Sayfa 233/1000 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Evet öyleymiş. Ziraat daha çok kafa karıştırmış sanki o fonun valörüne göre yazmış sandım
    Doğru ilk ve hızlı bakışta biraz kafa karıştırıcı ama net ve doğru bilgi vermesi bakımından bana baya faydası oldu

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Kamil ustadim tam olarak degil daha kotu
    Soyleki

Uyariyorum bu dip nokta cok onemli

Gun icinde 13.30 dan sonra asla emir girmeyin cunku nemalandirma yapmayip para bosta kaliyor
    13.30 gectiyse manuel paranizi repo yada ppf ye atip
    Bir sonraki gun alis emri girin
    Kesinlikle öyle üstadım. Gayet açık izah ettiniz, harikasınız. Saat:13.30 dan sonra satış emri vermek gereksiz en azından ertesi gün saat:09.00'a kadar.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bu tcd nin yatacak yeri yok
    Eksi yazinca duzeltme yapip eksi 50mk daha dusmustu
    Bugun ufak bir arti yazdi duzeltme dahi atmadi...

Cikarim baaaaaaaaak
    Tcd duzeltme yapti suan
    Eski yazdi mk
    Guncel deger 1.40647
    Mk 32

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Endeks buralardan döner umuduyla EID satış talimatı verdim. 20 Ağustostan bugüne % 10.38 getirdi. Umduğumdan iyi bir deneyim oldu benim için, bereket versin. Gerçi içerisindeki bazı hisseler yükseliş yönünde gayet güzel bir ivme yakaladı ancak faiz indirimi beklenenden sert olursa bu durum borsayı -kısa süreliğine olsa da- olumsuz etkileyebilir. 0,057000 ve aşağısında tekrar alıcıyım.
    Haklısınız... iyi prim yapmış portföy ort olarak yarın duruma göre değişir beklenti bitti yapabilirler

Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    bıst 102 yi geçmeye çalışıyor 0.70 artıda tcdd dün beklediğimiz gibi yüzde 0.12 0.13 artı yaptı hisse fonlarının altında kalarak geçen hafta perşembe 1.4750'ydi 1 haftalık faizle maliyet 1.42 olması lazımki alanlar zararı çıkarsın bi haftada bıst yüzde 2 çıkarken tcdd yüzde 1 düştü yoksa borsa aşağı kaysaydı şuan yüzde 5 eksi olurdu hisse portföyü bu havada bile en son 0.03 ekside bugünlük elindeki hisseler hareketlenmezse bugünde iş sakat inş borsa yukarı beklenen gibi devam eder yarın faiz olayında d*****n kuyruğu kopacak kar satışı olursa iş zor garan yüzde 2.5 yakın primle başı çekiyor endeks fonlar yine şanslı
    Dxy ucuyor
    Dolar ucuyor
    Ons coktu
    Tcd den bir halt olmaz bugun
    Zar zor 55 getirmisti onu da 32 ye dusurdu...

6.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Maalesef satarken nemalandırma olmuyor. Eğer T+1 fon satıyorsanız, faiz kaybınız olmuyor, çünkü ertesi gün fiyatından sattığı fonu 14'den sonra hesabınıza geçiyor ve kendi bankanızın fonundan alarak faiz kaybınız olmuyor. Ama T+2 valörlerde, satış emri verdiğinizden sonraki günün (T+1) fiyatından, iki gün sonra (T+2) saat 14'den sonra hesabınıza geçer ve bir günlük faiz kaybınız olur.
    Bu görüşe katılmıyorum. Bugünden örnekleyerek gidelim. Çarşamba öğlene kadar verdiğiniz satış emri, T+2 günü için belirlenen fiyattan satılır, yani cuma günü için belirlenen fiyattan cuma günü satılır ve para cuma öğleden sonra hesabınıza geçer. Peki cuma günü için belirlenen fiyat nedir ? Çoğu fonda perşembe akşamı, TCD de ise cuma sabahı öğrenebildiğimiz fiyat, cuma günü için belirlenen fiyattır. Yani o günkü alış ve satışlar bu fiyattan yapılır.

Kayıp satışta değil, alışta gerçekleşiyor. Çünkü, alış emrini çarşamba verip cuma fiyatından alıyorsunuz, ama aradaki iki gün paranız o bankanın belirlediği repo oranıyla veya bankanın fonunda nemalanıyor.

Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Tcd duzeltme yapti suan
    Eski yazdi mk
    Guncel deger 1.40647
    Mk 32
    tcdd sakat eski borsacı olarak beni korkutuyor sanki pik seviyesinde zoraki bistin ittirmesiyle duruyor gibi... Elindeki hisselerin hareketlenmesi lazım arada bakıyoruz bistte

Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    tcdd sakat eski borsacı olarak beni korkutuyor sanki pik seviyesinde zoraki bistin ittirmesiyle duruyor gibi... Elindeki hisselerin hareketlenmesi lazım arada bakıyoruz bistte
    Valla 10 k daha alim emri girdim
    Batti balik yan gider ustad
    Beni de korkutuyor
    Ama siz daha iyi bilirsiniz
    Korkusuz kazanc olmaz
    Risk buyukse getirisi buyuk olur

Sayfa 233/1000 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız