Sayfa 713/1000 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Değerli yatırımcılar az riskli bir strateji çizelim.
    Pazartesi TCD'den çıkacağım ben.
    Sadece GPG bırakacağım.
    Kalanı PPF olacak.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

2.  Alıntı Originally Posted by aLLoFFs Yazıyı Oku
    Bir iki yıldır viski keyif vermiyor. Neden bilmiyorum. Hiçbir zaman scothc cu olmadım. Jack Daniels ile başlayan Bourbon maceram var. Knob Creek ile ideali buldum diye seviniyordum. Ama bir yıldır o da keyif vermiyor. IPA biralara vurdum kendimi.

Bir iki aydır bu topiği izliyorum. Hep soracağım fırsat olmadı.

Topik izLeyiciLeri neden direkt hisse almayı tercih etmeyip stopaj vs ödemeyi göze alarak fon tercihinde buLunuyorLar.

Admustafa Hocam, herekese ama en başta size soruyorum.
    Ben yemeği de sevdiğim için rakı tercih ediyorum aLLoFFs hocam.

Stopaj ödeme kısmına gelirsek daha önce sadece mevduat yapan bir yatırımcı kitlesi mevcut burada ve %15 stopaj ödüyordu. Şimdi mevduattan daha fazla getiri ve %10 stopaj ödemek çok cazip değil mi? Ayrıca en az 32 gün süren vadede yok. Birgün veya 2 gün sonra para hemen hesabınızda. Bunun dışında hissede aradığını bulamayan, yanlış zamanda yanlış hisse alanlarda, profesyonel birisinin tercihi denemek için hisse içeren veya hisse yoğun fonları deniyor. Hisse yoğun fonlarda stopaj ödemiyorsunuz bu arada

3.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Değerli yatırımcılar az riskli bir strateji çizelim.
    Pazartesi TCD'den çıkacağım ben.
    Sadece GPG bırakacağım.
    Kalanı PPF olacak.
    Belirsizlik çok fazla haliyle mantıklı bir strateji gözüküyor üstadım

4. Hisse yoğun fonlar, şartlar ne olursa olsun %80 hisse senedi taşımak zorunda mı ? Örneğin şu anlarda, ben 3-5 gün kenardan izleyeyim diyebilir mi ?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Saygılar...

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Hisse yoğun fonlar, şartlar ne olursa olsun %80 hisse senedi taşımak zorunda mı ? Örneğin şu anlarda, ben 3-5 gün kenardan izleyeyim diyebilir mi ?

Viop short açıp hedge ederler belki.
    Ama getiri 0'a yakın olur.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6. Bir süre ppf'e dönmek çok çok rahatlatıcı cidden. Canım 🐘

7.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Hisse yoğun fonlar, şartlar ne olursa olsun %80 hisse senedi taşımak zorunda mı ? Örneğin şu anlarda, ben 3-5 gün kenardan izleyeyim diyebilir mi ?

(Değişik:RG-23/6/2016-29751) Fon portföy değerinin en az %80’i devamlı olarak
    menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİAŞ’ta işlem gören ihraççı
    paylarından oluşan ve bu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendinde
    belirtilen şemsiye fona bağlı olarak ihraç edilen fonlar "Hisse Senedi Yoğun Fon" olarak kabul
    edilir. Hisse senedi yoğun fonların portföylerinde yer alan ihraççı paylarına ve pay endekslerine
    dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay
    endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantları %80’lik oranın hesaplanmasına dahil edilir. Bu
    Tebliğin 24 üncü maddesinin beşinci fıkrası hükümleri saklı kalmak kaydıyla, bir fonun, hisse
    senedi yoğun fon olarak sınıflandırılabilmesi için günlük olarak gerekli olan şartları sağlamaması
    halinde, sağlanmayan günlere ilişkin, fonun, yatırımcıların ve/veya yatırım fonu katılma payı alım
    satımını yapan kuruluşların tabi olacağı tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesinden de kurucu
    ve portföy saklayıcısı müteselsilen sorumludur

8.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Bir süre ppf'e dönmek çok çok rahatlatıcı cidden. Canım 🐘
    Bir FIL huzuruna kavuşmuşsunuz sanki

Sayfa 713/1000 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723763813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz