Sayfa 147/649 ÝlkÝlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 5189 madde; 1,169 - 1,176 arasý.

Konu: VERTU - Verusaturk Giriþim Sermayesi Yatýrým Ortaklýðý A.Þ.

1. Germiyan rüzgar elektrik santralinide vertu sahiptir. Enerji zengini firma. Vallahi vede billahi. Ama bir gün Türkiye farkýna varacak bu hissedarlarda.

HTC One M8s cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Gitmeye istekli gibi ama hala baský var üzerinde bakalým

3.  Alýntý Originally Posted by lucky26 Yazýyý Oku
    Germiyan rüzgar elektrik santralinide vertu sahiptir. Enerji zengini firma. Vallahi vede billahi. Ama bir gün Türkiye farkýna varacak bu hissedarlarda.

þimdi germiyan res ýn sahivbi demirer holdýng gorunmekte
    ''Yatýrým Tavsiyesi Deðildir'' görüþlerim tamamen þahsi düþüncelerim olup beni baðlar

4.  Alýntý Originally Posted by lucky26 Yazýyý Oku
    Germiyan rüzgar elektrik santralinide vertu sahiptir. Enerji zengini firma. Vallahi vede billahi. Ama bir gün Türkiye farkýna varacak bu hissedarlarda.

Ýzmir Alaçatý’da taþtan yapýlan ve buðday yapýmýnda kullanýlan yel deðirmenlerinin yani rüzgarýn çok büyük bir önem taþýdýðý hatta 1700’lü yýllarda güzelliðinin yanýsýra rüzgar nedeni ile savaþlarýn bile yaþandýðý söylenmektedir. Ýþte tarih boyunca birçok medeniyet tarafýndan önemi bilinen Alaçatý’nýn bu deðerli rüzgarýndan elektrik üretilmesi için þirketimiz 1997 yýlýnda çalýþmalara baþlamýþtýr. Alaçatý’ya 7 km uzaklýkta olan Germiyan köyünde Türkiye’nin ilk rüzgar enerji santrali sýfatýný alan Germiyan santralimiz 1998 yýlýnýn Þubat ayýnda devreye girmiþtir. Toplam kurulu gücü 1,5 MW olan santralimizde 3 adet 500 kW’lýk rüzgar türbiniyle yýllýk ortalama toplam 4 milyon kWh elektrik enerjisi üretmekte ve yaklaþýk 1.626 konutun elektriðini karþýlamaktadýr. Kýsacasý tarihin kokusunu ve yorgunluðunu taþýyan yorgun yel deðirmenleri ile rüzgarýn eskisinden yenisine yaþamý daha da iyileþtirmek için rüzgar ülkesine doðru yelken açtýk...2017 yýlýnda santralýn kapasitesi 4 adet E82 türbin ilavesiyle 10.7MW'a yükseltildi.

demirer holdýngýn web sayfasýndan

''Yatýrým Tavsiyesi Deðildir'' görüþlerim tamamen þahsi düþüncelerim olup beni baðlar

5. 2015 yýlýnda halka arz ettiðinde istiraklerinden birisiydi. Çeþme urla ve germiyan germiyan el deðiþtirmiþ ise istiakinden çýkartmasý lazým Çeþme ve urla duruyor sanirim

6. DUZELTME:

Enda Enerji Holding A.Þ.

Pamukova Elektrik Üretim A.Þ. ilk büyük kapsamlý yatýrýmý olarak Enda Enerji Holding A.Þ.’ ye sermaye artýrým yöntemiyle %19,5 oranýnda ortak olmuþtur.
    Enda Enerji Holding A.Þ, gerek baðlý kuruluþlarý, gerekse iþtirakleri vasýtasýyla sadece enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Faaliyet konularý ve ilgi alanlarý baþta yenilenebilir enerjiler olmak üzere, yatýrýmcý sýfatý ile her türlü üretim teknolojileriyle, enerji yatýrýmý projeleri geliþtirme, yatýrýmlarý gerçekleþtirmek, üretim santrallerini iþletmek ve enerji ticareti yapmaktýr. Bunlarýn yaný sýra, devam eden enerji özelleþtirmelerinde (üretim ve daðýtým) yer almak da hedefler arasýndadýr.
    Enda’ nýn mevcut enerji yatýrýmlarý toplam 8 farklý santralde kurulu kapasite olarak 175,84 MW’ a ulaþmýþtýr. Yeni planlanan yatýrýmlara ek olarak, mevcut yatýrýmlarda kapasite artýþý çalýþmalarý devam etmektedir. Bu çerçevede hedeflenen toplam kapasite 256 MW’ týr. Enda bu santralleri doðrudan veya iþtirakleri vasýtasýyla dolaylý olarak yönetmektedir.
    Faaliyet gösteren enerji santralleri ve bilgileri þu þekildedir:
    Santral Adý: Santral Cinsi Kapasite Bölge
    Eðlence I Hidro Elektrik Santrali 26 MW Adana
    Eðlence II Hidro Elektrik Santrali 42,65 MW Adana
    Akçay Hidro Elektrik Santrali 28,78 MW Aydýn
    Gönen Hidro Elektrik Santrali 10,6 MW Çanakkale
    Çayören Hidro Elektrik Santrali 4,6 MW Balýkesir
    Tuzla Jeotermal Elektrik Santrali 7,5 MW Çanakkale
    Yaylaköy Rüzgar Elektrik Santrali 15 MW Ýzmir
    Urla Rüzgar Elektrik Santrali 13 MW Ýzmir
    Germiyan Rüzgar Elektrik Santrali 10,8 MW Ýzmir
    Alaçatý Rüzgar Elektrik Santrali 16 MW Ýzmir
    Mordoðan Rüzgar Elektrik Santrali 13,8 MW Ýzmir
    Yatýrýmý devam eden enerji santralleri ve bilgileri þu þekildedir:
    Santral Adý: Santral Cinsi Kapasite Bölge
    Manavgat 2 Hidro Elektrik Santrali 24,1 MW Antalya

Pamukova elektirik verutunun..pamukova elektýrýkte ENDA ENERJININ %20 SINE SAHIP...yukardaký ruzgar santrallerý de bu ortaklýk kapsamýnda..soyledýgýnýz dogru sayýn lucky26

7. seans sonu güzelde bi bilanço yapýþtýrsa tadýndan yenmez vertu gibi bi hisse

Sayfa 147/649 ÝlkÝlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •