Sayfa 963/1001 İlkİlk ... 463863913953961962963964965973 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,697 - 7,704 arası.

Konu: Fon Cafe & Muhabbet

1. Trump çıkıp biz aşıyı buluruz dese tüm endeksler yeşile dönecekte, bu iş sanki abd'nin işine geliyor gibi.

2. Şeytan diyor bozdur nkolay bonoları yarısını altın, yarısını dolar al ama neye elimizi atsak kurutuyoruz, ben de bu şans varken alırım aşıyı bulduk derler oradan da zarar ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Şeytan diyor bozdur nkolay bonoları yarısını altın, yarısını dolar al ama neye elimizi atsak kurutuyoruz, ben de bu şans varken alırım aşıyı bulduk derler oradan da zarar ederim.
    üstadım, asıl hatamız nedir biliyor musunuz? iyi havalarda kritik seviyelerde satamamak. mesela herkes diyordu ki 123'ler direnç, ama diğer taraftan da yıl sonu 140'lar konuşuluyordu. yine diğer taraftan borsaların ocakta güzel, şubat ve martta da genelde sıkıntılı olduğu söyleniyordu. işte bizim hatamız, bu kritik seviyerlerden satıp bekleyememek. mesela sat 123'lerdeyken ve 124'leri aşıp ta yeni kanala girmedikçe alma ya da yukarıdan sattıklarını şu seviyelerden azar azar yerine koy. işte biz bunu yapamıyoruz ve güldüğümüz her günün ağlaması da oluyor. şayet bu profosyonelliği kazanamayacaksak ta bu işleri bırakmamız lazım. çoluk çocuğumuzun rızkını bu kurtlar sofrasında hiç etmenin anlamı yok. uzun vade falan olayı da bizim ülkemizde bazan sökmeyebiliyor. aselsanda bile insanları 2 yıl kan kusturdular da daha yeni 30'ları deneyyebildi ve bundan sonrası da duruma göre. eski tcd gibi bir fon olacak ta her an her şey olabilir deyip rahat edeceksin. maalesef o da yok. hakkımızda hayırlısı artık.

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, asıl hatamız nedir biliyor musunuz? iyi havalarda kritik seviyelerde satamamak. mesela herkes diyordu ki 123'ler direnç, ama diğer taraftan da yıl sonu 140'lar konuşuluyordu. yine diğer taraftan borsaların ocakta güzel, şubat ve martta da genelde sıkıntılı olduğu söyleniyordu. işte bizim hatamız, bu kritik seviyerlerden satıp bekleyememek. mesela sat 123'lerdeyken ve 124'leri aşıp ta yeni kanala girmedikçe alma ya da yukarıdan sattıklarını şu seviyelerden azar azar yerine koy. işte biz bunu yapamıyoruz ve güldüğümüz her günün ağlaması da oluyor. şayet bu profosyonelliği kazanamayacaksak ta bu işleri bırakmamız lazım. çoluk çocuğumuzun rızkını bu kurtlar sofrasında hiç etmenin anlamı yok. uzun vade falan olayı da bizim ülkemizde bazan sökmeyebiliyor. aselsanda bile insanları 2 yıl kan kusturdular da daha yeni 30'ları deneyyebildi ve bundan sonrası da duruma göre. eski tcd gibi bir fon olacak ta her an her şey olabilir deyip rahat edeceksin. maalesef o da yok. hakkımızda hayırlısı artık.
    Haklısın üstad piyasalar bu durumdayken soğukkanlı olmak gerekiyor yoksa zarar daha da artacak. Aslında 123 binlerde satmıştım ama 121 seviyesinden dayanamayıp hem hisse hem fon aldım, 119 oldu çıkar dedim biraz daha aldım, 117 den aldım, derken her alıştan zarar oldu. Benim hatam en çok ortalama düşürürken acele ettim ondan oldu, bekleyeceğiz artık yapacak bir şey yok, ne zamana kadar o da belli değil, mart ayı da sıkıntılı geçerse işimiz kötü.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Artık trendlere bakacağız.
    Eski kırgınlıkları geride bırakalım.
    Hepinizi seviyoruz üstadlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Haklısın üstad piyasalar bu durumdayken soğukkanlı olmak gerekiyor yoksa zarar daha da artacak. Aslında 123 binlerde satmıştım ama 121 seviyesinden dayanamayıp hem hisse hem fon aldım, 119 oldu çıkar dedim biraz daha aldım, 117 den aldım, derken her alıştan zarar oldu. Benim hatam en çok ortalama düşürürken acele ettim ondan oldu, bekleyeceğiz artık yapacak bir şey yok, ne zamana kadar o da belli değil, mart ayı da sıkıntılı geçerse işimiz kötü.
    bakarsın yine farklı bir haber gelir. özellikle dörtlüü zirve sonrası hareket olur. zor günlerde aşırı karamsar, iyi günlerde de aşırı iyimser olmadan bu işleri götürdük götürdük. götüremeyeceksek dediğim gibi bu işleri bırakıp uygun seviyeler denk geldiğinde altına falan geçmek lazım.

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Trump çıkıp biz aşıyı buluruz dese tüm endeksler yeşile dönecekte, bu iş sanki abd'nin işine geliyor gibi.
    Sanki mi
    Kesin
    Abd bir tasla iki kus vurdu
    İran ve cin
    İkisi koronayla mucadelede

Bu arada tcd canlar
    Artiya gectik
    Dardnel biraz daha alim yaparsa iyi
    Endeks toplarsa tcd cosar

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bakarsın yine farklı bir haber gelir. özellikle dörtlüü zirve sonrası hareket olur. zor günlerde aşırı karamsar, iyi günlerde de aşırı iyimser olmadan bu işleri götürdük götürdük. götüremeyeceksek dediğim gibi bu işleri bırakıp uygun seviyeler denk geldiğinde altına falan geçmek lazım.
    Zaten olay belli oldu testere moduna girdik arada bir iyi haberle yükseltecekler sonra tekrar aşağıya ama nereye kadar böyle olacak, suriye işi bir şekilde düzelir belki de bu virüs işi kolay kolay bitecek gibi görünmüyor, şimdi altın almak bana da riskli geldi ama öyle dedikçe de çıkıyor, düzeltme falan da gelmiyor. anlamadım bu ortamda ne yapmak gerekiyor.

Sayfa 963/1001 İlkİlk ... 463863913953961962963964965973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •