Sayfa 849/1000 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    TIV değer artışı % 0.23 MK 29,11

fiyata nereden bakıyorsunuz? iş bankasıyla çalışıyorum ama fiyatı bulamıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    ACC güzel bir fon aracı kurum bağlantısı olmayan ve herhangi bir finans kuruluşunun altında değil yönetim şirketi benimde ilk gözüme çarpan hisse fonlardan birisiydi ama GL1 tercih ettim hem uzun süreli performansı hemde sabit bir portföy büyüklüğü var çok fazla oynama olmuyor. Endeks düşüşüne paralel gitti son zamanda ama bunda banka ağırlığını arttırdı geçen ay onun etkisi çok fazla ilerde yine kendine gelecek diye tahmin ediyorum.
    Dediğiniz gibi aracı kurum bağlantısı olması sakat bi durum oluşturabilir ben fon dağılımındaki hisse oranlarına bakınca bi kısım hissede ayak olduklarını görüyorum fonların bu artı gibi gözüksede sonra eksi olabilir gl1 orta halli biraz çaba olursa daha iyi olabilir accc ise bıst göçsede çok çabuk toparlayan yatılacak bir havası var tcdd nin aksine tcdd yi sürekli izlemek gerek

3. Elimde % 20 portföyle kendi al satlarımla bile günlük %2-3 getiri sağladığım günler çoktur.Totalde yine % 20- 22 arası hisse pozisyonu sabit olur gün sonu.Bunu ben yapabiliyorsam ciddi yönetilen bir fon neler yapmaz ki..Ama yapmıyorlar, nasılsa komisyonu garanti..

4.  Alıntı Originally Posted by 06acm06 Yazıyı Oku
    Tcd bir ara pairtrade de iyi olduğu için fark yaratıyordu.Ancak son zamanlarda yanlış poz alımları ve hisse değişimini düzgün yapamaması nedeniyle kötü performans sergiliyor.Fon yönetimi düzgün olsa günlük işlemlerle bile en az % 1 getiri rahat sağlanır.El elin eşeğini türkü çağırarak arar mantığı değişmiyor.Fon yönetimi ciddi bir iştir ama ciddiyet yok son dönemde.
    aynı kanaatteyiz hisse alıp alıp yatıyolar aldıkları çoğalttıkları hisselerde tepede olan hisseler ve çoğu sığ ya bu haftaki gibi endeks terse dönerse ne pair trade var ne bilmem ne trade aşırı fon girişi aşırı rehavet getirmiş şuan günlük yüzde 2 komisyon kesip izliyolar havası var sadece yapmışlar bi portföy saldım çayıra mevlam kayıra halbuki endeks düşsede çıksada kontratla kazanmak mümkün short long vb mesela 2 günden beri yüzde 10 düştü alarko fonun ağzına sıçtı dün bence hala öylece duruyolardır sözleşmeleri var gibi hiçbir şekilde aksiyon yok öylece bakıyolarrr

5. Pair trade mesela, 1 poz açtın terste kaldın, 2 poz tersine işlem açar kaybı durdurup, üstüne kar yazarsın. Ama malak gibi bekliyorlar galiba.

6.  Alıntı Originally Posted by 06acm06 Yazıyı Oku
    Elimde % 20 portföyle kendi al satlarımla bile günlük %2-3 getiri sağladığım günler çoktur.Totalde yine % 20- 22 arası hisse pozisyonu sabit olur gün sonu.Bunu ben yapabiliyorsam ciddi yönetilen bir fon neler yapmaz ki..Ama yapmıyorlar, nasılsa komisyonu garanti..
    aynısını yazdım ben 45 günden beri izliyorum ekşın sıfır adamların umrunda değil kes yüzde 2 yi burdaki arkadaşların bi çoğu daha iyi yönetir

7. Aslında en güzeli kendi portföyünü kendin yönetmek..Yorucu ve zor iş ama böyle zamanlarda bence çok daha karlı.

8. Dibine kadar girselerde, çıksalarda, çökselerde komisyonu alıp yatıyorlar aşağı..Hiçbir zorlayıcı faktör yok maalesef..

Sayfa 849/1000 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •