Sayfa 714/1000 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Kansiz kktc de harekati kinamis.
    Bosuna dememisler acima yetime doner koyar dotune diye

2.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Değerli yatırımcılar az riskli bir strateji çizelim.
    Pazartesi TCD'den çıkacağım ben.
    Sadece GPG bırakacağım.
    Kalanı PPF olacak.
    Değişken fonlardaki çeşitliliğin nedeni valör farklılıklarının yanında (ortalama olarak) taşıdıkları hisse yoğunluğudur. 2019 yılına ait oranlar TEFAS'taki son fiyatlara göre hesaplanmıştır. Her ne kadar TCD değişken olarak gözükmekteyse de ben % 80'nin altına inmeyen hisse oranı nedeniyle Hisse Fon gibi bakmaktayım. Portföyde bulunma sebebi sadece getiri potansiyeli değil; T+1 valör avantajı nedeniyle türünün (Hisse Fon) tek örneği olması. Yukarıdaki portföyün 2019 yılı başından bugüne getirisi benim için gayet makul.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Değişken fonlardaki çeşitliliğin nedeni valör farklılıklarının yanında (ortalama olarak) taşıdıkları hisse yoğunluğudur. 2019 yılına ait oranlar TEFAS'taki son fiyatlara göre hesaplanmıştır. Her ne kadar TCD değişken olarak gözükmekteyse de ben % 80'nin altına inmeyen hisse oranı nedeniyle Hisse Fon gibi bakmaktayım. Portföyde bulunma sebebi sadece getiri potansiyeli değil; T+1 valör avantajı nedeniyle türünün (Hisse Fon) tek örneği olması. Yukarıdaki portföyün 2019 yılı başından bugüne getirisi benim için gayet makul.
    Sn. maydonozcu,

Doğrudan altın tutmak yerine altın fonu tutmanızın ve bunu 2 farklı fonda yapmanızın sebebi nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Sn. maydonozcu,

Doğrudan altın tutmak yerine altın fonu tutmanızın ve bunu 2 farklı fonda yapmanızın sebebi nedir?
    Gram altının 2019 yılı getirisi % 29, haliyle çok bir fark yok. 2 ayrı Altın fon bulundurma sebebi ise portföy yapılarıyla alakalı. TUA'nın içeriğinde KKS de var ve oransal olarak gayet güzel trade ediyorlar.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Kansiz kktc de harekati kinamis.
    Bosuna dememisler acima yetime doner koyar dotune diye
    Kıbrıs harekatını biz boşuna yaptık.
    Adamların yaptığına bak arkadaş.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Gram altının 2019 yılı getirisi % 29, haliyle çok bir fark yok. 2 ayrı Altın fon bulundurma sebebi ise portföy yapılarıyla alakalı. TUA'nın içeriğinde KKS de var ve oransal olarak gayet güzel trade ediyorlar.
    İlave olarak stopaj var fonda Gram tarafında da alım satım makası var Uzun süre portföyde bulunmayacaksa mantıklı olabiliyor fon

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İlave olarak stopaj var fonda Gram tarafında da alım satım makası var Uzun süre portföyde bulunmayacaksa mantıklı olabiliyor fon
    Aynen öyle üstadım. Gelenek & görenekleriyle altınla 7/24 haşır neşir olan bizim gibi bir ülkede Altın fonları bir çeşit PPF sayılır. Son 5 yıllık grafiklerinden de belli zaten. Kolay kolay kaybettirmeyecek bir enstrüman.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bir FIL huzuruna kavuşmuşsunuz sanki
    Aynen hem de nasıl hocam getirinin sabit olacağını bilmek çok iyi oluyor. Sunu deneyimledim ki tahvil faizlerinin en ufak asagi-yukarı ziplamasi, borçlanma fonlarına hemmen yansıyor. Ppf'ler en stabili. Tabi yine faizleri arada bir gözeterek

Sayfa 714/1000 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •