Sayfa 990/1000 İlkİlk ... 490890940980988989990991992 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,913 - 7,920 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bir yanlışlık olmasın üstadım, Günlük Getiri sütunundaki rakamlar TEFAS'tan güncel olarak çekilip alttaki değerleri otomatik olarak güncelliyor. Google hesabınızdan girip farklı kaydet yaptığınız takdirde aynısı sizde de olacaktır. O kodu zaten sayın yuji paylaşmıştı.
    Öyle mi? Hocam çok özür dilerim, ben o kısmı tamamen gözden kaçırmışım. TEK’ten emeğinize sağlık diyelim, Harika bir iş çıkartmışsınız

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bir yanlışlık olmasın üstadım, Günlük Getiri sütunundaki rakamlar TEFAS'tan güncel olarak çekilip alttaki değerleri otomatik olarak güncelliyor. Google hesabınızdan girip farklı kaydet yaptığınız takdirde aynısı sizde de olacaktır. O kodu zaten sayın yuji paylaşmıştı.
    Tüm kodlar spk
    https://ws.spk.gov.tr/PortfolioValuesService.asmx

3. Açık söylemek gerekirse bugüne kadar hiç bir fon yöneticisini aramadım, aramam da. Seversiniz & sevmezsiniz, adamlar bir yol tutmuş gidiyorlar. Yatırımcılar olarak bize düşen, fon performanslarını gerek o fona ait karşılaştırma ölçütü gerekse de emsal fonlarla mukayese ederek karar vermektir. Burada çok değerli paylaşımlar yapan üstadlar var ve geçenlerde yazdığımı tekrar etmiş olayım; gayet detaylı bilgiye sahip bu dostlarımız bir çok uzmandan çok daha yetkinler bu konuda. İşbu başlığın bu farkındalığı ortaya koyması noktasında çok faydalı olduğunu değerlendirmekteyim.

4. Bir dostumuz "başlıkta çok sayıda fon konuşulduğunu ve bunun kafa karışıklığı yarattığını" söylemiş. Bu gayet normal bir durum. Sonuçta hepimiz insanız ve fırsat & risk kombinasyonu açısından farklı beklentilerimiz ve risk algımız var. Sayın webster üstad bir dönem tüm portföyünü hatta kendi tabiriyle kefen parasını TCD'ye yatırdı. Bu hareket tarzı benim gibi temkinli yatırımcılar için asla olmayacak bir şey. Noter tasdikli getiri taahhüdü getirseler bile yapmam böyle bir şey.

Netice itibariyle ACC'nin portföyü ve dönemsel getirileri ortada. Takip tablosunu incelediğimde nispeten defansif ancak bir o kadar istikrarlı bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün. Diğer fonlardan farklı olarak tüm dönemlerde oldukça tatminkâr getiri elde etmişler. Şu listede belki de kötülenmesi gereken en son fon. Ha bu olumlu tablo yöneticilerin yatırımcısıyla olan diyaloğunda bir şımarıklığa yol açmışsa o tamamen insanî bir konu ve yatırım tercihlerimizi doğrudan etkileyecek bir şey değil. Bizler cebimize girecek paraya odaklanmalıyız. Kişisel görüşlerim olup, umarım hiç bir dostumu incitmemişimdir.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Mevduatcilar alışık değil dalgalanmaya
    İki gün yatay gider hemen fon yöneticisi aranir
    Kazandirirken iyi ama
    Fon yöneticisi gayet güzel yanıt vermiş

6.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Kazandirirken iyi ama
    mesele kar-zarar değil... karşındaki sana insan gibi bir soru soruyorsa sen de ona insan gibi bir cevap verirsin. İşinize gelirse tarzı bir cevap sizin hoşunuza gidiyorsa orasını bilemem...

Bankaci ustadim ses 1 2
    Ses 1
    2
    3

8.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Kazandirirken iyi ama
    hiç kusura bakmayın, böyle yanıt olmaz. sorduğum soruya veya almak istediğim bilgiye yasal olarak yanıt verme zorunluluklarının bulunmadığını, fon työneticilerinin yaptıkları işlemler konusunda sadece ayda bir kez rapor yollamalarının yeterli olduğunu uygun bir dille söyleyebilirdi. sana zahmet şuradaki suyu bana bir uzatabilir misin demekle, kalk lan, şu suyu bana getir çabuk demek, ikisinde de su istiyorsunuz ama tarz o kadar farklı ki. ama tercih meselesi. siz de ikinci tarzı sevebilir, çevrenizle de bu şşekilde ilişki kurabilirsiniz. buna da diyecek bir şey olmaz tabi.

Sayfa 990/1000 İlkİlk ... 490890940980988989990991992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •