Special Days Image
Sayfa 264/1000 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Şimdi baktım iade yapmış stopaj garanti
    Mustafa hocam

2.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Benim de merak ettiğim bir konu: fonun o günkü değeri, sahip olduğu kıymetlerin o günkü değerine eşit olmak zorunda mı, yoksa fon değişik bir fiyat bildirebilir mi? Bunu günlük kontrol eden yasal bir sistem var mı?
    Pay birim değerinin açıklanma şeklini dahi belirlememiş bir kanun koyucudan böyle bir otokontrol getirmesini beklemek özür dilerim safdillik olur üstadım. İşimiz Allah'a kalmış. Benim yaptığım gayet ciddi analizlere göre fonumun en az % 1 getirmesi lazımdı. % 0.04 getirmiş. Hadi buyur; kime şikayet edeceksen et. Yok öyle bir makam.

3. Talimat verirken o anda ekranda yazılı olmayan başka bir fiyattan alış ya da satış yapan rezalet bir sistem var. Hatta bunu da kılıfına uydurmuşlar sadece TUTAR hanesi var. 1.000 TL.lik alacaksın, kaçtan alacağına günde 5 kez fiyat değiştiren kurum karar verecek. Böyle bir şey olabilir mi yahu ?

Fon piyasasının bu gidişatını hiç beğenmiyorum dostlarım.

Dusundugum olursa bist ikinci seansta 105 k
    Tcd bu aksam yuzde 3 e yakin yapabilir...

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bist de ikinci seans satış gelebilir sevgili webster üstad

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bıstı % 3 artı bekliyorsunuz yani maaşallah, 2 den sonra bakıcağız

7.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Google worksheet'te kendim için yapmıştım dediğinizi. Hafta sonu biraz daha düzenleyip paylaşmaya çalışırım. Yalnız eldeki fonu tek defada değil de birden fazla defa parça parça alır veya satarsak iş karışır. FIFO mantığına göre satış yapılıyor çünkü. Ben bu kısmını yapmadım işte. Tek seferde alıp tek seferde satacakmış gibi yaptım.

SPK'dan veri akışında sakatlık var, formül aynı olduğu halde veri bazen geliyor bazen gelmiyor. TEFAS'tan çekiyorum verileri. SPK'dan çekebilsek çok güzel olacaktı. Çünkü SPK'da geçmiş değerler de çekilebiliyor, ama Tefas'ta sadece son değerler var.
    Tefaş'ta da var tarihsel veriler: https://www.tefas.gov.tr/TarihselVeriler.aspx

8. Bugün borçlanma fonu alınır, faizler düşecek.

Sayfa 264/1000 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314364764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •