Sayfa 56/67 İlkİlk ... 646545556575866 ... SonSon
Arama sonucu : 534 madde; 441 - 448 arası.

Konu: SEYKM - Seyitler Kimya

1. Hadi arkadaş bu kadarda baskılanmaz bırak artık.

2. Bu kadar arz boşa yapılmadı hedef girişim tarafından

Hedef girişim önemli miktarda hisse sattı. Kaldıysa da cüzi miktarda satacağı kısım kalmış olabilir. Genellikle bu tür satışlardan sonra hareket yakın olur. Burada da 9 aylığını çok iyi bekliyorum daha önce de ilettiğim gibi 10 milyon üzeri bir kar bekliyorum. En uzak 1 ay vadede bu bilanço açıklanacak. Artık bunun beklentisinin satın alınma vakti geldi. Sabırla bekliyoruz. Her zaman söylerim ne aldığınızı biliyorsanız korkmanıza gerek yok. Belki gecikir ama büyük ihtimalle sevinirsiniz.

Not: yazılanlar kesinlikle alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçüknuatırımcı muhabbetidir.

3. https://www.borsagundem.com/foto-hab...rusu/1525199/1
    BEDELSİZ VERECEK

SORU- Seyitler Kimya hissesinde zarardayım. Hissede sizce nasıl bir hareket olur?

Haluk Çil

CEVAP- Seyitler Kimya 2020 yılı içinde oldukça dalgalı bir seyir izledi. Geçtiğimiz mayıs ayında en yüksek 15,15 TL’ye kadar çıkan hisse, sonrasında gelen satışlarla birlikte geriledi. Ardından eylül ayında yine yukarı bir hareket gerçekleştirdi ve şimdilerde de yatay bir seyirde. 14 Ekim 2020 günü ise kapanışını 11,88 TL’den gerçekleştirdi. Şirketle ilgili yakın tarihli en önemli gelişme yüzde 37,5 oranında gerçekleşen bedelsiz sermaye artırımı kararı. Şirket 100 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı içerisindeki 16 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin 3,4 milyon TL’sini dönem net kârından, 2,6 milyon TL’sini olağanüstü yedeklerden olmak üzere toplamda 6 milyon TL bedelsiz arttırarak 22 milyon TL’ye çıkaracak. Konuyla ilgili SPK’ya yapılan başvurunun cevabı beklenmekte. Firmanın mali yapısı incelendiğindeyse son açıklanan 2020 altı aylık dönemde kârını artırdığı gözleniyor. Pandemi sürecinde firmanın gelir ve kârda olumlu bir artış söz konusu. Şirket geçtiğimiz yıl sonu da kârını artırmıştı. Ancak ivmesini yükseltebilmesi şart. Neticede artış olsa da yeterli görmek zor. Son kapanışa göre hissenin fiyat kazanç oranı 21,01 olurken piyasa defter değeri de 5,82. Piyasa göstergeleri şirketin kârlılık yapısını daha da güçlendirmesi gerektiği yönünde sinyaller üretiyor.

4. SEYKM / 16 Ekim 2020 / Kap Bildirisi
    SEYKM - *** SEYİTLER KİMYA SANAYİ A.Ş.(Özel Durum Açıklaması (Genel))
    2020-10-16 15:19
    Şirketimizin 16.10.2020 tarih ve 385 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

Şirketimizin büyüme stratejisi doğrultusunda faaliyet alanımızı genişletmek ve ürün portföyümüzü büyütmek amacıyla son yıllarda hızlı büyümesiyle dikkat çeken kişisel bakım ve kozmetik sektöründe yatırım fırsatlarını değerlendirmek ve üretim için gerekli fizibilite ve proje çalışmalarına başlanmasına oybirliği ile karar verildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Hedef girişim önemli miktarda hisse sattı. Kaldıysa da cüzi miktarda satacağı kısım kalmış olabilir. Genellikle bu tür satışlardan sonra hareket yakın olur. Burada da 9 aylığını çok iyi bekliyorum daha önce de ilettiğim gibi 10 milyon üzeri bir kar bekliyorum. En uzak 1 ay vadede bu bilanço açıklanacak. Artık bunun beklentisinin satın alınma vakti geldi. Sabırla bekliyoruz. Her zaman söylerim ne aldığınızı biliyorsanız korkmanıza gerek yok. Belki gecikir ama büyük ihtimalle sevinirsiniz.

Not: yazılanlar kesinlikle alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçüknuatırımcı muhabbetidir.
    Cüzi miktar kalmış gibi gözüküyor! Yanlış değerlendirmiyorsam, hdfgs 6-9 aylık faaliyet raporlarından ve matriksden görebildiğim kadarıyla daha önce yaklaşık %50 olan hdfgs payı yaklaşık %31 civarına gelmiş. %25 de kalırsa fazla sayılmaz ama kalacak mı?
    Ayrıca 16M sermayenin 3.450.635 adetini portföyünden çıkaracağını belirtmişti (11 Eylül hdfgs KAP açıklaması) Bu miktar %21 civarı yapar ki bu da cüzi miktar kısmını destekliyor gibi, bunu da fiili dolaşımdaki miktarla beraber değerlendirmek gerekir.
    Fiyatı etkiler etkilemez konusunda bir şey diyemem...

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz...
    Son düzenleme : kuzey; 17-10-2020 saat: 18:41.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

6. Sermaye Artırımı - Azaltımı İşlemlerine İlişkin Bildirim
    20.10.2020 18:20:37
    Bedelsiz Sermaye artırımı SPK başvurusu.

Esas Sözleşmenin Sermaye Paylarının Nev'i başlıklı 6.Maddesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'na 20.10.2020 Tarihinde başvuru yapılmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/882626

7. Şirketimizin 26.10.2020 tarih ve 386 sayılı yönetim kurulu kararı ile şirketimiz paylarında likidite sağlayıcılık işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (likidite sağlayıcı) ile sözleşme imzalanmasına ve likidite sağlayıcılık işlemlerine başlanmasına ilişkin Borsa İstanbul'a gerekli başvuruların yapılması için İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye yetki verilmesine karar verilmiş olup, söz konusu başvuruya ilişkin dokümanlar yarın (27.10.2020 tarihinde) Borsa İstanbul A.Ş.'ye İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla iletilecek ve ilgili süreçler başlatılacaktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/884046

8. Bana göre, borsanın sağlık sektöründe ucuz ve sessiz kalmış hisselerinden bir tanesi. Ama bu sessizliğini önümüzdeki zaman zarfında bozacağına inanıyorum. Portföyüme bir miktar kattım. 2021 yaz aylarına kadar dursun bakalım getirisi ne olacak.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 56/67 İlkİlk ... 646545556575866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •