Sayfa 889/1001 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: Fon Cafe & Muhabbet

Alıntı Originally Posted by Mel1005 Yazıyı Oku
    Hacı boşver sen azer bülbül ile atışmayı. Şu Veysel denen herifi bi dürtsene bu nedir ya tüm aldığımız parayı verdik üstüne eksiye düştük.yönetici değişikliği ile performanslarını yükselttiklerini söylemişlerdi . Yeni fonlar keşfetmek gerek, paylaşımlarını bekliyoruz

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ustadim yeni fon aramak icin once cikabilmek lazim
    Acikcasi ocak basi fiyatina gelmis tcd den suan cikmak bana mantikli gelmiyor

Genele bakarsak iyi bir haberle tcd nin once bir arti 4 sonra iki uc gun arka arkaya arti 2 ler basmasi lazimki

Virus idlib vs varken bu hareketi zor gorunuyor...

Zararina cikip fon alacagim diyorsaniz ben cikabilsem elli elli mps ve yay alacagim...ytd

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    webster üstadım nasılsın? cafeye hiç bakmııyordum, senin burada olabileceğini nasıl tahmin etmedim hayret. hazır seni bulmuşken biraz dertleşmek istiyorum. bir ay kadar önce tcd oranını yüzde 60'dan yüzde 40'a çekmiştim ve hatırlarsan o aralar bu fonun kimyasının bozulduğundan yakınıyordum, sen ve kartal üstatlar ise haklı olarak acele etmeden sabırla beklememi ve şampiyona biraz daha zaman vermemi söylüyordunuz. ama malesef ben haklı çıktım, çıkmaz olaydım ayrı mesele de, bizim aldığımız tcd bir buçuk ay önce ölmüş ve biz boşu boşuna ölünün dirilmesini beklemişiz bu zamana kadar. neden böyle oldu? mutlaka sebepleri vardır ama bizleri epey yıprattığı kesin. biz bunu neden aldık? diğer fonlar gibi borsa çıkarken çıkıp düşerken düşmediği, altın petrol türev mürev işlerine gigip düşüşlerde daha az zarar yazıp yükselişlerde de daha fazla kazandırdığı için. artık o eski tcd'nin sadece adı kaldı ama tadı tuzu kalmadı. ilk defa sıra dışı ve profosyonel bir fon keşfetmiştik, o da rahmetli oldu. şu saatten sonra bizim ölü dirilmedikçe hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. fonlara girerken bir değil, bin defa düşünüp nefsimizin hırslarına kapılmadan azar azar işlem yapmamız gerekecek. bunu da sadece ve sadece borsanın iyi zamanlarında yapmak lazım. şunu çok iyi anladım ki fonlardaki paralarımız, düşündüğümüz gibi profosyonel yönetilmiyor. bunu yapan 2 fon keşfettik tcd ve acc, o da kısa sürdü. değişken meğişken de hikâyeymiş. borsada ve tahvillerde güzel bir ralli dönemi yaşanınca fonlar güzel getirdi, böyle zamanlarda babam da kazanır. profosyonel fonlar yükselişlerde verdiğini en ufak düşüşte kat kat almaya başlıyorsa ortada profosyonellik falan yoktur. bundan sonra hangi ortamda dans ettiğimizi iyi bilip, ona göre piste çıksak iyi olacak. yoksa Allah muhafaza ayağımızı öyle bir kaydırırlar ki yıllarca acısı geçmez. bu koşullar altında bundan sonra neler yapabiliriz? bunları da istişare etsek çok güzel olacak, selamlar.
    Hayrani ustadim aleykum selam diye baslayayim
    Soylediklerinizin noktasinda dahi hata yok

Ben suna guvendim
    Tacirler gibi bir kurum boyle bir cokusu oturup izlemez yeni stratejiler gelistirir
    Ama gordukki ellerinde ickileri keyif almislar bu durumdan

Cok agir bir mail attim ama donus olmadi...

Acikcasi ben bunu zamaninda dolardada yasadim ve zarara stop koymadim bekledim...

Biraz daha bekleyecegim ama uzun sure degil
    Cunku aylik arti 15lerden eksi 3 e dusmus fon artik dirilmez
    Amacim zararimi alip cikmak

Mk fonu
    Eksi 1 endekste nasil eksi 2.77 yaptin
    Onsun dususunemi poz actin beyni kit

4. Küçük kağıtlarda poz alıyorsa büyükler pek düşmedi dün ama küçüklere iyi çaktılar ben de herzaman overperform ederim dün endeksle beraber düştüm hatta viop pozum olmasa daha kötü getirdim endeksten. Bir de az para ile para kazanmak kolay fon yönetmek çok zor alsan sen alırken zaten fiyat yükseliyor filan dertli yani.
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Mk fonu
    Eksi 1 endekste nasil eksi 2.77 yaptin
    Onsun dususunemi poz actin beyni kit

Dostlar agzimi bozacam tutun beni
    Bu tcd denen illetin ben ...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Küçük kağıtlarda poz alıyorsa büyükler pek düşmedi dün ama küçüklere iyi çaktılar ben de herzaman overperform ederim dün endeksle beraber düştüm hatta viop pozum olmasa daha kötü getirdim endeksten. Bir de az para ile para kazanmak kolay fon yönetmek çok zor alsan sen alırken zaten fiyat yükseliyor filan dertli yani.
    Cagri dostum
    Tcd degisken fon ve eksi 2.77 yapti
    Hic bir hisse yogun fon bu kadar dusmedi
    Yapan yapabiliyor demekki...

La bir turkte corona tespit edildi deseler tcd eksi 10 yapacak anlasilan
    Fikrimi degistirdim
    Yuzde elli satis girdim tcd ye
    Umarim bugun bir kac kurus verirde gider ayak aliriz ekmek paramizi
    Allah bin belasini versin

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hayrani ustadim aleykum selam diye baslayayim
    Soylediklerinizin noktasinda dahi hata yok

Ben suna guvendim
    Tacirler gibi bir kurum boyle bir cokusu oturup izlemez yeni stratejiler gelistirir
    Ama gordukki ellerinde ickileri keyif almislar bu durumdan

Cok agir bir mail attim ama donus olmadi...

Acikcasi ben bunu zamaninda dolardada yasadim ve zarara stop koymadim bekledim...

Biraz daha bekleyecegim ama uzun sure degil
    Cunku aylik arti 15lerden eksi 3 e dusmus fon artik dirilmez
    Amacim zararimi alip cikmak
    son bir ayda forma çok girmedim. arada yazılanlara üstün körü bakıp geçtim. çünkü bazan etki altında kalıp yanlış karar veriyorum. bu huyumu bildiğimden biraz uzak kaldım ve içimdeki sesi dinleyip önceki kârımdan yüzde 2 civarını feda ederek tcd'den çıktım ve yüzde 30 portföyle mps aldım. oradan da küçük bir zararım var. üzüldüğüm nokta ise altın olayını düşünmemem oldu. kâr zararın kaddeşidir. bazan zarar da olacak ama bu noktada yaşadıklarımızdan ders alıp ona göre hareket etmeliyiz. bu noktada sana ve şahsında tüm dostlara acizane yatırım tavsiyesinde bulunmak istiyorum. Allah aşkına bütün portföyünüzü tek bir yere koymayın. ful olarak bir yere yatırım yapmak demek, ya ölüm, ya istikbal anlamına gelir ki bu da ancak Atatürk'ün de söylediği gibi savaşta yapılır. nefsimizin hırsına kapılmak bizi mutlaka felakete sürükler. inşallah şu sıkıntılı dönem, bir an önce biter. birazdan veyselciğimi arayıp sizleri bilgilendireceğim inşallah.

Sayfa 889/1001 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •