Sayfa 44/329 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 2632 madde; 345 - 352 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by BOZman Yazıyı Oku
    sen bilirsin, hisselerin hepsi ky'da mı?
    by yok mu hiç?
    bu by'lerin hiç mi itirazı yok, karşı duramazlar mı bu sövüşlemeye hukuki açıdan ?
    nasıl bir sistemdir bu, nasıl bir oyunun içindeyiz anlayamadım bir türlü.
    Halka açık olan kısımda 181 milyon hisse var ve tahminimce bunun 3 te 1 i KY'lerde yani 60 milyon lot. Bu lotların büyük kısmı da sıkı sıkıya tutuluyor yani al-sata tabi değiller çünkü maliyetleri çok yüksek, bunların sahipleri bekleme modundalar. Ama geriye kalan 120 milyon lot kucaktan kucağa dolaşıyor ve sürekli olarak al-sata tabi tutuluyor yani başıboş (sahipsiz) hisseler bunlar.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Bence UEFA dernek ve as'yi ayrilmalari konusunda ffp ve diğer finansal düzenlemeler kapsamında TFF'ye bildirmelidir ve kulüpler buna göre yapılanmalı, amatör ve profesyonel branşlar ayrılmalı şirket bir futbol sirketiyse eğer diğer branşları finanse etmekten alikonulmali, bu sağlanana kadar da kulüpler UEFA tarafından kupalara katılmaktan men edilmeli, UEFA sopası olmadan bu işler düzelmez.

Galatasaray tarihinin en büyük başkanlarından birisi olan Ünal Aysal, futbolu ve diğer branşları ayırıp bu çarpıklığı düzeltecekti ama bedava çay ve pilavcilar bu işi bozup Ünal Aysal'i tahttan indirdi.

3.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Bence UEFA dernek ve as'yi ayrilmalari konusunda ffp ve diğer finansal düzenlemeler kapsamında TFF'ye bildirmelidir ve kulüpler buna göre yapılanmalı, amatör ve profesyonel branşlar ayrılmalı şirket bir futbol sirketiyse eğer diğer branşları finanse etmekten alikonulmali, bu sağlanana kadar da kulüpler UEFA tarafından kupalara katılmaktan men edilmeli, UEFA sopası olmadan bu işler düzelmez.

Galatasaray tarihinin en büyük başkanlarından birisi olan Ünal Aysal, futbolu ve diğer branşları ayırıp bu çarpıklığı düzeltecekti ama bedava çay ve pilavcilar bu işi bozup Ünal Aysal'i tahttan indirdi.
    Hay ağzına sağlık ya, çok yerinde bir yorum olmuş.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

4. Dernekler sportif a.ş.lerin ana hissedarı oldukça sportif a.ş.ler adam olamazlar tam tersine sömürülüp dururlar, bağlı oldukları dernekleri fonlamaya devam ederler. Bu acı gerçeği Bakanlar, devletin en üst kademedeki yöneticileri acaba göremiyor mu? Almanya ve İngiltere yıllar önce bu mevzu ile alakalı hukuksal adımı attılar ve derneklerle vakıfların futbol a.ş.lerin ana hissedarı olmasını engellediler. Benzer bir adımı bir an önce TC de atmalıdır.

5. "GSRAY'ın yeni bir bedelliye ihtiyacı yoktur. Borsaya kote 4 sportif a.ş. arasında mali durumu ve bilançosu açık ara ile en güçlü olan GSRAY A.Ş.dir" dedim yukarıda, hem de bir kaç kez. Bu yorum doğrudur. Ama gelgelelim ana hissedar olan dernek kendi menfaatini düşünerek tersi bir görüşte de olabilir. Bunu zamanla öğreneceğiz.

6. Galatasaray sadece futbol kulübü olmalıdır, aynen bir Chelsea, Manchester City, Manchester United, PSG, Bayern Munich gibi. Olması gereken işte budur, tüm espri işte burada yatıyor. Bunu becerdiler becerdiler, aksi halde hem dernek hem sportif a.ş. sürünmeye devam eder yani zombi (yaşayan ölü) durumu sürer gider ta ki ne zaman tam anlamıyla dernek duvara sıkışıp manevra yapacak alanı hiç kalmaz işte o zaman bu cihete mecburen yönelmek zorunda kalır. Öyle veya böyle dernekler bu cihete gitmek zorundadır. Eğer gitmezlerse; şu anki teknik iflas durumu gerçek bir iflas durumuna dönüşecek.

7. Özsermayesi eksiye düşmüş bir şirkette TTK'ya göre "borca batıklık" durumu söz konusudur (madde 376). Ama gelgelelim sportif a.ş.lerde TTK'nın bu maddesi gereğince uygulanması gereken usul ve esaslar uygulanmıyor her nedense.

8. "üzgün" kardeşimin dört dörtlük bir yorumunu buraya da asıyorum:

1 branşı doğru dürüst beceremeyenlerden kalkıp 10 ayrı branşta başarılı olmasını beklemek abesle iştigaldir, orasını geçelim bana ne, sportifi kendilerini fonlama işine alet etmedikleri ve bize zarar vermedikleri sürece isterseler 1000 branşta faaliyet göstersinler, spk hazine bakanlığı ticaret bakanlığı derhal artık sportiflerde ky cıyı korumak adına adımlar atmalıdır, öte yandan gsray sportif a.ş ye kayyum atanmalıydı onu bile atayamadılar vallahi billahi yazıklar olsun

Sayfa 44/329 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •