Sayfa 351/1000 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    teb bankasından akbank fonu aes aft aldım fon gider kesintileri vs akbank hesabim üzerinden mi kesilecek teb den mi ?_
    Fon giderleri açıklanan fiyat üzerinden kesilmiş hali oluyor yani ekstra bir ücret ödeme yok.
    Mkk masrafı diyorsanız alış yaptığınız kurum keser.

Alıntı Originally Posted by Mel1005 Yazıyı Oku
    Hesaba ne zaman geçer 14–15 arası geçmesi gerekir diye düşünüyorum

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    14:30 da hesabınıza yansır.
    Hesap numarası görünüyor görselde düzenleyin.

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Tcd güncelleme 167 mk

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadaşlar fon dünyasında yeniyim, cahilliğimi mazur görün 167 mk ne anlama geliyor ?

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Fon giderleri açıklanan fiyat üzerinden kesilmiş hali oluyor yani ekstra bir ücret ödeme yok.
    Mkk masrafı diyorsanız alış yaptığınız kurum keser.

14:30 da hesabınıza yansır.
    Hesap numarası görünüyor görselde düzenleyin.
    bu kesintiler ne oluyor

Ekran Alıntısı.PNG

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Yakında ishal oluruz kardeşler...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aslında portföyümün yüzde ellisiyle hesabımın da olduğu iş portföy kısa vadeli borçlanma araçları fonu almıştım. onun da işi bitmiş gibi. ppf'lerin de durumu ortada. şu an arayış içindeyim ve arkadaşların yazdıkları fonlara da bakıp uygun alternatifler bulmaya çalışıyorum. yapıkredi kira sertifikası fonu birkaç gündür güzelleşti gibi ama istikrar yok. ne yapacağı belli değil. sanırım biraz da gpg ekleyeceğim portföye. bir de kafamda şu sorunun cevabını bulamadım ve sanırım yaşanmadan da bulamayacğım bir soru bu: borsamız şöyle esaslı bir düşüş yapıp 90 bine doğru bir şelale yapmış olsa bizim tcd'nin hali nasıl olur? cüzzi bir düşüşle mi durumu kurtarır? yoksa hasar alır mı? bunu merak etmekteyim.
    Borsa düşüşünün sanıldığı kadar çok etkileyeceğini düşünmüyorum, mevcut durumda da çoğunluk dağılım hissede olmasına rağmen endeks ile doğru orantılı bir davranış sergilemiyor.
    Bence en büyük risk aynı anda fondan büyük miktarda bir çıkış olması, o zaman bu büyük hisse yüzdesi sorun olabilir. Ama fon yönetimi muhtemel giriş ve çıkışları tahmin edip ona göre nakit ayırıyorsa bu da sorun olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    bu kesintiler ne oluyor

Ekran Alıntısı.PNG
    Fonun açıklanan fiyatından kesiliyor ilgili giderler.

Alıntı Originally Posted by cedorzc Yazıyı Oku
    Arkadaşlar fon dünyasında yeniyim, cahilliğimi mazur görün 167 mk ne anlama geliyor ?
    Brüt mevduat faizi karşılığı demek.

7.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Borsa düşüşünün sanıldığı kadar çok etkileyeceğini düşünmüyorum, mevcut durumda da çoğunluk dağılım hissede olmasına rağmen endeks ile doğru orantılı bir davranış sergilemiyor.
    Bence en büyük risk aynı anda fondan büyük miktarda bir çıkış olması, o zaman bu büyük hisse yüzdesi sorun olabilir. Ama fon yönetimi muhtemel giriş ve çıkışları tahmin edip ona göre nakit ayırıyorsa bu da sorun olmaz.
    telefonda görüştüğümüzde de sizin düşüncenize benzer bir durumun olabileceğini ima ediyorlar aslında. endekse odaklı gitmediğimizden düşüşlerde de kazanma hedefindeyiz deniyor. hayırlısı bakalım

8.  Alıntı Originally Posted by cedorzc Yazıyı Oku
    Mevduat Karşılığı yani paranız mevduatta olsaydı %167 mevduat faizi almanız gerekiyordu fondaki değer kazancına eşit getiriyi elde etmek için.

Sayfa 351/1000 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •