Sayfa 413/1000 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by beyazcocuk Yazıyı Oku
    fon işinden pek anlamam da bu fonlarda
    t+2 olayı var mı?
    vergi kesintisi kaç?
    birde nakite geçince aracı kurum 'TIV-İŞ PORTFÖY KISA VADELİ BORÇLANMA ARAÇLARI FONU' almış. Bu fon nasıl? Mevduat ile karşılaştırınca?
    Aslında normalde ppf yani 801 alırdı, TİV vermesi ilginç olmuş, hiç denk gelmedi.TİV fonu devlet tahvili ağırlıklı olması sebebiyle 2 yıllık tahvil faizlerinden çok etkilenen bir fon. Yani aslında faizler düştükçe bu fonun da fiyatı, getirisi artmış oluyor. Özellikle faiz indirimleri döneminde iyi getiriyor.Ama indirim durduğunda getiri baya dusuyor. O yuzden tahvil faizlerini takip etmek gerekiyor biraz. indirim durunca kaçıyorum genellike. T+0 olduğu için girip çıkmak kolay bu anlamda.
    Mesela dün getiri iyi değildi, %11.5 civarı. Ama önceki gün %27. Dengeledi. Ben hafta sonunu da risk olarak alıp hafta başı çıkacağım çünkü faizler bloomberg'de az da olsa inmiş görünüyor. Ama sadece tahmin tabi, belli olmuyor

2.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    IST 109.24 doluluk oranı..
    Ben qnb de islem yapiyorum 4 gundur -aktif olamdigindan islem yapamazsinjz- diyor .

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Ben qnb de islem yapiyorum 4 gundur -aktif olamdigindan islem yapamazsinjz- diyor .
    Garantiden sorunsuz alınıyor.

4. Hisse yogun fonlar mevduatciya gore degil denemelik dpy aldim .25 bime 400 tl zara yazdi dattim daha bulasmam .

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Hisse yogun fonlar mevduatciya gore degil denemelik dpy aldim .25 bime 400 tl zara yazdi dattim daha bulasmam .
    Risk Değeri 1 ila 7 arasında bir değer alır. 1 en düşük oynaklık seviyesini, 7 ise en yüksek oynaklık seviyesini gösterir.
    Risk Değeri için SPK Fon Rehberi'nde belirtilen metodoloji kullanılarak 5 yıllık getiriler üzerinden hesaplama yapılır.

Fon risk değeri 7 seviyede ölçülürken uygunluk testine göre tespit edilen müşteri risk profili 5 ayrı değerde tariflenir.

Risk profili Çok Düşük Risk olan yatırımcılara değer 1 olan yatırım fonları.
    Düşük Risk olan yatırımcılara fon risk değeri 2 ve 3 olan yatırım fonları.
    Orta Risk olan yatırımcılara risk değeri 4 olan yatırım fonları.

Yüksek Risk profiline sahip yatırımcılara risk değeri 5 ve 6 olan yatırım fonları.
    Çok Yüksek Risk profiline sahip yatırımcılara ise risk değeri 7 olan yatırım fonları önerilir

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Hisse yogun fonlar mevduatciya gore degil denemelik dpy aldim .25 bime 400 tl zara yazdi dattim daha bulasmam .
    bu aralar hisse yoğundan uzak durmak lazım yön belirsiz. 100k aşağı kırarsa ve kapanış yaparsa sıkıntı büyük. 101188 üstünde kapanış yapması gerekiyor 120k yolculuğuna devam edebilmesi için.

Tcd haftalik getirisi eksiye düşmüş .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    takip listem

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 413/1000 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •