Sayfa 328/332 İlkİlk ... 228278318326327328329330 ... SonSon
Arama sonucu : 2656 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,355
     Alıntı Originally Posted by YATIRIM_UZMANI Yazıyı Oku
    beklentiler alınır gerçekler satılır Üstat. ne tavanı ? cimbom artık şampiyon. bundan sonra gelecek senenin kadrosu fiyatlanır. genel kurul var başkan kim olacak ? bu fiyatlanır. kadro iyi kurulursa şampiyonlar liginde başarılı olurmu fiyatlanır ? ama bu sene artık bitmiştir. eğer kaza olmazsa şampiyonluk % 99 garanti. tabi futbol bu her şey olabilir. yatırım tavsiyesi değildir.
    Sen artık daha fazla yazıp sayfa kirletme

2. Gerçekten şu hareketin ne olduğunu bilmiyorsanız borsada yatırım yapmayın.

Ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by YATIRIM_UZMANI Yazıyı Oku
    beklentiler alınır gerçekler satılır Üstat. ne tavanı ? cimbom artık şampiyon. bundan sonra gelecek senenin kadrosu fiyatlanır. genel kurul var başkan kim olacak ? bu fiyatlanır. kadro iyi kurulursa şampiyonlar liginde başarılı olurmu fiyatlanır ? ama bu sene artık bitmiştir. eğer kaza olmazsa şampiyonluk % 99 garanti. tabi futbol bu her şey olabilir. yatırım tavsiyesi değildir.
    Sn. Yatirim Uzmani, kac senedir borsada sampiyon takimin hissesini takip ediyorsunuz bilmiyorum ama subat mart aylarinda endeks 8000 lerdeyken 7500 olan senet endeks 9500 iken 9500 leri gormus...ekstrem bir primlenme soz konusu degil, dahasi sampiyonluk ilan edilmis degil...biz son macta gidip gelen cok sampiyonluk gorduk kaldi ki daha fener ile oynanmadi...fener ile birlkte tabana gidiyor herhalde trabzon sampiyon olacak)
    Sozun ozu, sampiyonluk henuz fiyatlanmis gibi gozukmuyor halen...

4. spor hisselerinde özellikle gs ve fener hisselerinde şampiyonluk bu kadar fiyatlanır. bjk ve ts kağıtlarında derinlik yok. o yüzden çok ters hareketler yabalirler. bjk de şampiyonluk mu fiyatlandı ? kağıt 7 liradan 70 liraya gelirken. boş işler bunlar. bunlarda teknik, analiz vs. işlemez. bunlar dibine kadar spekülasyon, d**** kadar kumar kağıtlarıdır. gs hissesinde de şampiyonluk fiyatlandı bitti bu iş. artık yeni beklentiler var. bunlar başkanlık seçimi, yeni kadro, şampiyonlar ligi kuraları, vs. yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by YATIRIM_UZMANI Yazıyı Oku
    spor hisselerinde özellikle gs ve fener hisselerinde şampiyonluk bu kadar fiyatlanır. bjk ve ts kağıtlarında derinlik yok. o yüzden çok ters hareketler yabalirler. bjk de şampiyonluk mu fiyatlandı ? kağıt 7 liradan 70 liraya gelirken. boş işler bunlar. bunlarda teknik, analiz vs. işlemez. bunlar dibine kadar spekülasyon, d**** kadar kumar kağıtlarıdır. gs hissesinde de şampiyonluk fiyatlandı bitti bu iş. artık yeni beklentiler var. bunlar başkanlık seçimi, yeni kadro, şampiyonlar ligi kuraları, vs. yatırım tavsiyesi değildir.
    Nerdeyse endeks kadar artan hisse nerde sampiyonlugu fiyatlamis olabilir? Gecen senelere bir zahmet bakip sampiyonluk halinde nasil prim yapliyormus kendiniz gorun...Gsaray henuz sampiyon degil, sampiyonlugun en kuvvetli adayidir yalnizca...Gecmis sene grafiklerinden sonra bir zahmet fiksture de bakin...sampiyonluk bu hissede henuz fiyatini bulmadi.

6. gs ve fenerde şampiyonluk ts ve bjk gibi öyle hisse beşe altıya katlanarak fiyatlanmaz. geçen sene bu zamanlar bu kağıt 7 liraydı ve 14-15 liralardan bölündü 6,25 tl den işlem görmeye başladı. . şuanda da 10 tl civarında demekki fena prim yapmamış .yani geçen sene bu kağıdı 7 liradan alıp hiç satmayan yatırımcının 100 tl si 325 tl olmuş bir yılda. nasıl fiyatlanmamış ? ama bjk veya ts şampiyon olsaydı dediğiniz olurdu. yani fiyat 5-6 misline çıkardı. bunu geçmişte çok gördük. bu arada bir hisse şampiyonluk kesinleştikten sonra ertesi günler taban taban gidiyor. bunu da bir kenara not edin lütfen. bu arada komşumun eşi bile gs hissesi aldıktan sonra ne diyeyim artık. niye aldın diyorum eşim şampiyon olacağını söyledi diyor yatırım tavsiyesi değildir.

7. Aslında spek ne isterse o olur. Hoş ben bugün tavan bekliyordum. 10 a aldım. 9.30 almaya elim gitmedi. Bu arada 7.60 da satmıştım. Çok terse geldim. Borsa bu kaybetmek, kazanmak normal. Büyük konuşnamak lazım. Bunu hergün öğretiyor piyasa. Tarihsel olarak gs burdan şampiyonluk vermez gibi. Yine de belli olmaz Gs li olarak hissem olsada olmasada şampiyonluğu hakeden gs dir,inşallah olacaktır

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. çok mantıklı bir açıklama yapmışsınız. burada bazı arkadaşlar var yok üçe aldım beşe verdim oradan hisse iki liraya düştü yine aldım 7 ye sattım falan hepsi hikaye. yahu kardeşim sen hiç zarar etmiyormusun ? yalanını yiyim senin. spor hisseleri dediğiniz gibi tahtacının ince planları üzerinden yürür. sizde tesadüfen almışsanız kazanırsınız veya ters köşe olur aylarca tekrar eski fiyatına gelmesini beklersiniz. ama bazı kesine yakın kurallar var yinede. bakın kesin demiyorum kesine yakın. şampiyonluk kesinse hisse irtifa kaybeder ve genelde bir süre kimse bu tahtalara uğramaz ve hisse taban yapar çoğu zaman. ikinci kural spor hisseleri genelde mayıs ayında düşer transfer sezonundaki haberleri fiyatlamaya başlar ve hareketlenir. yani haziranı pas geçip temmuz ayı civarı. ağustos ilk maçlar ve gelen bir kaç haftalık netice sonrası takımlar ip gibi dizilmeye başlarlar lig puan tablosunda. sonra biri ikisi sıyrılır genellikle aradan ve eğer bunlar transfer döneminde prim yapmadılarsa yani iyi kadro kurup beklenti yaratamadılarsa iyi prim yapabilirler. ama gs gibi zaten çok büyük paralar harcayarak avrupaya odaklanmış takımların hisseleri işte ancak bu kadar prim yaparlar. çünkü gs ne avrupada ne diğer kupalarda havlu atmış ve başarı gösterememiştir doğru düzgün. elde sadece lig kupası kalmıştır. üçüncü kural teknik direktör ve yönetim kurulu. bence en önemlisi burası. eğer beklenmedik çok paralı bir başkan gelirse ve çok sükse yapmış teknik direktör getirirse ve birde güzel çilek futbolcular gelirse o takım zaten tüm primini sezon başında yapar genellikle. dördüncü kural spor hissesi genelde zarar eden şirketler olduğu için yatırımcıdan para toplamak için bedelli sermaye artırımı yapar. bunlara mümkünse katılın çünkü sonrasında hissenin fiyatı gerçekten hareketleniyor. bunun örneklerini bjk ve ts de gördük. kasaya da hatırı sayılır bir para giriyor. dolayısı ile bunca yazının özeti şampiyonluk gerçekleşmeye yakın kaçın spor hisselerinden. yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 328/332 İlkİlk ... 228278318326327328329330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •