Sayfa 409/1000 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509909 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Bir kaç kez söyledim yine yazayım.
    Bu tip değişken ve hisse ağırlıklı fonlar tehlikelidir.
    Belli bir yüzdeyi görüp büyük para ile gireceksin; karı gördün mü hemen daha risksiz bir yatırım aracına kayacaksın.
    Sonra fonun fiyatını ve içeriğini takip edip gerekirse tekrar gireceksin.
    Bu fonlara oynamaktan ziyade nispeten ucuz bir bıst 30 hissesi daha az riskli olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Hiç bir fonda olmadığı kadar Jale fonu incelendi burada. Elinde hangi senetten yüzde kaç bulunduğuna kadar bakıldı. "Kendi portföyüme bunların çoğunu almam" diyen arkadaşlar oldu hatta. %80 hisse senedi olan bir fonun riskli olduğu bir gerçek. Bu gerçek ortada iken, eksi yazınca her hangi bir arkadaşımızı suçlamak iyi niyet sayılmaz. Kimse kimseye zorla hisse senedi veya fon aldırmıyor sonuç olarak.
    29.8 endex 96718,40
    19.9 endex 100338,80
    Endex artışı %3,74

29.8 jale 1,371047
    19.9 jale 1,417816
    Jale artışı %2,24

Endexten kötü bir performans göstermiş, ama %2,24 artış kötü bir oran değil.

ADP -2,34 MAC -1,49 GL1 -1,25...

3.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    OBP sordum tık yok.
    Sevinen de bir şey yazmadı...
    OBP dengeli bir fon ve tahvil ağırlıklı %8-10 hisse'de taşıyor 1 yıllık performansı iyi valörünün 1 gün olması avantaj GPG ile başabaş son ay performansı olarak. İlerisi için aynı performansı sağlarmı bilmiyoruz tabi

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    OBP sordum tık yok.
    Sevinen de bir şey yazmadı...
    Sn jmk99 k.bakmayın atlamışım, ben almadım ismini duyduğumdan beri bu fonu takip ediyorum. GPG'nin eksi yazdığı gün artı getirmesi benim dikkatimi çekmişti. çok büyük oynaklık yok. Anladığım kadarıyla eksiye düşmeyi sevmiyorlar bu da defansif olmaya itiyor fonu. Düşüş zamanlarının da güzel yönetilmiş yükseliş zamanında da şahitlik edersem jaleden çok soğudum(Gpg nin mayıs ayında yaşanan düşüşü gibi bir düşüş olursa dayanamayabilirim. Ve jale bunun sinyallerini veriyor bence), jaleyi azaltıp buraya geçmeyi düşünmekteyim. Ayrıca yukarıda okuduğum mesajlar üzerine yazma gereği hissettim yarın öbür gün suçlama olur, yazdıklarım benim saçma düşüncelerimdir hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin kendi iradesindedir neyi alıp satacağı.

5.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    29.8 endex 96718,40
    19.9 endex 100338,80
    Endex artışı %3,74

29.8 jale 1,371047
    19.9 jale 1,417816
    Jale artışı %2,24

Endexten kötü bir performans göstermiş, ama %2,24 artış kötü bir oran değil.
    Genelde yatırımcı beklentisi hep yüksek pozitif getiri olduğu için fon negatif getirdiğinde bu tür söylemlerin olmasını normal karşılıyorum. Geçtiğimiz günlerde GPG içinde söz konusuydu bu tür söylemler. Herkes çok getirsin hiç götürmesin beklentisi içerisinde ama öyle bir yatırım aracı var mı bilmiyorum ben. Eğer bilen birisi varsa bizimlede paylaşırsa seviniriz.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Genelde yatırımcı beklentisi hep yüksek pozitif getiri olduğu için fon negatif getirdiğinde bu tür söylemlerin olmasını normal karşılıyorum. Geçtiğimiz günlerde GPG içinde söz konusuydu bu tür söylemler. Herkes çok getirsin hiç götürmesin beklentisi içerisinde ama öyle bir yatırım aracı var mı bilmiyorum ben. Eğer bilen birisi varsa bizimlede paylaşırsa seviniriz.
    Tabiki yükseliş de düşüş de olacak sonsuza kadar yükseliş olan bir enstrüman henüz yok. Açıkçası benim korkum 1 hafta sabit kalmasından ziyade koskoca 1 ayı pas geçmesi. Küçük yatırımcı psikolojisi ile ha döndü ha dönecek bu hafta iyi getirecek diyeceğiz ama iyi getirmeyecek kafadan 2-3 hafta geçmiş olacak. Sonra da buradan çıkılmaz diyeceğiz bir bakmışız koskoca 1 ay çöp. (bknz. GPG mayıs ayı performansı)

7. Dua edin ki borsa düşüşe devam etmesin dünkü düşüş ters oldu inş düşüş başlangıcı değildir altından bi ters haber çıkmaz toparlar düzeltme olarak kalır

Eskiden seans salonlarına biri gelirdi her aldığı hisse prim yapardı bu da insanın hırsını kazanma içgüdüsünü gıcıklardı açgözlülüğünü sonra en son boşaltılacak bir hisseyi vatandaşa kitler oradan giderlerdi burada kimsenin ne niyetle yazdığını bilemiyorsun iyi veya kötü kim kimdir ne değildir? Onun için gaza gelmemek dolmuşa binmemek lazım...

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bir kaç kez söyledim yine yazayım.
    Bu tip değişken ve hisse ağırlıklı fonlar tehlikelidir.
    Belli bir yüzdeyi görüp büyük para ile gireceksin; karı gördün mü hemen daha risksiz bir yatırım aracına kayacaksın.
    Sonra fonun fiyatını ve içeriğini takip edip gerekirse tekrar gireceksin.
    Bu fonlara oynamaktan ziyade nispeten ucuz bir bıst 30 hissesi daha az riskli olur.

Sayfa 409/1000 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •