Special Days Image
Sayfa 866/1000 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Temettüyü hesaba yatırmamışlardır belki
    Bende eskiden uzun vadeciydim hiç faydasını görmedim üstad
    Coşkuda sat panikte al başkada bişey bilmem fazlada yoruma gerek yok bu işlerde

2.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Hey john
    Madem hisse izliyon bi tiyo ver bu çeyrek iyi bilanço beklediğin şirket hangisi
    Var bi kaç tane iyi gidiyor yüzde 60 70 yaptı bi 60 70 daha yapabilir hesabıma göre fonlarda dadanmışlar ucundan fon portföylerine bakmak bu açıdan iyi oluyor ne pahalı ne ucuz diye hangi fona ne çakıyolar ne alıyolar

keşke fona bölmeyip biraz hepsini hisselere bölseydim neyse hayatımda ilk defa boşta duran paraya likit fon repo yerine anlık fiyattan hisse alıp satarken yarınki fiyatında valörlü hisse fon almış satmış oldum tam kumar gibi karambole buda bize ders olsun

Valla herkes tiyo istiyor balık yemek hazır tutmak değil twitter da bakıyorum da, çıkarsa Allah'tan düşerse kuldan hesabı

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Al-yat değil al-sat yapsak

4.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Bende eskiden uzun vadeciydim hiç faydasını görmedim üstad
    Coşkuda sat panikte al başkada bişey bilmem fazlada yoruma gerek yok bu işlerde
    Bende uzun vadeci olamadım hiç üstadım

Bende uzun vadeci olamadım hiç üstadım
    Onu bunu boşverde sana söylediğim kağıdı fırsatta düşmüşken aldın mı ?
    Bak o fiyata düşmezdi bu suriye mevzusu fırsat yarattı

6.  Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    Uymak yazmak zor geldiğinden o.

Teşekkürler önemli değil insanlar bilgilensin ben araştırmayı okumayı yeni şeyler öğrenmeyi severim

Mesela bıstteki hangi şirket kimdir ne yapar amiyane tabirle sekreterine kadar bilmiyorsan işin olmayacak onun için ben canlı borsa izlerken gündem siyasi politik haberleri anında birleştirebiliyorum nerede hareket olabileceğini bunun için fonu çözmek çocuk oyuncağı kalıyor kıyaslamak portföyüne bakmak vb
    Hiç olmazsa cümle sonunda nokta kullan hocam lütfen.

7.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Hocam siz istediğiniz kadar hayal deyin, ben gerçeğini yaşayanları tanıyorum. yanlışınızı koyu harflerle belirttim. Neyse konuyu dağıtmayalım.
    Al-yat değil al-sat yapsak
    Bunu ben değil temmettü emekliliği adı altında hisse biriktirenler söylüyor.Alıp biriktiriyorlar.

Yoksa al sat yapmak başka birşey.

Beş sene önce hisse değil taş alsaymışım daha çok kazanırmışım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Gördüğüm kadarıyla fonlara aniden ve fazla miktarda para girişi olması son dönemde sıkça eleştiriliyor.

Basketbol üzerinden bir örnekle düşüncelerimi aktarmaya çalışayım. Son zamanlarda kısalar oyunda çok etkili olsa da genelde basketbol standartın üzerinde insanların yaptığı bir spor. Kısaca uzunların sporu diyebiliriz. Bazen koçlar karşı takımın, antrenörün kafasını karıştırmak, oyunu hızlandırmak için beş kısayla da oynayabilir ve kısa süreli olmak kaydıyla faydasını da görürler, ama bu durum basketbolun normalden uzun insanlarla oynandığı gerçeğini değiştirmez.

Piyasalarda böyle değil mi, basketbolda esas boy uzunluğuysa, fonlarda, mevduatta, hissede de önemli olan paranın miktarının büyüklüğü değil mi?

Örneğin miktar yüksek olunca mevduat oranı yükseliyor.

Dolayısıyla fonlara fazla para girişi olması kısa süreli bir türbülans oluştursada, orta vadede fonun etkinliğini, gücünü artıracağı için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Durum böyle olmasa neden nitelikli yatırımcılar için özel fonlar kurulsun ki?

Fona para girişi artarsa, personel sayısı, kalitesi, niteliği artmaz mı?

Özetle, parayla yatılıp kalkılan fon, mevduat ortamında (fonların iyi ve güvenilir şekilde yönetilmesi kaydıyla) kısa süreli dalgalanmaları saymazsak orta ve uzun vadede fazla paranın zararı değil yararı olur diye düşünüyorum.

Venus_V4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Uzunluk iyidir kardeş.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 866/1000 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •