Sayfa 42/326 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 2605 madde; 329 - 336 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1. Haziran 2019'daki son açıklamalara göre derneğin net borcu (borç alacak farkı) 1.4 milyar tl idi ama bu rakama EKGYO'nun talep ettiği/edeceği ödeme dahil değildir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. SPK ile Ticaret Bakanlığı (veya Hazine ve Maliye Bakanlığı) bir araya gelecek ve mevcut hissedarların menfaatini ayırım yapmadan gözetecekler. Olması gereken zaten budur. Bu hissedeki mevcut hissedarlar arka arkaya yapılan bedellilerle sürekli olarak mağdur edildi.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. dernek maalesef kendi kendini köşeye sıkıştırdı, çok kötü yönetiliyor, elde pek nakit olmadığı gibi 1.4 milyar tl lik net borçlara bir de EKGYO'ya ödenecek meblağ eklendi

4. tahminimce GSRAY'ın kayıtlı sermaye tavanının 5 katına çıkarılmasının altında "halihazırda derneği artan bir ivme ile fonlayan sportif a.ş.nin bu fonlamayı daha da artırarak sürdürmesi" yatıyor

5. 2 ayrı yerden (SPK ve Ticaret Bakanlığı) bu sermaye tavanının artışına onay geldi, son aşama genel kurulda bunun onaylanması olacak ve bu da 1 ay sonra gerçekleşecek.

6. kaan kançal'ın divan'daki konuşmasında riva - florya ilgili yapılan anlaşmadan söz ederken bankalara faiz olarak ödenen paranın sanırım yıllık 250 milyon civarında olduğu , 6 yıl içerisinde toplamda rivadan gelecek paranın faizi bile ödemeye yetmeyeceğini söyledi.
    florya zaten hepten rezil bir anlaşma, 120 milyon arsa değeri biçilmiş biz çıkıp tesisleri 150 milyona yapacaksak ne anlamı kaldı dedi.
    bir de 120 milyonu kırdırdığını düşünürsek hepten mundar etmişler arsaları bedavaya peşkeş çekilmiş gibi...

dernek boka batmış durumda, riva florya da kurtarmaz onları. Ada'yı mı satarlar, yoksa şirketi mi bilmem. Ama sence çıkış yolu nedir? sermaye artırarak bizden para alarak mı çıkmayı düşünüyorlar yine? kusura bakmasınlar bizde para bitti.

7. KST'nin 2.7 milyar tl ye çıkartılması için tüm onaylar alındığında masada şu ana opsiyonlar olacak (TH'nin şahsi görüşüdür):
    1) Tahsisli
    2) Blok satış
    3) Ana hissedarın nakit yerine ayni sermaye koyması ile gerçekleşecek bir bedelli

8. Diğer bir opsiyon da derneğin elinde bulunan %42'lik hisse oranına sahip B grubu hisselerin satışıdır. Aslında olması gereken de budur çünkü bu satıştan gelecek nakit doğrudan derneğin kasasına girecek ama bunun için KST'nin artırılması filan gerekmiyordu. KST artırıldığına göre bu opsiyon göz önüne alınmıyor demektir.

Sayfa 42/326 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •