Sayfa 824/1000 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Benim kafamda da aynı soru var. Bugünkü gaplı açılıştan sonra pazartesi bir düzeltme yapar mı? Bu durumda bugün alış girersek sıkıntı yaşar mıyız?

Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    Bugün sert çıkıştan sonra Ptesi olmasa salı bi düzeltme beklenirdi normalde
    Salı gününden sonrada ateşkes bitecek. Sonrası ne olacak bilmiyoruz ? Kafalar karışık yine. Bugün ilave edeceğim sanırım Salıdan sonrasına bakacağız artık düzeltmede ilaveye devam ederiz

2.  Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    Aynen teşekkür ederim benim burda yorum yapmamın bi karı aslında zaman kaybı ama insanlar faydalansın yüzde 10 bide stopajı var küllüm zarar gidip kendin senet alsan en baba kurumda binde 2 ee hisse yoğun fonlar varken seni kim alsın ben güç endeksine bakarım hisselerde fonlarda güçlü endeksin üstünde mi getirisi yani alıcılı mı satıcılı mı en ufak bişeyde kayıyorsa ya endeks sağlam kaysa çöktü gitti şuanki portföyü berbat fonun düzeldiğini güçlü durduğunu görmek lazım ilk zaman mayısta güzel portföy yapıp gelmişler buraya geçen ayda söyledik ya sonra elindeki çoğu hisse getiri sağlamış sağlıyacağı kadar ve şişmiş değişim gerek onun içinde 45 günden beri patinajda iyiki anlaşma oldu yoksa halleri duman verdiği güven sıfır şu durumda bana bıstın toparlaması için dua etmekten başka çare yok tcdd ciler için
    Biraz da fon yöneticilerinin gözünden mi bakmalıyız acaba? Bence problem aşırı fon değerinin artmasından kaynaklanıyor. Eminim ki tcd 20-30 milyon tl de yatırım almayı kesip öyle kalmış olsaydı çok daha başarılı çıkardı bu süreçten. Adamlara her gün beklenenin üzerinde para yağıyor adamlar da bunu yönetemiyor doğal olarak, tahtalar sığ geliyor. Üstüne olağanüstü durumlar olduğu zaman (yüzde 5,5 değer kaybı bist100 ün) iyice tepetaklak oluyorlar. Fon değeri artan her fon için hele hele hisse senedi yoğun fonlarda bence bu son kaçınılmaz. Yoksa TCD'nin getirisine baktığın zaman düşüşten önce yüzde 7-8 lerde idi yaklaşık. Eğer işiniz bu değilse ne altın alarak ne hisse senedi alarak bu karın yanına bile yanaşamazsınız şahsi görüşüm. Bize düşen görev şişen değeri görmek yorumlamak ve az ile yetinmeyi bilmek, operasyon açıklanır açıklanmaz elinde ne var ise satmak, düşeceği net çünkü. Diyebilirsiniz ki sattıktan sonra ya daha da yukarıya gitseydi.. Tam olarak ky kazanamama sebebini de bu olarak görüyorum zaten. Fırsatlar hiç bir zaman bitmez.

12 yi bekleyelim.

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Salı gününden sonrada ateşkes bitecek. Sonrası ne olacak bilmiyoruz ? Kafalar karışık yine. Bugün ilave edeceğim sanırım Salıdan sonrasına bakacağız artık düzeltmede ilaveye devam ederiz
    Üstadım siz GL1 ile ilgileniyordunuz sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Biraz da fon yöneticilerinin gözünden mi bakmalıyız acaba? Bence problem aşırı fon değerinin artmasından kaynaklanıyor. Eminim ki tcd 20-30 milyon tl de yatırım almayı kesip öyle kalmış olsaydı çok daha başarılı çıkardı bu süreçten. Adamlara her gün beklenenin üzerinde para yağıyor adamlar da bunu yönetemiyor doğal olarak, tahtalar sığ geliyor. Üstüne olağanüstü durumlar olduğu zaman (yüzde 5,5 değer kaybı bist100 ün) iyice tepetaklak oluyorlar. Fon değeri artan her fon için hele hele hisse senedi yoğun fonlarda bence bu son kaçınılmaz. Yoksa TCD'nin getirisine baktığın zaman düşüşten önce yüzde 7-8 lerde idi yaklaşık. Eğer işiniz bu değilse ne altın alarak ne hisse senedi alarak bu karın yanına bile yanaşamazsınız şahsi görüşüm. Bize düşen görev şişen değeri görmek yorumlamak ve az ile yetinmeyi bilmek, operasyon açıklanır açıklanmaz elinde ne var ise satmak, düşeceği net çünkü. Diyebilirsiniz ki sattıktan sonra ya daha da yukarıya gitseydi.. Tam olarak ky kazanamama sebebini de bu olarak görüyorum zaten. Fırsatlar hiç bir zaman bitmez.
    Bunda haklısınız kar cebe yakışır yeterki kar et fırsatlar bitmez zarar etmede biz diğer fonlarla kıyaslıyoruz burada dedik 4 kat artış bozar fon yönetimi almayacaktı bozulmayan aşırı artış olmayan fonlar gidiyor buradaki goy goyun sebep olduğu şimdide çıkış var yine bozuyor bakıyoruz aldıkları artı olarak para girişinle sığ tahtalar bunlarda haberli olmadan bi kaç bin lot bile alamazsın buda sakat akıllı olan tehlikeyi görür

şimdi benim elimde hisseler var kaç yıldan beri takip ettiğim 1 kaç bin lot bile önemli şimdi bunun goy goyu yapılsa tepetaklak düşer veya gitmez kime girer bana

6.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Üstadım siz GL1 ile ilgileniyordunuz sanırım.
    Evet GL1 mevcut bende portföyü kolay takip edilebiliyor. Çoğu hissesi BİST30 içerisinden ve korele gidiyor şu aralar portföy değeride uzun zamandır çok fazla değişmişiyor. 30-35 milyon arası gidip geliyor.

7. Independent haberine göre ''ABD'li vekiller Washington-Ankara anlaşmasına rağmen Türkiye'ye yaptırımları görüşmeye devam ediyorlar''.

8. Senetlerin ölüsü teorik eşleşmede %3 yukarıda görünüyor.Bankalar %5 artı görünüyor.

bugün tarihi bi gün olmasında 7-8 artı ana kağıtlar

Sayfa 824/1000 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •