Sayfa 818/1001 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: Fon Cafe & Muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Peki Sercan dinine göre harammış.
    Estafullah benim ağzımdan din kelimesi çıkmadı.. Bu borsaları kaldıranların parası ya merkez bankalarının karşılıksız paraları yada sisteme bi şekilde borsa üzerinden yasallaştırmak için sokulan paralar.. Yani bizim borsaya soktuğumuz paraların değer kazanması bu haramzedelerin keyfine kalmış.. ..john perkins bunu çok güzel ifade etmiş..neyse konu çok derin Şu bi miktar nakit elime geçicek en uygun ve likiti nbono gözüküyor.. Ppflere yazık olmuş
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Estafullah benim ağzımdan din kelimesi çıkmadı.. Bu borsaları kaldıranların parası ya merkez bankalarının karşılıksız paraları yada sisteme bi şekilde borsa üzerinden yasallaştırmak için sokulan paralar.. Yani bizim borsaya soktuğumuz paraların değer kazanması bu haramzedelerin keyfine kalmış.. ..john perkins bunu çok güzel ifade etmiş..neyse konu çok derin Şu bi miktar nakit elime geçicek en uygun ve likiti nbono gözüküyor.. Ppflere yazık olmuş
    Nbono faiz dikkat et.
    Sercan yaklaşımına göre hükmünü bilmiyorum ama faiz birçok dinde haram.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Ben dini olarak değil alınteri olarak bakıyorum.. Dünya borsalarını elinde tutan abd li fonların parasının kaynakları fedin 2008 den beri bastığı karşılıksız paralar...en basiti bu..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Ben dini olarak değil alınteri olarak bakıyorum.. Dünya borsalarını elinde tutan abd li fonların parasının kaynakları fedin 2008 den beri bastığı karşılıksız paralar...en basiti bu..
    Yani sana göre faiz haram değil.
    Olsun o da farklı görüş.
    Diyanette bir şey dediydi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Yani sana göre faiz haram değil.
    Olsun o da farklı görüş.
    Diyanette bir şey dediydi.
    Reel enflasyonun yani gıda başta temel tüketim maddelerinde yüzde 50 60 yıllık enflasyon olan bi ülkede insanların parasını yüzde 10 dan mevduata yatırması haramdır..(hakkı olan getiriyi alamadığı için) KONU PARAYSA KARŞILIKSIZ BASILANI HARAMDIR.. ALINTERİ İLE KAZANILAN PARAYA İNSANOĞLUNUN GERÇEK ENFLASYON KADAR ELBET FAİZ İSTEMESİ HAKKIDIR

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Reel enflasyonun yani gıda başta temel tüketim maddelerinde yüzde 50 60 yıllık enflasyon olan bi ülkede insanların parasını yüzde 10 dan mevduata yatırması haramdır.. KONU PARAYSA KARŞILIKSIZ BASILANI HARAMDIR.. ALINTERİ İLE KAZANILAN PARAYA İNSANOĞLUNUN GERÇEK ENFLASYON KADAR ELBET FAİZ İSTEMESİ HAKKIDIR
    Para karşılıksız basılmaz ki.
    Senyoraj denilen bir şey var.
    Bu bir haktır.
    Devlet olmanın da gereğidir.

7.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Para karşılıksız basılmaz ki.
    Senyoraj denilen bir şey var.
    Bu bir haktır.
    Devlet olmanın da gereğidir.
    Senyorajı savunuyosan tartışmanın manası yok..

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Senyorajı savunuyosan tartışmanın manası yok..
    Benim bir şey savunduğum yok.
    Cebindeki 200 TL'nin merkez bankası içerisindeki değeri nedir?
    Bir düşün bakalım.

Sayfa 818/1001 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •