Special Days Image
Sayfa 36/327 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 2614 madde; 281 - 288 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    (bilgilendirme mesajlarım ve teknik analizlerim, alım satım noktalarımı yazmam faydalı bulunmayıp okunmuyorsa boşuna uğraşıp burada yazmayayım bununla ilgili faydalananlar belirtirse sevinirim yoksa dediğim gibi zamanımı boşuna harcamayayım.)

Bilançoda bankalarla yapılan anlaşma neticesinde dönemsel kar etkisine Trabzonspor bilançosunda geçen dönemle arasındaki fark aşağıdaki finansal raporun ekinde alınmış resimde var 218 milyondan 24 e düşmüş tspor ne kadar kar açıkladı 100 milyon eğer bu yapılandırma olmasaydı ne olurdu 80 zarar. Peki gsrayın 2018 1Ç finansman gideri ne kadardı 153 milyon yani 130 gibi kar artışı şu an cepte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Seni defalarca uyardım...
    Kamuoyuna yalan/yanlış bilgiler paylaşma diye...
    Gerçekleri çarpıtma diye...
    Yok akıllanmayacaksın sen anlaşıldı....
    Senle nasıl mücadele edeceğiz/baş edeceğiz bilemiyorum?...

Bak senin için tane tane anlatıyorum...

Ts nin 2019/1ç de güzel bir b.kar-f.karı-n.kar açıklamasının başlıca nedenleri
    1)70 milyon tl e yakın(geçen seneye göre) ekstra futbolcu satış geliri olmuş...
    2)Geçen sene olmayan 40 milyon tl Uefa geliri oluşmuş...
    3)Tali bir faktör gibi ama az da olsa takım harcamasını azaltmışlar
    buraya kadar brüt kar dı=126 milyon tl
    4)Daha sonra net de e.f.gelir-gider dengesi bu sene geçen seneden +20 milyon iyi oluşmuş bunun da nedeni kur karı/zarar
    (buna finansal giderlerde değineceğim)
    buraya kadar olan kısım f.karı idi=119 milyon tl
    5)Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği deliğe senin insanları yalan/yanlış bilgilerinle zehirlediğin kısma....
    Evet finansal giderler 218 den 24 e düşmüş ama senin dediğin gibi banka yapılandırması nedeniyle değil...
    Geçen sene yani 31/05/2018-31/09/2018 tarihleri arasında kur 5,40 lardan 7,50 lere gitmiş ve sportifler ciddi bir kur zararı yazmışlardı...
    218 milyon tl finansal giderin büyük bir kısmı kur zararından oluşmaktaydı....
    Ancak bu sene yani 31/05/2019-31/09/2019 tarihleri arasında kur 6,53 lerden 6,30 lara geri gelmiş...
    Kur zararını bırak aksine kur karı yazmışlar...
    Buda Net kar dı=106 milyon tl

Gördüğün gibi banka yapılandırması ile alakası yok mevzunun...
    Akşam akşam bana tonla yazı yazdırdın...

Dip Bilgi:TS yabancı para cinsinden (euro) borçlarını 55 den 12 milyon euro ya düşürmüş..TL e çevirmişdir...

Bilge İnsan Büyük Üstad Sn Güneysu
    İlgili şahsı (adını anmaktan bile imtina ediyorum) bilanço konularında defalarca uyardım ama yalan söylemekte ısrar ediyor
    Bu yalancı ile nasıl mücadeleceğim ben yaw?
    Her zaman başlık da hazır ve nazır bulunamam ki ben...
    Aklınıza gelen bir çözüm öneriniz var mı?

saygılar/başarılar
    Son düzenleme : Tengri Han; 28-09-2019 saat: 23:24.
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2. Galatasaray’da İstiklal marşı okuyan oyuncu yokken Max Kruse marşımızı okuyor..

TEŞEKKÜRLER MAX KRUSE!

3.  Alıntı Originally Posted by BOZman Yazıyı Oku
    kredi anlaşması, 1 milyar tl'lik kredi çekilip tüm banka borçları tek bir bankada toplanmış...5 senede geri ödenecekmiş...şartları da ilk 2 sene ana para ödemesi yok, sadece faiz ödenecek...bu da tüfe+5% olarak anlaşılmış...3.sene 5% ana para artı faiz (tüfe +5%) ..4.sene 15% ana para artı faiz (tüfe +5%) ...5.sene 80% ana para artı faiz...
    yıllık ödemeler 2 taksit halinde, 6 ayda bir yatırılacakmış...

tüfe 15% olsa, yıllık 20% faizle kredi çekmişler anlayacağınız....
    ilk sene 200 milyon...
    ikinci sene 200 milyon...
    üçüncü sene 50 milyon ana para + 190 milyon faiz
    dördüncü sene 150 milyon ana para + 160 milyon faiz
    beşinci sene 800 milyon ödenecekmiş...(son sene faiz de var mı tam bilemedim, varsa 80-120 milyon daha ilave olabilir...
    toplamda en az 1 milyar 750 milyon olarak geri ödenecek tüfe 15%'lerde olursa...tüfe 10% olursa 1 milyar 565 milyon civarında..
    Gs yönetimi demek ki gelecek 5 yılda her yıl için kurların tüfe+%5 daha fazla artacağını düşünüyor...
    Gs yönetimi demek ki önümüzdeki 5 yılda TR nin geleceğine güvenmiyor...
    Gerçi çok da seçme şansları yok(du) ama....
    Mıstık da her fırsat da yalamaya devam etsin Reis i

saygılar/başarılar

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Seni defalarca uyardım...
    Kamuoyuna yalan/yanlış bilgiler paylaşma diye...
    Gerçekleri çarpıtma diye...
    Yok akıllanmayacaksın sen anlaşıldı....
    Senle nasıl mücadele edeceğiz/baş edeceğiz bilemiyorum?...

Bak senin için tane tane anlatıyorum...

Ts nin 2019/1ç de güzel bir b.kar-f.karı-n.kat açıklamasının başlıca nedenleri
    1)70 milyon tl e yakın(geçen seneye göre) ekstra futbolcu satış geliri olmuş...
    2)Geçen sene olmayan 40 milyon tl Uefa geliri oluşmuş...
    3)Tali bir faktör gibi ama az da olsa takım harcamasını azaltmışlar
    buraya kadar brüt kar dı=126 milyon tl
    4)Daha sonra net de e.f.gelir-gider dengesi bu sene geçen seneden +20 milyon iyi oluşmuş bunun da nedeni kur karı/zarar
    (buna finansal giderlerde değineceğim)
    buraya kadar olan kısım f.karı idi=119 milyon tl
    5)Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği deliğe senin insanları yalan/yanlış bilgilerinle zehirlediğin kısma....
    Evet finansal giderler 218 den 24 e düşmüş ama senin dediğin gibi banka yapılandırması nedeniyle değil...
    Geçen sene yani 31/05/2018-31/09/2018 tarihleri arasında kur 5,40 lardan 7,50 lere gitmiş ve sportifler ciddi bir kur zararı yazmışlardı...
    218 milyon tl finansal giderin büyük bir kısmı kur zararından oluşmaktaydı....
    Ancak bu sene yani 31/05/2019-31/09/2019 tarihleri arasında kur 5,95 lerden 5,65 lere geri gelmiş...
    Kur zararını bırak aksine kur karı yazmışlar...
    Buda Net kar dı=106 milyon tl

Gördüğün gibi banka yapılandırması ile alakası yok mevzunun...
    Akşam akşam bana tonla yazı yazdırdın...

Dip Bilgi:TS yabancı para cinsinden (euro) borçlarını 55 den 12 milyon euro ya düşürmüş..TL e çevirmişdir...

Bilge İnsan Büyük Üstad Sn Güneysu
    İlgili şahsı (adını anmaktan bile imtina ediyorum) bilanço konularında defalarca uyardım ama yalan söylemekte ısrar ediyor
    Bu yalancı ile nasıl mücadeleceğim ben yaw?
    Her zaman başlık da hazır ve nazır bulunamam ki ben...
    Aklınıza gelen bir çözüm öneriniz var mı?

saygılar/başarılar
    O zaman şöyle yapalım gereksiz hiç detaya girmeyelim direkt yazalım ben kar açıklanacak diyorum bilançoda sen ne diyosun yanılan grubu terk etsin. Yok sende kar açıklar diyosan sebeplerini yaz. Yoksa sus
    1-kur etkisi farkı şöyle ağustosun son günü bilanço için kur esas alınır 31-08-2019 da 6.53 31-08-2019 da 5.83
    2- kur etkisiyle bor artar ama finansal gider başka bişey
    3- be cahil borç 55 milyon eurodan 12 ye nasıl düştü banka yapılandırması olmasaydı

5.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    O zaman şöyle yapalım gereksiz hiç detaya girmeyelim direkt yazalım ben kar açıklanacak diyorum bilançoda sen ne diyosun yanılan grubu terk etsin. Yok sende kar açıklar diyosan sebeplerini yaz. Yoksa sus
    1-kur etkisi farkı şöyle ağustosun son günü bilanço için kur esas alınır 31-08-2019 da 6.53 31-08-2019 da 5.83
    2- kur etkisiyle bor artar ama finansal gider başka bişey
    3- be cahil borç 55 milyon eurodan 12 ye nasıl düştü banka yapılandırması olmasaydı

Neresini düzelteyim ben bu gönderinin?
    Nerden başlasam acaba?
    Baştan başlayalım...
    1)Ben GS 2019/1Ç zarar açıklar demedim...Fikir belirtmedim...Çarpıtma...
    2)GS yıllık projeksiniyomu( bazı varsayımlara/öngörülere göre) zaten paylaşdım..Ancak kamuoyundan çok talep gelirse 2019/1ç öngörümü de paylaşabilirim belki...
    3)Finansal Giderleri 50 defa anlattım sana ama anlamak istemiyorsun,hadi bana inanmıyorsun aç herhangi bir şirketin bilançosunu,finansal giderler dip notuna bak...
    Tekrar ediyorum;TR de finansal giderler başlıca;
    a)Kredi/Tahvil Faiz giderleri
    b)Kur karı/zararı(kar ise gelir hanesine yazılır)
    c)Komisyon giderleri olmak üzere 3 ana başlık da toplanır...
    4)Banka yapılandırması olmadı euro borçlar Tl e çevrilmedi demedim...Çarpıtma bre Allah dan korkmaz kuldan utanmaz densiz...

sana saygıda yok başarılar da

6.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Neresini düzelteyim ben bu gönderinin?
    Nerden başlasam acaba?
    Baştan başlayalım...
    1)Ben GS 2019/1Ç zarar açıklar demedim...Çarpıtma...
    2)GS yıllık projeksiniyomu( bazı varsayımlara/öngörülere göre) zaten paylaşdım..Ancak kamuoyundan çok talep gelirse 2019/1ç öngörümü de paylaşabilirim belki...
    3)Finansal Gideri 50 defa anlattım sana ama inanmak istemiyorsun,hadi bana inanmıyorsun aç herhangi bir şirketin bilançosunu,finansal giderler dip notuna bak...
    Tekrar ediyorum;TR de finansal giderler başlıca;
    a)Kredi/Tahvil Faiz giderleri
    b)Kur karı/zararı(kar ise gelir hanesine yazılır)
    c)Komisyon
    4)Banka yapılandırması olmadı euro borçlar Tl e çevrilmedi demedim...Çarpıtma bre Allah dan korkmaz kuldan utanmaz densiz...

sana saygıda yok başarılar da

7. 281 nolu gönderim de xx/08/xxxx yazacağıma sehven xx/09/xxxx yazmışım...
    Düzeltir,kamuoyundan özür dilerim...

saygılar/başarılar

8. Gelmiş gene tipini sevdiğim
    Yakında hisse çıkar
    Bunun alma dediğa zaman al

Sayfa 36/327 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız