Sayfa 271/1000 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sn. admustafa özellikle son 1 haftada altın fiyatlarına baktığımız zaman ons'un geri çekilme oranı gram altının çekilme oranından daha fazla. İncelediğim grafikler içerisinde 1-1 hareket etmediği de görünüyor. Örnek vermek gerekirse 21-22-23 Mart gün mumlarına bakın biri pozitif sıçrama yaparken diğeri günü negatif mumla kapatıyor. Kısacası ben aynı hareketi yaptıklarını düşünmüyorum. Gözüken şu ki altın için negatif bir durum olduğunda ve dolar tl karşısında güçlendiğinde gram altın onsa göre daha güçlü duruyor. Yanılıyor muyum sizce?
    Altının Ons fiyatının birimi dolar, gram altının fiyatı ise TL. Gram altın fiyatı, hem onstan hem dolar kurundan etkileniyor. Ben soruyu mu anlamadıp acep

2.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sn. admustafa özellikle son 1 haftada altın fiyatlarına baktığımız zaman ons'un geri çekilme oranı gram altının çekilme oranından daha fazla. İncelediğim grafikler içerisinde 1-1 hareket etmediği de görünüyor. Örnek vermek gerekirse 21-22-23 Mart gün mumlarına bakın biri pozitif sıçrama yaparken diğeri günü negatif mumla kapatıyor. Kısacası ben aynı hareketi yaptıklarını düşünmüyorum. Gözüken şu ki altın için negatif bir durum olduğunda ve dolar tl karşısında güçlendiğinde gram altın onsa göre daha güçlü duruyor. Yanılıyor muyum sizce?
    Sn. sevinen 1 ons 31.1 gram. Ons'un şu anki fiyatı 1505 dolar. USDTRY: 5.68. Yani bir ons altın 1505 * 5.68 = 8548,4 TL. Gram altın fiyatı 8548,4 / 31.1 = 274.86 TL

Altın aynı altın yani.

3.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Altının Ons fiyatının birimi dolar, gram altının fiyatı ise TL. Gram altın fiyatı, hem onstan hem dolar kurundan etkileniyor. Ben soruyu mu anlamadıp acep
    Aynen ons yurtdışında her şey gibi olarak fiyatı dolarla ölçülür,
    yurtiçine geldik mi gram altın olarak bakarsak dolar tl faktörü de işin içine girer
    Onun için gram altın işi daha karışıktır

4. TCD hisse portföyünü gübre kağıtları getirinin artmasını engelliyor suan için.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Zaten gram altın fiyatı üzerinden teknik analiz kasılmasına aşırı kılım. Saçma sapan bir şey.

6.  Alıntı Originally Posted by mornek Yazıyı Oku
    TCD hisse portföyünü gübre kağıtları getirinin artmasını engelliyor suan için.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gübre değil tarım sektörü onlara da alım gelirse güzelleşir bi kaç hisse güzel şuan için bıst 103 e yaklaştı

7.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sn.sevinen grafiklerin farklı olması normal. Şu an mesela ons %0.5 yukarda dolar %1 aşağıda gram altın -%0.5 ekside olacaktır. Gram altının fiyatını belirleyen ons altın ve dolar TL paritesi.

8. okt ye dün öğlenden önce satış verdim 14 den sonra hesaba geçti mecbur ppf aldım. artık yarın alış gireceğim almak istediğim fona. o da pazartesi geçecek h.sonunu ppf de geçireceğim. ppf lerde şimdi daha da sürünür. dün öğlenden önce verilen emir aslında sabahtan gerçekleşmesi lazım zaten fiyatı belli. en azından bu sabahtan alım emri verilip yarına geçerdi almak istediğim fon.

Sayfa 271/1000 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •