Sayfa 48/326 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 2604 madde; 377 - 384 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1. GSRAY'da hava puslu. Sportif başarı bu sene zor gözüküyor. Gerçi mali tablolar iyileşme gösterdi ancak bu iyileşmenin kalıcı olup olmayacağı belli değil. Bilançosu en düzgün halka açık sportif açık ara ile GSRAY'dır. Ama ana hissedar olan dernek için ayni şeyi söyleyemeyiz. GSRAY'ın mali tablosu ne kadar iyileşti ise derneğin mali tablosu da o kadar kötüleşti. EKGYO'nun fesih kararı da işin tuzu biberi oldu. Vadesinden önce faktöring şirketine 3 te 2 fiyatına kırdırılan 508 milyon tl lik ödemenin faizi ile beraber EKGYOya iadesi söz konusu olabilir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Derneğin şirkete 644 milyon tl borçlu olması da ayrı bir sorun. Derneğin çok yüksek oranlarda nakit akımı yaratan tek iştiraki GSRAY A.Ş. dir ve dernek bunu bildiği için zırt pırt şirketten borç alma cihetine gidiyor veya da gitmek zorunda kalıyor; sonuçta da derneğin şirkete olan borcu sürekli artıyor. Peki, ne zamana kadar bu durum devam edecek acaba?
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. KST'nin 5 katına çıkarılması kararının altında bir hinlik beklendiği için potansiyel yatırımcılar GSRAY almaktan imtina ettiği gibi konsorsiyumlar da ayni neden yüzünden tahtadan uzak duruyorlar. Durum böyle olunca da hissenin ölü taklidi yapmaktan başka çaresi kalmıyor. Bu belirsizlik devam ettiği sürece hisse ölü taklidi yapmaya devam eder. Ne zaman bu KST'deki devasa artışın arkasındaki gerçek neden ortaya çıkar, işte o zaman hissede bir yöne doğru sert kırılma yaşanır.

4. #GSRAY da EN AZ % 20 KAR BIRAKMA POTANSİYELİ VAR

Bu kar potansiyeli % 20 dedim ama doğru yerden alınırsa kar bırakma potansiyeli % 50 lere kadar yükselebilir.......

Ayrıntılar video analizde izlemenizi tavsiye ederim......

https://www.youtube.com/watch?v=ZjljfIMtxo0
    Hisselerin Temel Analiz videolarının yayınlandığı youtube kanalımı izleyebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/channel/UCeE...UP3xw/featured

5. Akşamki maçın bi etkisi olmayacak sanırım...
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

6. Kazanırsa etkisi olur..

Şu haberde bahsi geçen ve sözleşmeyi fesheden kurum halka açık şirket ise durum içler acısı. 500 bin dolar çöpe gitmiş.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim arasındaki gerilimin ardından Koç'a ait Divan Restoran'la ilgili flaş gelişme yaşandı. Tartışmalara neden olan Divan Restoranı krizinin aşıldığı öğrenildi.

Sözleşmesi feshedildi

Sarı-kırmızılı yönetim Türk Telekom’da hizmet veren Divan Restoranı’nın sözleşmesini fesh ederek yerine Do&Co İkram Hizmetleri ile anlaşma sağladı. Sarı-kırmızılılar Divan’la yapılan anlaşmayı bozduğu için 500 bin dolar tazminat ödeyecek. (Milliyet)

8. Bugün 13.20'de mahkeme var

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 48/326 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •