Sayfa 740/1000 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hangi taraf artı yazabilir üstadım
    Hiçbir şeye güven kalmadı valla.
    Güvenli liman PPF
    Başka bir şey göremiyorum maalesef.

Şöyle bir inceledim de geçmişte bu tür düşüşlerde alım yapanlar düşüşün devam edip dibe vurup çıkmasıyla birlikte yaklaşık 2 ay beklemişler eski seviyeye gelebilmek için.

Yani kalıcı zarar yok
    Ama kaybedilen faiz geliriyle birlikte düşünülürse 3 ay gibi bir süre geçmesi gerekmiş.O da 22 mayıs sonrası balayıp Ekim başına kadar süren coşkuyla olmuş.
    Tabi o zamanlar yaptırım falan yoktu.Bundan sonra ne olur bakalım.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    geçen hafta siz defalarca bu konuya dikkatimizi çekmeye çalıştınız, uyardınız ama sanki fazla bir etkilenme olmaz gibi bir hava oluştu. Bir de nefis denen içimizdeki o bela var. Perşembe günü tcd'lere satış verirken nefsimle resmen savaş yaptım. Ben satayım diyorum, nefsim satma, daha çok kazanırsın diyor. Sonunda savaşı aklım kazandı da yüzde onluk kazançla satışı yaptım. Bu vesileyle de sağ duyulu uyarılarınız için gönülden teşekkürler ederim.
    Estağfurullah,
    Benim amacım o zaten kimse zarar görmesin.
    Benimki de bir fikir eninde sonunda tersi de olabilirdi.
    Sizin adınıza sevindim.

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Kor kursun diyorum aslan
    Cal benim icin

4. Bu kadar kasvetli bir günün sonunda oldukça komik bir zaytung haberini paylaşayımda belki yüzler güler.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=365825

Ekonomik Yaptırımların Mevcut Durumda Pek Bir Şey Değiştirmeyeceğini Fark Eden ABD Hazine Bakanlığı, Öncelikle Türkiye'ye Mali Yardım Kararı Aldı...

"Barış Pınarı harekatının ardından ABD Kongresi'nde hazırlanan Türkiye'ye yaptırım paketinin Türk ekonomisinin mevcut durumunda kayda değer bir değişikliğe neden olmayacağı yavaş yavaş ortaya çıkarken, ABD Hazine Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Türkiye'ye uygulanacak ekonomik yaptırımlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Başka bir ülke olsa bu yaptırımların gündeme gelmesi bile piyasalarda ciddi bir sarsıntıya neden olurdu" derken, Türk ekonomisinde henüz önemli bir olumsuz hareketlenme görülmediğine dikkat çekti.

"Oradaki piyasada artık nasıl bir durgunluk varsa kimsenin daha fazla dolar almaya bile mecali kalmamış gibi görünüyor. Hatırlayın, geçen sene rahip krizinde şimdikinin 10'da biri kadar bir tehditle ortalık duman olmuştu. Onun öncesinde Rusya ile yaşadıkları uçak düşürme krizi var. Ruslar domates almayı ve turist göndermeyi kestiler, 6 ay sonra Türklerden özür mektubu geldi" diyen Mnuchin, "2 tür ekonomiyi tehdit etmek zordur. 1.'si herkesin güven duyduğu güçlü ekonomiler, 2.'si de işte bu şekilde şey olanlar." sözleriyle Türkiye'nin sahip olduğu avantaja dikkat çekti.

Yaptırımların etkili olabilmesi için öncelikle Türkiye ekonomisini bir nebze canlandırılması gerektiğini belirten ABD Hazine Bakanı, bu doğrultuda Türkiye'ye yapılacak mali yardımlar konusunda Beyaz Saray'la görüştüklerini ifade etti. "Başkan Trump da konuya sıcak yaklaşıyor. Kendisi 'Ne kadar lazımsa verin. Burada 1 haftadır boşa tweet atıp duruyorum. Artık sinirim bozulmaya başladı' diyerek planı onayladı" sözleriyle gelinen noktayı aktaran Mnuchin, mali yardımın yanı sıra Türkiye'de ekonomi yönetimine bir nebze güven telkin eden, iyi kötü ne yaptığını birilerinin getirilmesi için Ankara'yla görüşeceklerini de sözlerine ekledi."

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hiçbir şeye güven kalmadı valla.
    Güvenli liman PPF
    Başka bir şey göremiyorum maalesef.

Şöyle bir inceledim de geçmişte bu tür düşüşlerde alım yapanlar düşüşün devam edip dibe vurup çıkmasıyla birlikte yaklaşık 2 ay beklemişler eski seviyeye gelebilmek için.

Yani kalıcı zarar yok
    Ama kaybedilen faiz geliriyle birlikte düşünülürse 3 ay gibi bir süre geçmesi gerekmiş.O da 22 mayıs sonrası balayıp Ekim başına kadar süren coşkuyla olmuş.
    Tabi o zamanlar yaptırım falan yoktu.Bundan sonra ne olur bakalım.
    Göreceğiz hep birlikte bakalım ben ne yapacağım bu zaman zarfında çok merak ediyorum

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Göreceğiz hep birlikte bakalım ben ne yapacağım bu zaman zarfında çok merak ediyorum
    Bence bu aşamadan sonra artık mevcudu koruyun.
    Boşta TL varsa şimdilik atın bi PPFye dursun.

Ayni fikirdeyim.direkt zararla.cikip ppf almak dansa biraz daha beklerim
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bence bu aşamadan sonra artık mevcudu koruyun.
    Boşta TL varsa şimdilik atın bi PPFye dursun.
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu kadar kasvetli bir günün sonunda oldukça komik bir zaytung haberini paylaşayımda belki yüzler güler.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=365825

Ekonomik Yaptırımların Mevcut Durumda Pek Bir Şey Değiştirmeyeceğini Fark Eden ABD Hazine Bakanlığı, Öncelikle Türkiye'ye Mali Yardım Kararı Aldı...

"Barış Pınarı harekatının ardından ABD Kongresi'nde hazırlanan Türkiye'ye yaptırım paketinin Türk ekonomisinin mevcut durumunda kayda değer bir değişikliğe neden olmayacağı yavaş yavaş ortaya çıkarken, ABD Hazine Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Türkiye'ye uygulanacak ekonomik yaptırımlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Başka bir ülke olsa bu yaptırımların gündeme gelmesi bile piyasalarda ciddi bir sarsıntıya neden olurdu" derken, Türk ekonomisinde henüz önemli bir olumsuz hareketlenme görülmediğine dikkat çekti.

"Oradaki piyasada artık nasıl bir durgunluk varsa kimsenin daha fazla dolar almaya bile mecali kalmamış gibi görünüyor. Hatırlayın, geçen sene rahip krizinde şimdikinin 10'da biri kadar bir tehditle ortalık duman olmuştu. Onun öncesinde Rusya ile yaşadıkları uçak düşürme krizi var. Ruslar domates almayı ve turist göndermeyi kestiler, 6 ay sonra Türklerden özür mektubu geldi" diyen Mnuchin, "2 tür ekonomiyi tehdit etmek zordur. 1.'si herkesin güven duyduğu güçlü ekonomiler, 2.'si de işte bu şekilde şey olanlar." sözleriyle Türkiye'nin sahip olduğu avantaja dikkat çekti.

Yaptırımların etkili olabilmesi için öncelikle Türkiye ekonomisini bir nebze canlandırılması gerektiğini belirten ABD Hazine Bakanı, bu doğrultuda Türkiye'ye yapılacak mali yardımlar konusunda Beyaz Saray'la görüştüklerini ifade etti. "Başkan Trump da konuya sıcak yaklaşıyor. Kendisi 'Ne kadar lazımsa verin. Burada 1 haftadır boşa tweet atıp duruyorum. Artık sinirim bozulmaya başladı' diyerek planı onayladı" sözleriyle gelinen noktayı aktaran Mnuchin, mali yardımın yanı sıra Türkiye'de ekonomi yönetimine bir nebze güven telkin eden, iyi kötü ne yaptığını birilerinin getirilmesi için Ankara'yla görüşeceklerini de sözlerine ekledi."
    İçimizde bulunduğumuz durumu gayet güzel özetlemişler

Sayfa 740/1000 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •