Special Days Image
Sayfa 888/1001 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: Fon Cafe & Muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ama yükselişte öyle değil.
    Endeks 1 artıyor bu 0,5
    Finans öyle anlaşılıyor ki sende de Tcd var. Her şey borsaya bağlı. Bunlar borsa düşerken hiç bir hareket yapamıyorlar anlaşılan. Mal verip daha düşüktebn yerine koyma şansları yok. Neden endeksden daha çok düşüyor asıl sorun bu. Aslında olması gereken endeksden daha az düşmesi. Ama yapamıyorlar. ACC fon bunu 2019 da çok iyi yaptı sonra o da bozuldu. Ters giden birşeyler var gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Finans öyle anlaşılıyor ki sende de Tcd var. Her şey borsaya bağlı. Bunlar borsa düşerken hiç bir hareket yapamıyorlar anlaşılan. Mal verip daha düşüktebn yerine koyma şansları yok. Neden endeksden daha çok düşüyor asıl sorun bu. Aslında olması gereken endeksden daha az düşmesi. Ama yapamıyorlar. ACC fon bunu 2019 da çok iyi yaptı sonra o da bozuldu. Ters giden birşeyler var gibi.
    Çok az miktarda denemelik almıştım o yüzden takip ediyorum.Ama son zamanlardaki hareketi can sıkıcı.
    Kendi şirketlerinin hisse fonu TKF çok daha iyi iş çıkarıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Ben de DBH almıştım. Güzel getirisi vardı. Sonra iki gün üst üste öyle bir düşüş yaşadı ki tam bir şok. Tabi diğer altın fonları da düşmüştü. Fakat en dramatik düşüşü bu fon yapmıştı. Ama getiride de liderdi. Hala tam olarak toparlayamadı. Şu sıralar ons fiyatları da bir hayli yükseldi. Acaba nereye kadar diye bir soru işareti oluşturuyor. Dikkatli olmakta fayda var.
    DBH CDS hareketlerine cok ciddi tepki veriyor.
    O yüzden CDS artar ama bir şekilde dolar sabit kalırsa ki bu oldu, DBH'nin ciddi eksi yazma durumu sözkonusu oluyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Ters bir sey yok
    Yatirimci sayisi 10 kat olmus
    Tanindi bitti

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Ters bir sey yok
    Yatirimci sayisi 10 kat olmus
    Tanindi bitti
    Atma riza
    Yatirimci sayisi bir ayda on kat olmadi
    Bu sayi. Uc ay oncede vardi
    Ama getirisi gayet iyiydi

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    İste bunu sevmiyorum
    Endeks eksi bir kapatti tcd kesin eksi 2.5 hatta 3u zorlar...lanet olasi fon
    Malimi nasilda biliyorum
    Mk fonu

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Atma riza
    Yatirimci sayisi bir ayda on kat olmadi
    Bu sayi. Uc ay oncede vardi
    Ama getirisi gayet iyiydi
    Hacı boşver sen azer bülbül ile atışmayı. Şu Veysel denen herifi bi dürtsene bu nedir ya tüm aldığımız parayı verdik üstüne eksiye düştük.yönetici değişikliği ile performanslarını yükselttiklerini söylemişlerdi . Yeni fonlar keşfetmek gerek, paylaşımlarını bekliyoruz

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Malimi nasilda biliyorum
    Mk fonu
    webster üstadım nasılsın? cafeye hiç bakmııyordum, senin burada olabileceğini nasıl tahmin etmedim hayret. hazır seni bulmuşken biraz dertleşmek istiyorum. bir ay kadar önce tcd oranını yüzde 60'dan yüzde 40'a çekmiştim ve hatırlarsan o aralar bu fonun kimyasının bozulduğundan yakınıyordum, sen ve kartal üstatlar ise haklı olarak acele etmeden sabırla beklememi ve şampiyona biraz daha zaman vermemi söylüyordunuz. ama malesef ben haklı çıktım, çıkmaz olaydım ayrı mesele de, bizim aldığımız tcd bir buçuk ay önce ölmüş ve biz boşu boşuna ölünün dirilmesini beklemişiz bu zamana kadar. neden böyle oldu? mutlaka sebepleri vardır ama bizleri epey yıprattığı kesin. biz bunu neden aldık? diğer fonlar gibi borsa çıkarken çıkıp düşerken düşmediği, altın petrol türev mürev işlerine gigip düşüşlerde daha az zarar yazıp yükselişlerde de daha fazla kazandırdığı için. artık o eski tcd'nin sadece adı kaldı ama tadı tuzu kalmadı. ilk defa sıra dışı ve profosyonel bir fon keşfetmiştik, o da rahmetli oldu. şu saatten sonra bizim ölü dirilmedikçe hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. fonlara girerken bir değil, bin defa düşünüp nefsimizin hırslarına kapılmadan azar azar işlem yapmamız gerekecek. bunu da sadece ve sadece borsanın iyi zamanlarında yapmak lazım. şunu çok iyi anladım ki fonlardaki paralarımız, düşündüğümüz gibi profosyonel yönetilmiyor. bunu yapan 2 fon keşfettik tcd ve acc, o da kısa sürdü. değişken meğişken de hikâyeymiş. borsada ve tahvillerde güzel bir ralli dönemi yaşanınca fonlar güzel getirdi, böyle zamanlarda babam da kazanır. profosyonel fonlar yükselişlerde verdiğini en ufak düşüşte kat kat almaya başlıyorsa ortada profosyonellik falan yoktur. bundan sonra hangi ortamda dans ettiğimizi iyi bilip, ona göre piste çıksak iyi olacak. yoksa Allah muhafaza ayağımızı öyle bir kaydırırlar ki yıllarca acısı geçmez. bu koşullar altında bundan sonra neler yapabiliriz? bunları da istişare etsek çok güzel olacak, selamlar.

Sayfa 888/1001 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •