Sayfa 362/1000 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Geçmiş hesap hareketlerinden buldum. Valör normal fon alışı gibi çalışıyor. Önce ppf almış nemalandırmış, 2 gün sonra GEH fon alımı gerçekleşmiş. Teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    2.sorum var aklıma takılan.
    -Yatırım hesabından hiç ücret almayan banka var mı bildiğiniz?
    .
    Alternatifbank.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    fon almamın sebebi mevduat üstü getirsin yeterdi. hisseye dayalı fon almıyorum. alabileceğim en fazla risk gpg di. aldık ondada getiri yok. aldığımdan beri 3 işlem günü oldu. biraz daha dursun bir hafta daha bakacağım. olmadı garanti ppf de beklerim ne yapayım. eskiden enparaya koyardım 32 günlük en yüksek mevduat diye iyice düştü. gpg nin 550 bin tl kadar düşmüş toplamı. ama giren kişi sayısı artmış düne göre.
    Aynı zamanda girmişiz fona. Ben damlaya damlaya göl olur mantığına geri döndüm. 5 dk önce satış verdim gpgye. Mayısta getiri vermemiş kalan 8 ay iyi getirmiş mesela diyor. İyi ama o mayıs ayını fonda geçiren biri bir daha gpgye el sürmez. Burada fonun risk algısı ile yatırım stratejisinin hedef kitlesi mevduatçı. Mevduatçı valöre bakar, sabit ve dengeli getiri ister. Yüzde 13 ile günlük geriri verse yine dururdum ama durağan seyir bana uygun değildi.

4. tcd yatırımcı sayısı 457

5.  Alıntı Originally Posted by Reew Yazıyı Oku
    1ay hisseyi taşımak şart mı acaba, yoksa alış tarihi mi var, son alış tarihi, son satış tarihi gibi.
    Şart değil bugün istediğiniz fiyat gelirse satarsınız gelmezse takas tarihinde virman yaparsınız.
    Aracı kurumlarla görüştüm düşük hacim için 10/3 alabildim komisyon.

6.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Şart değil bugün istediğiniz fiyat gelirse satarsınız gelmezse takas tarihinde virman yaparsınız.
    Aracı kurumlarla görüştüm düşük hacim için 10/3 alabildim komisyon.
    Teşekkürler, takas tarihi 31 Ekim sanırım yanlış gormediysem.

7.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Burada adı geçen fonlara bakıyorum, bakıyorum, TCD'den iyisini bulamıyorum. Vaadı da biz mi almadık

Örneğin EID'nin eylül ayı performansı güzel ama 30 temmuzdaki değerini 2 eylülde yakalayabilmiş, bu iki tarih arasında zarar ettirmiş.
    Her ne kadar adı hisse yoğun olmasa da TCD'yi de taşıdığı ortalama % 80 hisse portföyü ile hisse fon gibi değerlendirmek lazım ve daha önce de yazdığım gibi 23 Mayıs'tan bugüne yaşanan ralli hareketinden maksimum getiri elde etmiş vaziyette. EID ve benzeri hisse fonlar için endeksin bu durumuna bilhassa dikkat etmek gereklidir üstadım.

8.  Alıntı Originally Posted by Reew Yazıyı Oku
    Teşekkürler, takas tarihi 31 Ekim sanırım yanlış gormediysem.
    En son takas tarihi sanırım 31 ekim bu ay sonunda verebiliriz diye düşünüyorum ama,balıkadam biliyordur.

Sayfa 362/1000 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •