Sayfa 101/326 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 2604 madde; 801 - 808 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1. Her tahtada olduğu gibi GSRAY tahtasında da sürekli bir kaç kademeye oynayan çok kısa vadeli spekülatörler (borsa oyuncuları) vardır muhakkak. Böyle yaparak bu kağıttan makul vadede hem "sürdürülebilir" hem de reel bazda para kazanan var ise onlara bravo diyorum. Çünkü bu tür kazançları çok cüzi bir kesim başarır. Bu tür oyuncuların %2'si gibi yani her 50 "çok kısa" vadeciden sadece 1 tanesi bu tür al-sat ve sat-allardan para kazanabiliyor, 49 tanesi ise zarar ediyor. Bu gerçeğe de dikkatinizi çekiyorum. TH
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Tekrar FED'e denelim çünkü onların attığı her parasal adım BİST de dahil tüm küresel borsaları doğrudan etkiliyor. Son 5 aydır FED her ay 100 milyar dolar civarında bir parayı piyasaya enjekte ediyor. An itibariyle son 4.5 ayda 430 milyar dolar enjekte etti ve bu stratejiye devam etmek zorundalar. Yıllık bazda 1.2 trilyon dolar yapar. Bileşik kaplar teorisi borsada da geçerli olduğuna göre bu paranın bir kısmı cüzi de olsa BİST'e de gelecektir. İşte ben bu mantığı yürüterek 2020 yılında BİST100 endeks 150,000 i aşacaktır demiştim aylar önce. TH
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Paniğe gerek yok, bu koronavirüse çarenin yakın zamanda bulunacağı artık gün gibi aşikar.

4. Derneğin hisse satışları karşılanıyor ve hisse düşmüyor, ancak bunun ana nedeni derneğin gıdım gıdım satmasıdır, günlük ortalama işlem hacmi 25 milyon lot olduğu için 4 milyon lotluk günlük satış hisseye pek etki yapmıyor, bunu söylemekle beraber hisse satışı daha da devam ederse halka açık olan kısımdaki lotlar ciddi oranda artacağı için hisse hantallaşacaktır.

5. GSRAY - Galatasaray Sportif

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Derneğin hisse satışları karşılanıyor ve hisse düşmüyor, ancak bunun ana nedeni derneğin gıdım gıdım satmasıdır, günlük ortalama işlem hacmi 25 milyon lot olduğu için 4 milyon lotluk günlük satış hisseye pek etki yapmıyor, bunu söylemekle beraber hisse satışı daha da devam ederse halka açık olan kısımdaki lotlar ciddi oranda artacağı için hisse hantallaşacaktır.
    TH derneğin hisse satışının yapıldığı Ziraat ve Halk bankasının 30 ve 31 aralık 2019 (bir gün önce veya sonrası olabilir) takasına bakıp incelerseniz halktan ziraarte yaklaşık 21.5 milyon lot virmanlanmıştı senin gibi herşeyden haberi olan birinin bunu atlayıp %50 ye kadar hisse satışı yapılma ihtimalini söylemen bana pek inandırıcı gelmedi, bedelli beklentinde ilgili cevap vermek isterdim ama konuyu çok uzatmanın ve detaylandırmanın anlamı yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : bt1975; 02-02-2020 saat: 08:56.

6. dernekle tahta yapıcı anlaşmış olabilirmi , bizim hisseleri mesela 5 den sat belli bir komisyon karşılığında, şimdi hisseleri ben sana 2.30 lardan veriyorum gibi

7.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    TH derneğin hisse satışının yapıldığı Ziraat ve Halk bankasının 30 ve 31 aralık 2019 (bir gün önce veya sonrası olabilir) takasına bakıp incelerseniz halktan ziraarte yaklaşık 21.5 milyon lot virmanlanmıştı senin gibi herşeyden haberi olan birinin bunu atlayıp %50 ye kadar hisse satışı yapılma ihtimalini söylemen bana pek inandırıcı gelmedi, bedelli beklentinde ilgili cevap vermek isterdim ama konuyu çok uzatmanın ve detaylandırmanın anlamı yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu virmanlama olayını nasıl yorumlamalıyız

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by lacan Yazıyı Oku
    dernekle tahta yapıcı anlaşmış olabilirmi , bizim hisseleri mesela 5 den sat belli bir komisyon karşılığında, şimdi hisseleri ben sana 2.30 lardan veriyorum gibi
    Öyle olma ihtimali %99..

Belkide 10 lirada anlaştılar..

30 ocak 2020 tarihi itibari ile 3 şirketin bedeli başvurusu onaylandı..

Bucim
    Adesa
    Olmip

Gs ray için eylül 2019 da spk ya bedelli başvrusu yapıldı deniyordu ..henuz bir netlik yok..

Sayfa 101/326 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •