Sayfa 139/326 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon
Arama sonucu : 2605 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by holdenck Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler Trendhound, ondan bir önceki fiyat 29-30 lar da iken olan bolunmede 6 mi olmuştu? hatirlayabiliyor musun?
    Evet, 26 tl civarından %400 bedelli bölünmüş ve bölünmüş fiyat (26+4) : 5 = 6 tl olmuştu, bu fiyat daha sonra 8.99'a kadar çıkmıştı, sonra aşağı salmaya başladı, 8.5 tl civarından yeni bir %400 lük bedelli açıklandı ve sonra hisse 5.40'a kadar düştü, 6 tl deyken bölünüp (6+4) : 5 = 2 tl den (bugünkü bazdan) işlem görmeye başladı, akabinde de 3.5 tl ye kadar çıktı sonra da 1.14'e kadar düştü, 1.14'deki dipten başlayan çıkış en son gördüğümüz 4.35'e kadar devam etti, an itibariyle hisse 3.5-4.0 aralığında salınmaktadır
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by captadil Yazıyı Oku
    spor endeksi bir haftada aldiginin yuzde % 50 sini geri verdi.yeni girenler kisa yoldan paraya para katayim derken yillar sonrasinda yediginiz kazigi benim gibi anlarsiniz.ytd...
    4 tl nin üzerinden yeni kurbanlar arıyor hisse, ne kadar yüksek ise o kadar iyi tabi ana hissedar açısından
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. TSPOR yakın geçmişte 90 kuruş iken hiç kimse yüzüne bakmıyordu ama ne zaman 6, 7, 8 tl lere geldi işte o zaman gözde oldu ve hisse 9 tl yi aşıverdi. Benzer şekilde GSRAY yakın geçmişte 1.2, 1.3, 1.4 tl iken hiç kimse yüzüne bile bakmıyordu ama ne zaman hisse 3 tl yi gördü işte o zaman gözde oldu ve 4.35 e kadar çıktı. FENER 6, 7 tl deyken hiç kimse ilgilenmiyordu ama ne zaman 12 tl yi gördü işte o zaman herkes hisseye atladı ve hisse 22.4 tl ye kadar çıktı. Bir hisseyi satın alırken "hiç gözde olmadığı, hiç kimsenin ilgilenmediği, hiç bir beklentinin bulunmadığı" zaman satın almak çok düşük bir risk eşliğinde çok büyük bir kâr potansiyeli sunar. Aksi halde iş tamamıyla kumara döner, "bul karayı al parayı" gibi.

GSRAY - Galatasaray Sportif

Değerli TH tekrar hoşgeldiniz. Elinizde spor hissesi olmadığı halde yakından takip ettiğinizi biliyorum. Daha sık yazarsanız sevinirim.

Spor hisselerinin şampiyonluk belli olduktan sonra çakılacağına ya da çok yükseldiğine inanmıyorum. Çünkü henüz $ bazında çok yüksek değil. Aşağı ve yukarıya doğru ani hareketlerin olmasını buradaki ky iyi değerlendiremiyor. Belli başlı insanların veya kurumların yaptığını, kağıdın sahibi olduğunu sanıyorlar. Aslında yabancı kurum olsun yerli paralılar olsun kumar kağıtları olduğunu,çok hızlı hareket ettiğini biliyor. Sonuçta brokerler genç olduğundan ve para ceplerinden çıkmadığından ani hareket edebiliyorlar. Endeks kötü olduğunda sporların ters hareket etmesi bu yüzden. Brüt takas ve açığa satış yasaklanınca işlem hacmi on kat düştü. Ama yükseliş trendi gerçeği,borçların azalması ve haziranda Avrupa şampiyonasında müthiş yerli futbolcu değerlenmesi olacağını düşünüyorum Önümüzdeki senelerde Türk futbolu dünyada daha ilgi çekici ve para kazandıracağını öngörüyorum. Alınan önlemler sayesinde ve Ali Koç gibi ayağı yere basan başkanlar sayesinde oldukça karlı şirketler olacaklardır. Başkanların har vurup harman savurduğu dönemler bitmiştir. Kanımca spor hisseleri bankalar gibi ,ereğli ,tüpraş gibi endeksin ağır kağıtları olacak.

Başka sektörden örnek vermek gerekirse yıllar önce Türkiyede yılda sadece 3-4 film çevriliyordu. Yeşilcam dibe vurmuştu. İnsanlar sinemaya gitmiyordu. Şimdi dizi sektörü Abd’den sonra geliyorTürk dizileri 100 ülkeden fazla ülkede seyrediliyor

http://www.sporx.com/galatasarayin-2...SXHBQ834447SXQ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. olası bir gençlerbirliği galibiyetinde pazartesi 4.50 yi göreceğini düşünüyorum malum rusya ile de anlaştık endeks te yeşil yakar kanımca siz ne diyorsunuz

7.  Alıntı Originally Posted by STAPES Yazıyı Oku
    Değerli TH tekrar hoşgeldiniz. Elinizde spor hissesi olmadığı halde yakından takip ettiğinizi biliyorum. Daha sık yazarsanız sevinirim. Spor hisselerinin şampiyonluk belli olduktan sonra çakılacağına ya da çok yükseldiğine inanmıyorum. Çünkü henüz $ bazında çok yüksek değil. Aşağı ve yukarıya doğru ani hareketlerin olmasını buradaki ky iyi değerlendiremiyor.
    Selamlar sevgili kardeşim. Bilinçli bir borsacı olduğun belli, ne yaptığını bilenlerdensin. Sportif hisselerle içli dışlı olan senin gibilerin haricinde bu sektörü hiç tanımayan ve ne yaptığının bilincinde olmayan büyük bir kitle de var burada. İşte bu kitle bir an önce bilgi sahibi olup bilinçli borsacılar kategorisine geçiş yapmalıdır, aksi taktirde çok büyük bir risk altında olurlar.

8. Borsaya kote olan 4 sportif a.ş.lerin mali tablolarını biliyoruz çünkü bunlar periyodik olarak KAP'ta açıklanıyor. Bu sportiflerle ilgili en önemli gerçek şudur: Bunların hepsi de sermayelerini yıllar önce tümüyle kaybettikleri gibi ciddi oranlarda da eksi özkaynaklara geçmiştir. Kâr elde etmedikleri gibi bağlı oldukları ana hissedarları (dernekleri) sürekli ve düzenli olarak fonlarlar. Özetle "spekülatif" şirketlerdir. İşte sizin hisselerin aldığınız GSRAY TSPOR FENER BJKAS bu tür bir şirkettir. Bu hisselere yabancı olanlar bu gerçeği göz önünde bulundurmak zorundadır.

Sayfa 139/326 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •