Sayfa 819/1001 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,545 - 6,552 arası.

Konu: Fon Cafe & Muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Reel enflasyonun yani gıda başta temel tüketim maddelerinde yüzde 50 60 yıllık enflasyon olan bi ülkede insanların parasını yüzde 10 dan mevduata yatırması haramdır..(hakkı olan getiriyi alamadığı için) KONU PARAYSA KARŞILIKSIZ BASILANI HARAMDIR.. ALINTERİ İLE KAZANILAN PARAYA İNSANOĞLUNUN GERÇEK ENFLASYON KADAR ELBET FAİZ İSTEMESİ HAKKIDIR
    Yüksek faiz helal, düşük faiz haram Bence dini kavramları karıştırmayın söylemlerinize zira komik oluyorlar okuyunca.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yüksek faiz helal, düşük faiz haram Bence dini kavramları karıştırmayın söylemlerinize zira komik oluyorlar okuyunca.
    Nasıl böyle bi anlam çıkardınız bende şimdi çok pis güldüm..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Nasıl böyle bi anlam çıkardınız bende şimdi çok pis güldüm..
    Mesajınızı da okumuyorsunuz sanırım %10 faiz haramdır yazmışsınız. Daha önceki mesajınızdaki hisse yatırımı haramdır kısmına girmiyorum bile.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Mesajınızı da okumuyorsunuz sanırım %10 faiz haramdır yazmışsınız. Daha önceki mesajınızdaki hisse yatırımı haramdır kısmına girmiyorum bile.
    Bence sizin okuduğunuzu anlamak ile ilgili sıkıntılarınız var...
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sercan yaklaşımını anlamaya çalışıyoruz üstad.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Yok daha neler.
    Sadıcım'ın gözleri iyi, aklı çok daha iyi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Sercan yaklaşımını anlamaya çalışıyoruz üstad.
    Merkez bankaları devamlı para basarak paranın satın alma gücünü düşürmek için varlar... Enflasyonun yüzde 50 olduğu bi ülkede bir emekçinin yüzde 50 getiri istemesinden doğal ne var? Benim helal haram kavramım finansal piyasalar için budur... İçinden bi kısmını arkadaş gibi cımbızla çekmeyip sorduğun ve sana değer verdiğim için cevap verdim

8.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Anlatan sıkıntılı değilse genelde anlarım anlatılmak isteneni ama burada hisse yatırımcısı da var mevduat yatırımcısı da var. Siz bir kesimi haram kazanç peşinde diye nitelendirirseniz bunu doğru şekilde açıklamanız beklenir.

Sayfa 819/1001 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •