Sayfa 346/1000 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    gpg resmen sürünüyor.Dört günde getirdiği oran binde dört.Fona para girişi yaramadı galiba.Ayrıca yapılan açıklamalar tutmuyor cuma günü binde 14 kar yaptık diyorlar pazartesi fiyatına binde 10 yansıyor.Vadeli mevduatta ciddi oranda para var ama ne hikmetse cumartesi pazar zarar yazıyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet bende işte o eksi yazdığı gün aldım az miktar. bugün tekrar aldım. fakat bu hafta iyi olmaz ise satarım. sonra ne yaparım bilmiyorum bakacağım. ppf ile aynı olacaksa ppf de kalsın daha iyi.

2.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Tamam, bu fon izleme listesine alındı o zaman faizler yıl sonuna kadar düşmeye devam ederse, o zamana kadar iyi getirebilir bu durumda. Ama durursa, myfinans hocanın dedigi gibi oradaki %49 devlet tahvili getiriyi dusurur. Izlemedeyiz
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ben birkaç ay önce alınacak fon listeme yazmıştım hatta alıyordum sonrada ne göreyim özel fonmuş. Şimdi inceledim sadece fon yöneticisi verebilirmiş alım talimatı Talimatı ona iletirsek başkada birşey aranmıyor şart olarak
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    fon fiyatı usd olarak işleniyor. Yılbaşından beri %4,59 brüt usd cinsinden performansı.
    https://www.mukafatportfoy.com.tr/do...t_08092019.pdf

KRF'yide fon portföyüne alıcaz artık. Her biri birbirinden güzel fonlar
    güzel paylaşımlar için teşekkürler.
    Merhaba,

Bu izleme listelerinizi Excel'de veya Google worksheet'te oluşturduysanız paylaşmanız mümkün mü acaba ? Hazırlanmış bilgilerden de yararlanarak kendi listemizi oluşturalım.

Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Evet bende işte o eksi yazdığı gün aldım az miktar. bugün tekrar aldım. fakat bu hafta iyi olmaz ise satarım. sonra ne yaparım bilmiyorum bakacağım. ppf ile aynı olacaksa ppf de kalsın daha iyi.
    TCD sabrımı taşıracak derken GPG yapacak sanki bunu. Bu hafta izliyorum bakalım ikisini de.

4. merhaba yatırım fonları ailesi. on gündür yazın son günlerinde bir haftalık memleket gezintisi yaptığımdan ve görme engelli oluşum sebebiyle de iphone üzerinden ekran okuyucunun uygulamayla erişim sorunları olması sebebiyle sadece yorumlara bakabilip sizlere hiç bir şekilde yazamadım. şu an iş yerinde masa üstü bilgisayardan yazıyorum. cuma günü tcd, yeni ismiyle de Jale'mizle ilgili yazdıklarınızdan da yola çıkarak fon birimiyle tekrar görüştüm. öncelikle Veysel bey, fon yöneticisi olmadığını ve burada kendisinin fonla ilgili bilgiler verdiğinden fon yöneticisi zannedildiğini belirtti ve yaptığımız görüşmeleri aktarırken formlarda isminin geçmemesinin yanlış anlaşılmalar olmaması adına daha doğru olacağını söyledi. sonrasında kendisine fondaki fiyat değişikliklerini sorup yine bu formda bazı arkadaşlar tarafından en son aylık dökümanlardaki hisselerden yola çıkılarak çalışma yapıldığını ve fonun gün içi ve gün sonu değerlerinin yaklaşık olarak tahmin edilmeye çalışıldığını belirtip düşüncelerini sordum. kendisi bu şekilde fon fiyatının öngörülmesinin sağlıklı olmayacağını, gün içinde farklı işlemler yapılabildiği gibi hisse ağırlıklarının da değişebileceğini, borsa yükseldiği günlerde beklenmedik düşüşler olabileceği gibi düşüşlerde de aynı şekilde yükselişler olabileceğini, bundan dolayı fon alacak müşterilere en az 6 ay lazım olmayacak parayla tavsiyede bulunduklarını, bir kaç ay sonra lazım olabilecek paramızla bu fonu almamamız gerektiğini, fonla yatıp fonla kalkmanın doğru olmadığını, sürekli hisse takibine odaklanılacaksa fon almanın bir espirisi kalmayacağını, asıl amacın paramızı profosyonel yöneticilere emanet etmek olduğunu, ille de fon fiyatını gün içinde tahmin edeceğim deniyorsa endeks fonlarına odaklanılabileceğini, fakat tcd'nin endekse değil, orta vadeli yükseliş potansiyeli olan hisselere odaklandığının da unutulmaması gerektiğini ve endeksten daha fazla getiri hedeflediğini, ayrıca fonun onz altından çok etkilendiği düşüncesinin de yanlış olduğunu, bu fonun altın fonu olmadığını, farklı enstromanlardaki fırsatların değerlendirilmesi kapsamında bu tür araçların portföye eklendiğini ve gerekli durumlarda da çıkarılabileceğini, söyledi. fon yönetiminin özellikle bir yıllık vadede yüz güldürecek getiriler konusunda umutlu olduklarını ve müşterileree mahçup olmayacaklarını söylediğini anlattı. fonun risk seviyesinin 7 olduğuna da dikkatimi çekip günlük fiyatlardaki hızlı hareketlerin de bu kapsamda fazla dikkate almayıp özellikle aylık, üç aylık ve 6 aylık getirilere odaklanmanın daha sağlıklı olacağını da ilâve etti. merhaba yatırım fonları ailesi. on gündür yazın son günlerinde bir haftalık memleket gezintisi yaptığımdan ve görme engelli oluşum sebebiyle de iphone üzerinden ekran okuyucunun uygulamayla erişim sorunları olması sebebiyle sadece yorumlara bakabilip sizlere hiç bir şekilde yazamadım. şu an iş yerinde masa üstü bilgisayardan yazıyorum. cuma günü tcd, yeni ismiyle de Jale'mizle ilgili yazdıklarınızdan da yola çıkarak fon birimiyle tekrar görüştüm. öncelikle Veysel bey, fon yöneticisi olmadığını ve burada kendisinin fonla ilgili bilgiler verdiğinden fon yöneticisi zannedildiğini belirtti ve yaptığımız görüşmeleri aktarırken formlarda isminin geçmemesinin yanlış anlaşılmalar olmaması adına daha doğru olacağını söyledi. sonrasında kendisine fondaki fiyat değişikliklerini sorup yine bu formda bazı arkadaşlar tarafından en son aylık dökümanlardaki hisselerden yola çıkılarak çalışma yapıldığını ve fonun gün içi ve gün sonu değerlerinin yaklaşık olarak tahmin edilmeye çalışıldığını belirtip düşüncelerini sordum. kendisi bu şekilde fon fiyatının öngörülmesinin sağlıklı olmayacağını, gün içinde farklı işlemler yapılabildiği gibi hisse ağırlıklarının da değişebileceğini, borsa yükseldiği günlerde beklenmedik düşüşler olabileceği gibi düşüşlerde de aynı şekilde yükselişler olabileceğini, bundan dolayı fon alacak müşterilere en az 6 ay lazım olmayacak parayla tavsiyede bulunduklarını, bir kaç ay sonra lazım olabilecek paramızla bu fonu almamamız gerektiğini, fonla yatıp fonla kalkmanın doğru olmadığını, sürekli hisse takibine odaklanılacaksa fon almanın bir espirisi kalmayacağını, asıl amacın paramızı profosyonel yöneticilere emanet etmek olduğunu, ille de fon fiyatını gün içinde tahmin edeceğim deniyorsa endeks fonlarına odaklanılabileceğini, fakat tcd'nin endekse değil, orta vadeli yükseliş potansiyeli olan hisselere odaklandığının da unutulmaması gerektiğini ve endeksten daha fazla getiri hedeflediğini, ayrıca fonun onz altından çok etkilendiği düşüncesinin de yanlış olduğunu, bu fonun altın fonu olmadığını, farklı enstromanlardaki fırsatların değerlendirilmesi kapsamında bu tür araçların portföye eklendiğini ve gerekli durumlarda da çıkarılabileceğini, söyledi. fon yönetiminin özellikle bir yıllık vadede yüz güldürecek getiriler konusunda umutlu olduklarını ve müşterileree mahçup olmayacaklarını söylediğini anlattı. fonun risk seviyesinin 7 olduğuna da dikkatimi çekip günlük fiyatlardaki hızlı hareketlerin de bu kapsamda fazla dikkate almayıp özellikle aylık, üç aylık ve 6 aylık getirilere odaklanmanın daha sağlıklı olacağını da ilâve etti. kendisinin doğru noktalara parmak bastığını düşünüyorum. ppf'lerde günlük getirilere odaklanmak ne kadar doğalsa bu tür fonlarda da o kadar yanlış. gönül ister ki her gün artı yazsın ama sonuçta riskli bir fon bu Jale. ben her ne olursa olsun ilk günlerde de yazdığım gibi portföyümün yüzde 50'siyle bunu alıyorum ve üzerine de kolay kolay çıkmam diyorum. her gün yükselse de yine çıkmam. şeytan dürtecek olursa da "aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz" atasözümüzle frene basarım olur biter. erkese bol kazançlar dilerim, Konya'dan selamlar.
    kendisinin doğru noktalara parmak bastığını düşünüyorum. ppf'lerde günlük getirilere odaklanmak ne kadar doğalsa bu tür fonlarda da o kadar yanlış. gönül ister ki her gün artı yazsın ama sonuçta riskli bir fon bu Jale. ben her ne olursa olsun ilk günlerde de yazdığım gibi portföyümün yüzde 50'siyle bunu alıyorum ve üzerine de kolay kolay çıkmam diyorum. her gün yükselse de yine çıkmam. şeytan dürtecek olursa da "aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz" atasözümüzle frene basarım olur biter. erkese bol kazançlar dilerim, Konya'dan selamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    TL olarak alınıyor ve genelde Eurobond bulunduruyor yüksek miktarda. USD bazlı değerlendirirseniz %3.5 nete karşı yaklaşık 10 kat daha fazla getiri elde etmiş KRF %35 getirerek geçen sene bugün 6.01 USD/TL. Geçen seneki 100 K dolarınız şu an 135 K olmuştu bu fonla.
    o zaman harikaymış üstadım biz bu fon işini neden daha önce takip edemedik yaw

sizde de GPG vardı değil mi?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    merhaba yatırım fonları ailesi. on gündür yazın son günlerinde bir haftalık memleket gezintisi yaptığımdan ve görme engelli oluşum sebebiyle de iphone üzerinden ekran okuyucunun uygulamayla erişim sorunları olması sebebiyle sadece yorumlara bakabilip sizlere hiç bir şekilde yazamadım. şu an iş yerinde masa üstü bilgisayardan yazıyorum. cuma günü tcd, yeni ismiyle de Jale'mizle ilgili yazdıklarınızdan da yola çıkarak fon birimiyle tekrar görüştüm. öncelikle Veysel bey, fon yöneticisi olmadığını ve burada kendisinin fonla ilgili bilgiler verdiğinden fon yöneticisi zannedildiğini belirtti ve yaptığımız görüşmeleri aktarırken formlarda isminin geçmemesinin yanlış anlaşılmalar olmaması adına daha doğru olacağını söyledi. sonrasında kendisine fondaki fiyat değişikliklerini sorup yine bu formda bazı arkadaşlar tarafından en son aylık dökümanlardaki hisselerden yola çıkılarak çalışma yapıldığını ve fonun gün içi ve gün sonu değerlerinin yaklaşık olarak tahmin edilmeye çalışıldığını belirtip düşüncelerini sordum. kendisi bu şekilde fon fiyatının öngörülmesinin sağlıklı olmayacağını, gün içinde farklı işlemler yapılabildiği gibi hisse ağırlıklarının da değişebileceğini, borsa yükseldiği günlerde beklenmedik düşüşler olabileceği gibi düşüşlerde de aynı şekilde yükselişler olabileceğini, bundan dolayı fon alacak müşterilere en az 6 ay lazım olmayacak parayla tavsiyede bulunduklarını, bir kaç ay sonra lazım olabilecek paramızla bu fonu almamamız gerektiğini, fonla yatıp fonla kalkmanın doğru olmadığını, sürekli hisse takibine odaklanılacaksa fon almanın bir espirisi kalmayacağını, asıl amacın paramızı profosyonel yöneticilere emanet etmek olduğunu, ille de fon fiyatını gün içinde tahmin edeceğim deniyorsa endeks fonlarına odaklanılabileceğini, fakat tcd'nin endekse değil, orta vadeli yükseliş potansiyeli olan hisselere odaklandığının da unutulmaması gerektiğini ve endeksten daha fazla getiri hedeflediğini, ayrıca fonun onz altından çok etkilendiği düşüncesinin de yanlış olduğunu, bu fonun altın fonu olmadığını, farklı enstromanlardaki fırsatların değerlendirilmesi kapsamında bu tür araçların portföye eklendiğini ve gerekli durumlarda da çıkarılabileceğini, söyledi. fon yönetiminin özellikle bir yıllık vadede yüz güldürecek getiriler konusunda umutlu olduklarını ve müşterileree mahçup olmayacaklarını söylediğini anlattı. fonun risk seviyesinin 7 olduğuna da dikkatimi çekip günlük fiyatlardaki hızlı hareketlerin de bu kapsamda fazla dikkate almayıp özellikle aylık, üç aylık ve 6 aylık getirilere odaklanmanın daha sağlıklı olacağını da ilâve etti. merhaba yatırım fonları ailesi. on gündür yazın son günlerinde bir haftalık memleket gezintisi yaptığımdan ve görme engelli oluşum sebebiyle de iphone üzerinden ekran okuyucunun uygulamayla erişim sorunları olması sebebiyle sadece yorumlara bakabilip sizlere hiç bir şekilde yazamadım. şu an iş yerinde masa üstü bilgisayardan yazıyorum. cuma günü tcd, yeni ismiyle de Jale'mizle ilgili yazdıklarınızdan da yola çıkarak fon birimiyle tekrar görüştüm. öncelikle Veysel bey, fon yöneticisi olmadığını ve burada kendisinin fonla ilgili bilgiler verdiğinden fon yöneticisi zannedildiğini belirtti ve yaptığımız görüşmeleri aktarırken formlarda isminin geçmemesinin yanlış anlaşılmalar olmaması adına daha doğru olacağını söyledi. sonrasında kendisine fondaki fiyat değişikliklerini sorup yine bu formda bazı arkadaşlar tarafından en son aylık dökümanlardaki hisselerden yola çıkılarak çalışma yapıldığını ve fonun gün içi ve gün sonu değerlerinin yaklaşık olarak tahmin edilmeye çalışıldığını belirtip düşüncelerini sordum. kendisi bu şekilde fon fiyatının öngörülmesinin sağlıklı olmayacağını, gün içinde farklı işlemler yapılabildiği gibi hisse ağırlıklarının da değişebileceğini, borsa yükseldiği günlerde beklenmedik düşüşler olabileceği gibi düşüşlerde de aynı şekilde yükselişler olabileceğini, bundan dolayı fon alacak müşterilere en az 6 ay lazım olmayacak parayla tavsiyede bulunduklarını, bir kaç ay sonra lazım olabilecek paramızla bu fonu almamamız gerektiğini, fonla yatıp fonla kalkmanın doğru olmadığını, sürekli hisse takibine odaklanılacaksa fon almanın bir espirisi kalmayacağını, asıl amacın paramızı profosyonel yöneticilere emanet etmek olduğunu, ille de fon fiyatını gün içinde tahmin edeceğim deniyorsa endeks fonlarına odaklanılabileceğini, fakat tcd'nin endekse değil, orta vadeli yükseliş potansiyeli olan hisselere odaklandığının da unutulmaması gerektiğini ve endeksten daha fazla getiri hedeflediğini, ayrıca fonun onz altından çok etkilendiği düşüncesinin de yanlış olduğunu, bu fonun altın fonu olmadığını, farklı enstromanlardaki fırsatların değerlendirilmesi kapsamında bu tür araçların portföye eklendiğini ve gerekli durumlarda da çıkarılabileceğini, söyledi. fon yönetiminin özellikle bir yıllık vadede yüz güldürecek getiriler konusunda umutlu olduklarını ve müşterileree mahçup olmayacaklarını söylediğini anlattı. fonun risk seviyesinin 7 olduğuna da dikkatimi çekip günlük fiyatlardaki hızlı hareketlerin de bu kapsamda fazla dikkate almayıp özellikle aylık, üç aylık ve 6 aylık getirilere odaklanmanın daha sağlıklı olacağını da ilâve etti. kendisinin doğru noktalara parmak bastığını düşünüyorum. ppf'lerde günlük getirilere odaklanmak ne kadar doğalsa bu tür fonlarda da o kadar yanlış. gönül ister ki her gün artı yazsın ama sonuçta riskli bir fon bu Jale. ben her ne olursa olsun ilk günlerde de yazdığım gibi portföyümün yüzde 50'siyle bunu alıyorum ve üzerine de kolay kolay çıkmam diyorum. her gün yükselse de yine çıkmam. şeytan dürtecek olursa da "aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz" atasözümüzle frene basarım olur biter. erkese bol kazançlar dilerim, Konya'dan selamlar.
    kendisinin doğru noktalara parmak bastığını düşünüyorum. ppf'lerde günlük getirilere odaklanmak ne kadar doğalsa bu tür fonlarda da o kadar yanlış. gönül ister ki her gün artı yazsın ama sonuçta riskli bir fon bu Jale. ben her ne olursa olsun ilk günlerde de yazdığım gibi portföyümün yüzde 50'siyle bunu alıyorum ve üzerine de kolay kolay çıkmam diyorum. her gün yükselse de yine çıkmam. şeytan dürtecek olursa da "aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz" atasözümüzle frene basarım olur biter. erkese bol kazançlar dilerim, Konya'dan selamlar.
    Teşekkürler...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7. Günlük fon fiyatı takip etmemek gerekli ,aylık bazda kar karşılaştırması daha mantıklı geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    Günlük fon fiyatı takip etmemek gerekli ,aylık bazda kar karşılaştırması daha mantıklı geliyor.
    faiz indiriminden sonra fonlarda etkileneceğinden kafalar karışık biraz herkes avantajlı pozisyon almanın peşinde.

Sayfa 346/1000 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •