Sayfa 886/1000 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    Tahvillerin saat 14-00 itibarıyla ortalama kapanış oranları nazarı itibare alınır. Aktif tahvilin Cuma kapanış ortalaması 14,77 iken bugünkü kapanış ortalaması 14,26 oldu. 30 adet tahvilin tamamına yakının oranlarında bugün de aşağı yönlü hareket devam etti.
    bu konuda bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederiz.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarının değerlemesinde saat 14'ü değil gün sonu kapanışı dikkate alıyorlar. Cuma son işlem kapanışı %14.29.
    Bugünde hala aynı seviyedeymiş. Benim kaynağım aşağıda
    https://www.bloomberght.com/tahvil/faiz
    kaynağınız aşağıda, çok güzel ama burada sadece 2 yıllık gösterilmiş. bloomberg'te çoğu zaman 2 ve 5 yıllıklar görünüyor. bize kısa vadeli olanlarınki lazım

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarının değerlemesinde saat 14'ü değil gün sonu kapanışı dikkate alıyorlar. Cuma son işlem kapanışı %14.29.
    Son işleme bakılarak hesaplama yapılmaz. Ne güzel gün içinde yüzlerce işlem olsun nazarı itibare alınmasın sadece son işleme bakılarak hesaplama yapılsın. O zaman kapanışa 1 saniye kala piyasayı yansıtmayan manipülatif bir işlem yapılsın fon fiyatı da ona göre belirlensin . Olmaz öyle şey.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    kaynağınız aşağıda, çok güzel ama burada sadece 2 yıllık gösterilmiş. bloomberg'te çoğu zaman 2 ve 5 yıllıklar görünüyor. bize kısa vadeli olanlarınki lazım
    Sayın hayrani,

Siz beni ne zaman kaynaksız çalıştığımı gördünüz. Ben sadece forumu detay ile boğmayayım o linki verdim. Kısa vadelilerden aşağıdaki hazine bonoları bir önceki kapanışa göre değer yitirmiş gözüküyor.

Diğer yandan sadece hem borsanın düşmesi hem de USD'nin TL karşısında değer kazanması faiz yükselişini de teyit ediyor. Hazine Müsteşarlığı, bugün iki ayrı borçlanma ihalesi gerçeklestirdi. Bunlardaki faiz oranları da ikinci el piyasaya yansıyacaktır.

TRT050220T17
    TRT050220T17
    TRT110320T18
    TRT111219T10
    TRT111219T10
    TRT131119T19
    TRT131119T19
    TRT150120T16
    TRT150120T16
    TRT150120T32
    TRT150120T32
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sayın hayrani,

Siz beni ne zaman kaynaksız çalıştığımı gördünüz. Ben sadece forumu detay ile boğmayayım o linki verdim. Kısa vadelilerden aşağıdaki hazine bonoları bir önceki kapanışa göre değer yitirmiş gözüküyor.

Diğer yandan sadece hem borsanın düşmesi hem de USD'nin TL karşısında değer kazanması faiz yükselişini de teyit ediyor. Hazine Müsteşarlığı, bugün iki ayrı borçlanma ihalesi gerçeklestirdi. Bunlardaki faiz oranları da ikinci el piyasaya yansıyacaktır.

TRT050220T17
    TRT050220T17
    TRT110320T18
    TRT111219T10
    TRT111219T10
    TRT131119T19
    TRT131119T19
    TRT150120T16
    TRT150120T16
    TRT150120T32
    TRT150120T32
    yanlış anlaşılmasın, kaynaksız çalışıyorsunuz demek istemedim. sadece verdiğiniz kaynakta 2 yıllık görünüyor dedim. kaynak göster diye de sorduğunuz için böyle yazdım, selamlar

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    Son işleme bakılarak hesaplama yapılmaz. Ne güzel gün içinde yüzlerce işlem olsun nazarı itibare alınmasın sadece son işleme bakılarak hesaplama yapılsın. O zaman kapanışa 1 saniye kala piyasayı yansıtmayan manipülatif bir işlem yapılsın fon fiyatı da ona göre belirlensin . Olmaz öyle şey.
    Bu dediğinizi tebliğ ile bilimsel şekilde desteklerseniz daha faydalı olur. Aksi durumda sadece yorum olarak kalacak ve gerçek mevzuat farklı şekilde olacağı için yanlış bir öngörüde bulunmuş olacaksınız. Diğer yandan manipülatif işlemler her zaman yasaktır. 1 saniye kala manipülasyon yapılırsa bu bir sermaye piyasası suçu olur. Böylelikle fiyatla t-1 saniyede gerçekleşir.

https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/3/7

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kısa vadeli olupta düştüğünü söylediklerinizden bir tanesinin kodu forum için faydalı olur. Hangisinin düştüğünü bilmediğim için kodu size söyleyemedim. Siz düştü dediklerinizi buraya yazın bakalım...
    Bugün düşen kısa vadeli borçlanma araçlarından bazıları
    TRT131119T19
    TRT111219T10
    TRT150120T16
    TRT150120T32
    TRT130520T14
    Yeterli mi?

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    arkadaşlar, söz verdiğim gibi tcd görüşmemi gerçekleştirdim. söylenen kısaca şu: Suriye olayları, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar istikrarsızlık yarattı ve dalgalanmalar da tusunami gibi şiddetli oldu. hal böyle olunca da ister istemez bu tür sıkıntılar oluyor. ancak bizler her zaman en az 6 ay ve bir yıl vadeli düşünülecekse bu fonu tavsiye ediyor, kısa vadede kesinlikle tavsiye etmiyoruz. amacımız bu piyasada özellikle de yıllık getirilerde açık ara liderliğimizi devam ettirmek ve bunun için çalışıyoruz. fona son zamanlarda aşırı para girişi olmasının fon performansını olumsuz etkilediğini düşündüğümüz an çekinmeden fonu yeni müşteri girişine kapatırız. bundan hiç şüpheniz olmasın. şu an ismini unuttuğum bir fonun girişe kapalı olduğunu da belirtti. ortam sakinleştikçe aynı kararlılık ve yönetim anlayışıyla güzel getiriler sağlama noktasında hiç bir sıkıntının olmadığını da ekledi.
    Arada kaynamasın. Güzel bilgi paylaşımı için teşekkürler.
    TCD devam demişler

Sayfa 886/1000 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •