Sayfa 268/1000 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Mb ölçüyü kaçırmamalı doları fişekletirse borsa patates olur 250 maksimum sınır bence.

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Katılıyorum 250 ve altı helva 300 üstü oranına göre sakat olur ne kadar doğru ne kadar yanlış tepkiyi piyasa verecek 2 de tabi önceden haber alanlar tahmin edenler hariç

2. borçlanma araçları fonlarının gün sonu değerlemesi yapılırken ikinci el tahvil-bono piyasasının öğlenden sonra yapılan valörlü işlemlerdeki faiz oranları da dikkate alınıyor mu yoksa sadece sabah seansındaki oranlar mı dikkate alınıyor?
    Bu konuda net bilgisi olan arkadaş var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    borçlanma araçları fonlarının gün sonu değerlemesi yapılırken ikinci el tahvil-bono piyasasının öğlenden sonra yapılan valörlü işlemlerdeki faiz oranları da dikkate alınıyor mu yoksa sadece sabah seansındaki oranlar mı dikkate alınıyor?
    Bu konuda net bilgisi olan arkadaş var mı?
    İleri valörlü işlemler için şöyle bir açıklama var.

5.3. İleri Valörlü İşlemlerin Değerleme Esasları
    a) İleri valörlü alınan Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) valör tarihine kadar diğer DİBSlerin arasına dahil edilmez. İleri valörlü satılan DİBSler ise valör tarihine kadar portföy değeri tablosunda kalmaya ve değerlenmeye devam eder. İleri valörlü DİBS alım ve satım işlemleri ayrı bir vadeli işlem sözleşmesi olarak değerlenir. İşlem tutarları ise valör tarihine kadar takastan alacak veya takasa borç olarak takip edilir.
    b) İleri valörlü sözleşmenin değeri alış ve satış işlemlerinde aynı yöntemle hesaplanırken işlem alış ise pozitif (+), satış ise negatif (-) bir değer olarak portföy değeri tablosuna yansır. Aynı valörde ve aynı nominal değerde hem alış hem de satış yapılmış ise portföy değeri tablosunda her iki işlem aynı değerde fakat alış işlemi pozitif (+) satış işlemi ise negatif (-) olarak gözükecektir. Bu şekilde açtığı pozisyonu ters işlemle kapatmış olan fonlarda bu işlemler portföy değeri üzerinde bir etki yaratmayacaktır.

4. Üstatlar, altın fonları ons mu bulunduruyor gr altın mı? Ons bulunduran altın fonu bilen var mı acaba?

300 Bp üzerinde bir indirim piyasayı bozar. Umarım bu sefer aklı selim hareket ederler.

6. Kışa süreli olacak bi ankete kızmazsınız herhalde, tcmb kaç puan indirim yapar? 325 diyorum..🙂
    http://www.strawpoll.me/18629430

Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    300 Bp üzerinde bir indirim piyasayı bozar. Umarım bu sefer aklı selim hareket ederler.
    400 diyorum

8.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Üstatlar, altın fonları ons mu bulunduruyor gr altın mı? Ons bulunduran altın fonu bilen var mı acaba?
    Sn.sevinen ons veya gram bulundurmasının bir farkı nasıl olacak anlamadım sonuçta gram altın fiyatıda ons altın fiyatından hesaplanıyor. Fon değerini değişterecek bir durum oluşmayacak yani onsta olsa gramda olsa.
    Altına yatırım yapan farklı bir fon arıyorsanız aşağıdaki fon çoğunlukla Yabancı Altın ETF'leri bulunduruyor.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GBC

Sayfa 268/1000 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •