Sayfa 788/1000 İlkİlk ... 288688738778786787788789790798838888 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,297 - 6,304 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Hisse oranı 90 nın üstüne çıkmış elinde nakit benzeri yatırımlar vardı fondan çıkışlar arttığı için strateji olarak ilk etapta nakitleri erittikleri için hisse oranı otomatik artıyor
    TCD için temel sıkıntı valörün T+1 olması. Yoksa hisse pozisyonundan zarar etmesinin fazla bir anlamı yok. Fondan çıkışlar artarsa ellerindeki hisseleri satsalar da bir yerlerden nakit bulmak zorunda kalacaklar. Çünkü portföylerindeki hisselerin satış valörü T+2. Ve bu büyük bir risk, ki bu hususu 1-2 kez yazmıştım geride.

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Mektuba bakilirsa oyle gorunmuyor 😃
    Mektup 9 ekim tarihli niye şimdi tv açıklıyor hep şantaj montaj karşılıklı satranç hamleleri restleşmeler siyasette politikada olur bunlar hep bi noktada herkes uzlaşıcak aralarında görüşüyorlar zaten bölgedeki taraflar bazı yerleri devraldılar zaten önemli olan pasifize olmaları

3. Borsanın 105 bin olduğundan bu güne kadarki fon getirilerine bakmak fonların kriz dönemlerindeki performansını belirlemek adına bize bir ölçüt olabilir gibi geliyor bana.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Altın fonlar bu belirsiz süreçte gayet güzel kazandırdılar. Pek kimse kaale almadı yazdıklarımı farkındayım ama portföylerde -halen ve halen- bulundurmakta fayda var. En kötü % 10-15 oranında.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Altın fonlar bu belirsiz süreçte gayet güzel kazandırdılar. Pek kimse kaale almadı yazdıklarımı farkındayım ama portföylerde -halen ve halen- bulundurmakta fayda var. En kötü % 10-15 oranında.
    Sn. Maydonozcu Kamil hangi altın fonu takibinizde?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Borsanın 105 bin olduğundan bu güne kadarki fon getirilerine bakmak fonların kriz dönemlerindeki performansını belirlemek adına bize bir ölçüt olabilir gibi geliyor bana.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geride tablosunu asmıştım üstadım, güncelleyelim o zaman:

* Sayın Cannnnn, takip ettiğim altın fonlar IGA ve TUA

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    TCD için temel sıkıntı valörün T+1 olması. Yoksa hisse pozisyonundan zarar etmesinin fazla bir anlamı yok. Fondan çıkışlar artarsa ellerindeki hisseleri satsalar da bir yerlerden nakit bulmak zorunda kalacaklar. Çünkü portföylerindeki hisselerin satış valörü T+2. Ve bu büyük bir risk, ki bu hususu 1-2 kez yazmıştım geride.
    Aynen öyle onun için ellerindeki daha likit veya favori olmayan hisseleri nakite dönmeliler yoksa nakit azalıyor ellerinde tehlike sınırına yakın son 1.5 2 ayda fon değeri 4 kat artmış girişlerde ve bunların çoğu mevduat faizini de üstüne koyduğunda çoğu zararda ve bu süre zarfında hep primli tepede olan ve sığ tahtalarda pozisyonlarını arttırmışlar bu 4 kat arış ne kadar bekleyebilir zaten 100 kişi eksilmiş son 1 haftada dediğim gibi aşırı giriş çıkışlar fonun dengesini bozar nasıl bi anda önlem alabilecekler ki değişiklik yapabilecekler son 2 aydan beri bocalamasının nedeni bu zaten hisse senedi elinde olsa şahsi olarak bu kadar kafa yormaz tedirgin olmazsın işte

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Geride tablosunu asmıştım üstadım, güncelleyelim o zaman:

* Sayın Cannnnn, takip ettiğim altın fonlar IGA ve TUA
    Diğer hisse fonlarıda katsanız iyi olur aradaki fark daha iyi ortaya çıkar insanlar bilinçlenir çalışma güzel teşekkürler acc mac fph adp vb

Sayfa 788/1000 İlkİlk ... 288688738778786787788789790798838888 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •