Sayfa 462/1000 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Benim de bu başlıkta gördüğüm şu; hisse pozisyonunda senelerce zararda ya da çok az bir primle beklemeyi öğrenmiş bizler Fon pozisyonu 1 gün zarar yazsa "vay ne oluyor" durumları.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi sen Ankarada trilyonluk ev alan dayı değil miydin nasıl netin bitiyor yoksa sen de keçiörende inşaat bekçisi misin
    En son bu mesaja cevap vermiş ondan sonra sırra kadem basmış foncu arkadaşımız

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

3.  Alıntı Originally Posted by Karkacxx Yazıyı Oku
    Cell'in fonksiyon alanına aşağıdaki satırı yazarak TEFAS'taki değeri çekebilirsiniz:

=QUERY(SPLIT(QUERY(IMPORTHTML("https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TCD"; "list"; 4); "SELECT * LIMIT 1 OFFSET 0");"(TL)");"SELECT Col2")
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bende ilk sizin gibi başlıyorum. Sonradan bu hale geliyor ama bu şablon vardı zaten Kartal hoca sağolsun sadece sadeleştirdim
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Evet ilk gün fiyatını elle giriyorum diğer kısımlar otomatik sizin sayenizde.
    Bana teşekkür ediyorsunuz ama, formülü ilk yazan karkacxx isimli arkadaş, teşekkürler ona gitsin Ben biraz daha geliştirdim, siz de tablo haline getirdiniz. Ortak akıl ve çabayla bir şeyler yapabilirsek ne mutlu. Tarihsel verileri SPK dan çekme konusuyla uğraştım ama, pek başarı elde edemedim şimdilik.

Syg.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Üstadım, tabloyu bir yerlerde paylaştınız mı acaba, otlanalım diyorum.
    Daha önce benzeri paylaşıldı ama. Takip listesi şekliyle paylaşılmadı. Takip etmek istediğiniz fonun kodu, tarih, ilk tarihteki fiyatı ve valörü elle girmeniz gerekiyor diğer kısımlar otomatik. Birde arada gizli bir gün sayısı sütünü var Bir süre açık kalsın kopyası kaydedilebilir.

https://docs.google.com/spreadsheets...t?usp=drivesdk

5.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Bana teşekkür ediyorsunuz ama, formülü ilk yazan karkacxx isimli arkadaş, teşekkürler ona gitsin Ben biraz daha geliştirdim, siz de tablo haline getirdiniz. Ortak akıl ve çabayla bir şeyler yapabilirsek ne mutlu. Tarihsel verileri SPK dan çekme konusuyla uğraştım ama, pek başarı elde edemedim şimdilik.

Syg.
    Teşekkürler karkacxx'e o zaman Sayfa düzeni değişirse nasıl alacağız fiyatı onu merak ediyorum

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Benim de bu başlıkta gördüğüm şu; hisse pozisyonunda senelerce zararda ya da çok az bir primle beklemeyi öğrenmiş bizler Fon pozisyonu 1 gün zarar yazsa "vay ne oluyor" durumları.
    Stoploss demek ki fon yatırımında aklına geliyor insanın

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Benim de bu başlıkta gördüğüm şu; hisse pozisyonunda senelerce zararda ya da çok az bir primle beklemeyi öğrenmiş bizler Fon pozisyonu 1 gün zarar yazsa "vay ne oluyor" durumları.
    Hisseyi kendin görüp istediğin zaman al sat yapabiliyorsun geçmiş gelecek vb fonda bu yok ondandır

8. Ons feci düştü bu akşam 1540 lardan 1510 lara

Sayfa 462/1000 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •