..yanlis kiyaslama..size bol sans..
    Size de bol şans . Ben hareketlerini benzettim , yanılacağımı da pek zannetmiyorum .İnşallah yanıltır. Çünkü , yeniden bir portföy oluşturmak istemiyorum . Bu arada, hala pahalı dediğiniz kağıdın pd/dd i 1.13 !! 2-3 ay içinde 7 kat artıp düzeltmeye girdiğinde bile 17 tl altına sarkmadı hiç , bu değerleme ve yaşanmışlıklarla nasıl 13 tl ediyormuş anlamadım ! Neyse , burası petun sayfası değil . Herkesin kendine göre bir doğrusu var haliyle . Biri 2- 3 ay içinde 6 kat yukarı sürdü ve üzerinden 15 ay geçti hali ortada .. Diğeri de 3 tl den 37 küsür yaptı ,halini görüyoruz 5 aydır !
    Yanılmak ümidiyle burda kesiyorum. Hiç sevmediğim şey yıl ortasında portföy değiştirmek .. Amacım ise, insanlara tecrübelerimi aktarmak . Dikkatli olunmalı
    Bol kazançlar

5.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Size de bol şans . Ben hareketlerini benzettim , yanılacağımı da pek zannetmiyorum .İnşallah yanıltır. Çünkü , yeniden bir portföy oluşturmak istemiyorum . Bu arada, hala pahalı dediğiniz kağıdın pd/dd i 1.13 !! 2-3 ay içinde 7 kat artıp düzeltmeye girdiğinde bile 17 tl altına sarkmadı hiç , bu değerleme ve yaşanmışlıklarla nasıl 13 tl ediyormuş anlamadım ! Neyse , burası petun sayfası değil . Herkesin kendine göre bir doğrusu var haliyle . Biri 2- 3 ay içinde 6 kat yukarı sürdü ve üzerinden 15 ay geçti hali ortada .. Diğeri de 3 tl den 37 küsür yaptı ,halini görüyoruz 5 aydır !
    Yanılmak ümidiyle burda kesiyorum. Hiç sevmediğim şey yıl ortasında portföy değiştirmek .. Amacım ise, insanlara tecrübelerimi aktarmak . Dikkatli olunmalı
    Bol kazançlar
    Portföyü yıl ortasında değiştirmek istemiyorum demişsiniz.

1. Pörtföyünüzü değiştirme durumunuz vertuya ne olursa ortaya çıkacak ve bu durumdaki eyleminiz ne olacak.

2. Pörtföyünüz nasıl bir portföy petun mu var vertu mu var, içeriğinden, hangi hisseleri ve sektörleri tercih ettiğinizi yazarsanız sevinirim. Maksat muhabbet olsun. Birbirimizden birşey öğreniriz belki

6.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Portföyü yıl ortasında değiştirmek istemiyorum demişsiniz.

1. Pörtföyünüzü değiştirme durumunuz vertuya ne olursa ortaya çıkacak ve bu durumdaki eyleminiz ne olacak.

2. Pörtföyünüz nasıl bir portföy petun mu var vertu mu var, içeriğinden, hangi hisseleri ve sektörleri tercih ettiğinizi yazarsanız sevinirim. Maksat muhabbet olsun. Birbirimizden birşey öğreniriz belki

Sn Cover , benim için öncelik halka arzların 2.çeyreğe yetişmesiydi ki kasaya ve bilançoya olumlu etkisiyle fiyatlamada ivmelenme ihtimali oluşsun . Şu ana kadar hiç ses yok ! 5 ayda bir gelişme olmaz mı ? Özellikle pamukova seviye atlatırdı kağıda .Bu hususu 3 ay önceden yazmaya başlamıştım.Ama yetişmedi 2.çeyreğe .. Lütfettiler gn. krl. tarihini ve temettüyü önceki gün bildirdiler . Diğer bir önemli husus , 6 milyon lot satış haberi ! 500 bin tamam , daha var 5,5 milyon .Bu satış hisseye kafa kaldırtmaz bence doğru dürüst . Bu haber çıktıktan sonra kağıtta ne hacim kaldı ne trade imkanı kaldı. Özellikle bugün önceki aylara oranla yüksek hacimle 22 ye basmalarını hayra yoramıyorum. Velhasıl , ben halka arzı çok önemsemiştim 2.çeyreğe kadar ,ancak hayal kırıklığına uğrattılar. Bilançoya gelince , nasıl ki geçen yıl ilk çeyrek yüzbinlerden yıl sonu 100 milyonlara ulaştırılıyorsa , bu sene bunun tersi olabilir diye bir endişe oluştu bende kağıdın son 5 aylık hareketlerine bakınca . Karlılığı daha da artacak olan kağıdı böyle süründürmezler diye öngörüyorum.Bu kadar kap(ama icraat yoksunu) ,güzel bilanço ve fiyatlama sonrası 5 ay sessizlik benim için kaçma sebepleri ..

Prensip olarak ben portföyümün % 80 ini tek bir kağıttan oluşturuyorum ve dokunmuyorum yıl boyunca ona .%20 sini de aylık masrafları karşılamak için trade amaçlı kullanırım duruma göre .. Dolayısıyle benim portföyümde sadece Vertu var , bugün vedalaşacaktım ama kısmet değilmiş p.tesi inşallah dünkü fiyatına sürerlerse .Yok olmadı basar çıkarım yani .Çünkü maliyetim düşük .Genel gidişata bakarak her sene sonu kafamda sektörler belirleyip ona göre kağıt belirlemeyi buluyorum . Bu sene girişim sermaye firmalarını özel bulup Vertuyu seçmiştim. Ama ,2.yarı itibariyle Ulaştırma ve sanayi sektörünü önemsiyorum .2 favorim var biri ,TAV diğeri ERBOS ! hafta sonu iyice düşünüp birisine dalacağım .
    Bilgi ve tecrübelerin paylaşılması kadar değerli bir şey yok . Bu sebeple böyle bir ortam yarattığınız için tşk ediyorum size. Siz de eğer öngörü ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum .Tekrar tşk ediyorum ..
    İnsanlara şöyle yapın böyle yapın demek haddime değil elbette . Sadece endişelerimi paylaşarak dikkatli olmalarını istedim. Kararı elbette kendileri verir.
    Herkese bol kazançlar diliyorum
    Syglr

7. Pamukova borsada işlem görüyor
    Vertu nun iştiraki diye biliyorum.
    Vertu , Pamukova yı halka arz etmedi mi?
    Bu gün 24 TL den kağıda daldım. Anında büyük zarar ettim. Kağıt 23TL. kapattı.
    Şirketi iyi tanıyan arkadaşlar bilgi paylaşımı yaparlarsa , allah razı olsun.

8.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Pamukova borsada işlem görüyor
    Vertu nun iştiraki diye biliyorum.
    Vertu , Pamukova yı halka arz etmedi mi?
    Bu gün 24 TL den kağıda daldım. Anında büyük zarar ettim. Kağıt 23TL. kapattı.
    Şirketi iyi tanıyan arkadaşlar bilgi paylaşımı yaparlarsa , allah razı olsun.
    Borsada işlem gören yenilenebilir elektrik üretim aş. Arz edilecek olan elektrik üretim aş !
    Uzun vadeli mi aldınız bilmiyorum ama , 24 tl vertu için bşi diil .. Panik yapacak bir durum yok .. Endeksin mevcut koşullarında
    biraz daha gerileyebilir .21.60 çok sağlam kale gibi duruyor. Ama oraları test edeceğini hiç ama hiç sanmıyorum .. Yukarı sürdüklerinde kararınızı verirsiniz..
    Bol kazançlar

Sayfa 578/649 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •