Sayfa 857/1000 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bence buişin şakası bile hoş değil. Açık söyleyeyim ben bu fon dünyasını bu form sayesinde tanıdım, buradan çok şey öğrendim. Bir çok arkadaşımız son zamanlardaki düşüşte fon performanslarına bakılsa iyi olur diye düşündüler. Ben de bunu yaptım ve sonucu yaptım. Benim yapımda şu yok: ya ben kazanayım ama aman başkalarına haber etmeyeyim. Bu form sayesinde tcd'yi keşfedip para kazandım, paylaşımcı arkadaşların benden fazla kazanması, en büyük dileğim. Fazla giriş olunca da fon şişiyor o da düğru. şimdi de şaka yollu da olsa birbirimizi suçlamaya başlıyoruz. Madem bu hale geldik, bana da herkese bol kazançlar dileyip geri çekilmek düşer. Sonuçta tefaş denen bir yer var. Borsa bir senedir yerinde sayıyor. Hisse fon almak istenen açsın baksın aylık yıllık getiriye, okusun fon sıtratejisini alsın fonunu. Form sayfalarındaki uyarıları da unutmasın kimse. Burada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir, yatırım tavsiyesi olamaz. Bu zamana kadar forma elimden gelen katkıyı yaptım ama bundan sonra geri çekilmem en doğrusu. Ben her ne kadar hakkım olmasa da sizlere hakkımı helal ediyorum. Lütfen siz de edin, bol kazançlar dilerim
    hayrani hocam, birbirimize takılıyoruz, sen ciddiye alma. Ben John Dutton'a sataşıyorum, webster'a laf atıyorum, JD bana takılıyor jaleci diye, aldırma sen. Hiç sensiz olur mu buralar ? İyi niyetle bir şeyler öğrenmeye çalışı paylaşıyoruz, hep beraber epey şey öğrendik. Paylaşıma devam et lütfen, Veysel beyle görüşmeni bekliyoruz.

Saygılar.

Hatırlarsanız gectigimiz hafta bu hafta için gpg girecegimi söylemiştim, webster ve jmk efendi, abinizi dinleyin kar edin.

Pazartesi bist +0.50 uzerinde yapmama ihtimali var tam fona girmelik gün

4.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    hayrani hocam, birbirimize takılıyoruz, sen ciddiye alma. Ben John Dutton'a sataşıyorum, webster'a laf atıyorum, JD bana takılıyor jaleci diye, aldırma sen. Hiç sensiz olur mu buralar ? İyi niyetle bir şeyler öğrenmeye çalışı paylaşıyoruz, hep beraber epey şey öğrendik. Paylaşıma devam et lütfen, Veysel beyle görüşmeni bekliyoruz.

Saygılar.
    şaıa yollu takıldığınızı biliyorum ama bazan arada bazı fonların öne çıkmasıyla birlikte aşırı talepten dolayı şiştiği ve fon tavsiyesi hususunda bulunurken dikkatli olalım benzeri şeyler söyleniyor ki haklılık payı da var. Diğer yandan tesbitlerimizi paylaşmasak ta formun ne anlamı olur. Burada başarılı fonlar paylaşılmasaydı ben tcd almayacak ve kazanamayacaktım. Bilmem ne yapmalı? işin içinden çıkamadım. Burada her gün yazan çizen belli sayıda arkadaşız ve birbirimizi şahsen tanımasak ta niklerimizden biliyoruz. öyle sanıyorum ki en fazla 15 20 kişiyiz. Burayı asıl takip edenler, üye olmadan okuyan ve sayısını bilemediğimiz kadar büyük bir kitle. Acaba bir whatsapp grubu falan kurup ta fon tesbitlerimizi orada mı paylaşsak ne ersiniz?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Hatırlarsanız gectigimiz hafta bu hafta için gpg girecegimi söylemiştim, webster ve jmk efendi, abinizi dinleyin kar edin.
    GPG'den ben karımı yaptım Mert efendi...
    Abi mi güldürme bizi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Ayrıca son bölümde eskilerin efsaneleri kısmını okuyunca eregl, tuprs biriktiren biri olarak tedirgin olmadım değil...
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...31#post3768131

Ülkelerin içerisinde bulunduğu jeopolitik riskler, yerel ve global piyasa makrolarından ayrı olarak oldukça büyük montanlı sermaye hareketleri yaratır. Bu hareketler sırasında devasa büyüklüklere sahip küresel güç mücadelelerinde taraf olanların anında bertaraf olma riskleri mevcuttur. Anında ! Ve kesinlikle unutulmamalıdır ki Türkiye, bu güç mücadelelerinin en vahşi boyutlarda yaşandığı (buna suikastlar, intihar bomba eylemleri vs dahil) ülkelerden biridir.

Son tahlilde tedirgin olmanızı beklerim zaten. Al yat, unut. Asla. Gözünüz, kulağınız hissenizde ve haberlerde olsun. Boşuna demedik hisse yatırımı zor iştir diye. Bu biriktirme hikayesine de çok dikkat etmek lazım. Bu tavsiyeyi verenler ertesi yıl daha fazla temettü alabilmek için 22 TL'den PNSUT alıp biriktiriyorlardı. Yine bir dönemin "al, biriktir" hissesi MGROS, 2011 yılında gördüğü fiyatın yarısında an itibariyle. Diğer ve hatta en önemlisi; bu işin "çok bileni" bu foruma sabah akşam girip te bir şeyler yazmaz. Buna ben de dahilim.

Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    GPG'den ben karımı yaptım Mert efendi...
    Abi mi güldürme bizi.
    Karı mı yaptın ?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Karı mı yaptın ?
    Her türlü aslanım, nasıl okuyorsan öyle.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 857/1000 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •