Sayfa 791/1000 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. arkadaşlar, bloomberg'te uzun vadeli tahvillerin faizleri görünüyor ama kısa vadeli bono faizlerine nereden bakacağız? bunu şundan dolayı soruyorum, acaba bu gün kısa vadeli borçlanma araçları fonu mu, yoksa ppf mi cazip olur diye. faiz düşüşlerinde kısa vadeli borçlanma fonları da güzel getiriler sunuyor

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    arkadaşlar, bloomberg'te uzun vadeli tahvillerin faizleri görünüyor ama kısa vadeli bono faizlerine nereden bakacağız? bunu şundan dolayı soruyorum, acaba bu gün kısa vadeli borçlanma araçları fonu mu, yoksa ppf mi cazip olur diye. faiz düşüşlerinde kısa vadeli borçlanma fonları da güzel getiriler sunuyor
    Aşağıda 2, 5 ve 10 yıllıklar gözüküyor.
    https://www.bloomberght.com/tahvil/faiz

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    işin mantığı bu şekilde ama nedendir anlayamıyorum, ters hareketler de oluyor. bazan tahvil faizleri yükselince de fazlaca getiri oluyor, düşünce yerinde sayıyor falan. kısacası ben bu işin içinden çıkamadım. mesela bu gün dikkat edelim bloomberg'te aktif tahvil faizi 15,90, yani önceki günkü 15,99'un dahi altında ve faiz düşüşü yüzde 2 buçuklara yaklaşıyor. bu durum öğleden sonra değişmezse ypf'deki dünkü kaybın ortadan kalkması gerekir. ama tutarsızlık var ve nedenini bilemiyorum, mantığını çözemediğim fonu da sırf getirisi cazip diye aldım ama sıtkım sıyrıldı artık.
    Önce aldığınız kira sertifikası fonunun içinde hangi kira sertifikalarının olduğunu bileceksiniz. Sonra da kira sertifikası piyasasını izleyerek oluşan fiyatlamalara göre fonun getirisini anlayabilirsiniz. Tahvil piyasası ile eş zamanlı hareket beklemek yanıltıcı olmakla birlikte bu piyasadaki sertifikalar geç de olsa tahvildeki fiyatlamalara uyum gösterirler.Tahvil piyasası ile günü gününe karşılaştırma yapmayınız çünkü sertifika piyasası sığ bir piyasadır.

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    arkadaşlar, bloomberg'te uzun vadeli tahvillerin faizleri görünüyor ama kısa vadeli bono faizlerine nereden bakacağız? bunu şundan dolayı soruyorum, acaba bu gün kısa vadeli borçlanma araçları fonu mu, yoksa ppf mi cazip olur diye. faiz düşüşlerinde kısa vadeli borçlanma fonları da güzel getiriler sunuyor
    Tüm bonolarda dünkü aşırı yükselişin bir tepkisi olarak aşağı yönde bir hareket gözleniyor. Kısa, orta ve uzun vadeli borçlanma araçları fonlarının getirisinin yarın ppf lerden daha iyi olması beklenir.

5.  Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    Tüm bonolarda dünkü aşırı yükselişin bir tepkisi olarak aşağı yönde bir hareket gözleniyor. Kısa, orta ve uzun vadeli borçlanma araçları fonlarının getirisinin yarın ppf lerden daha iyi olması beklenir.
    iş bankası hesabımdan tiv aldığımdan zaman sınırlaması olmuyor, bu gün alırım, saat 16'ya kadar vaktim var. baktım tekrar yükseliş var, satıp ppf'ye geçerim. gerçi fibanın fonundan hafif düşük getiriyor ama borçlanma araçlarında faiz düşüşlerinde bayağı güzellik olabiliyor. çok teşekkür ederim, saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Aşağıdaki linkten ya da veri dağıtım terminallerinden anlık olarak bakabilirsiniz.
    Genelde televizyonda en çok işlem görenler veriliyor.
    https://www.borsaistanbul.com/verile...asasi-verileri
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. 15 Ekimde 250 k aldığım BIST 30 fonun değeri 250.400 TL olmuş.
    Ne kar ne zarar diyebiliriz.
    Bugün de bu fonda tuttum sonuçları göreceğiz bakalım.
    Gelişmeleri zaman buldukça paylaşırım.

Ben ettim siz etmeyin ...

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    15 Ekimde 250 k aldığım BIST 30 fonun değeri 250.400 TL olmuş.
    Ne kar ne zarar diyebiliriz.
    Bugün de bu fonda tuttum sonuçları göreceğiz bakalım.
    Gelişmeleri zaman buldukça paylaşırım.

Ben ettim siz etmeyin ...
    BIST 30 fonun adı ve soyadı nedir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 791/1000 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •