Sayfa 880/1000 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Sn hayrani üstadım, kendi adıma söylüyorum ve lütfen bu yazdıklarımdan alınmayınız. O dediğiniz işlemleri senelerdir yapan biriyim. GARAN'ın % 8 düştüğü gün EID % 1.2 kazançla kapadı günü. Çok heyecanlı görüyorum sizi. PPF'lerden bu noktaya evrilmiş olan finansal risk algınızı lütfen sorgulayınız. Saygılarımla.

Bugun engec yarin bist 105k
    Bunu not alin
    Hele yarin tsk aciklama yapsin da gorun
    Ypg defoldu diye...ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Gayet tabiki, ancak üzerinde çalıştığım 1-2 husus daha var. Onları da tamamladıktan sonra paylaşmayı düşünüyorum üstadım. Günlük Getiri parametresi üzerinden yapmayı düşündüğüm bir çalışma var, öncelikle TEFAS değerini nasıl çekeceğim konusunu halletmem lazım.

*Sn. sevinen, verdiğiniz kodu yapıştırdım olmadı üstadım. Hata veriyor.
    satır ve sütun numaralarını kendinize göre değiştirdiniz mi üstat?

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Sn hayrani üstadım, kendi adıma söylüyorum ve lütfen bu yazdıklarımdan alınmayınız. O dediğiniz işlemleri senelerdir yapan biriyim. GARAN'ın % 8 düştüğü gün EID % 1.2 kazançla kapadı günü. Çok heyecanlı görüyorum sizi. PPF'lerden bu noktaya evrilmiş olan finansal risk algınızı lütfen sorgulayınız. Saygılarımla.
    teşekkürler dostum. bunları yazmış olmam, hemen bu gün garan alacağım anlamına gelmiyor. maksadım istişare etmek. ama endeksin aşırı düştüğü zamanlarda denenebilecek bir sıtrateji olabilir. böyle düşünmeme biraz da acc'deki durum sebep oldu. geçen haftaki türbülanstan başarıyla çıktığından actus'ta ille de yüzde üç buçuk getiri beklemiyordum ama yüzde 2 dahi olabilirdi. yüzde 4'e yakın yükselen endekste sadece yüzde 1 getiri, ister istemez şaşkınlığa itti beni.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    actus fondaki getiriyi yorumlayacak kimse yok anlaşılan. günün yorumunu aranızdaki en cahil ve bilgisize bırakmasanız çok iyi olurdu. benim actusun şu halini yorumlamaya gücüm yetmiyor. tek bildiğim, bu tür fonlarda umulmadık hareketler oluşuyor, bu da öngörülemezlik demek. bazan şunu düşünmeden edemiyorum: bu kadar emek, zaman ve tablo mablo, bir sürü uğraş veriliyor. burada amaç, borsa yükselirken kazanmaksa bütün bunlara ne gerek var ki. endeks demek garan demek. öngörülemezlik yok. kimimiz bankacılık endeksi fonu alıyor. burada da alırken ve satarken akşamki fiyatı beklemek var. öğlen satış verirsiniz, o ara fiyat iyidir. saat beş buçukta ters bir haber gelir, fonunuzu ummadığınız bir yerden satmış olabilirsiniz. peki çare ne? şayet öngörü istiyorum diyorsak, şayet kardeşim borsa yükselirken kazanıp belli yerlere gelince satarak kazanç sağlayayım diyorsak bunların hiç birine gerek yok. endeksteki aşırı düşüşlerde alacaksın garan hissesini. belli dirençlerde de satacaksın. yok efendim borsa şu kadar yükseldi de benim gfonum neden bu kadar yükseldi veya düştü demeyeceksin. başka da hiç bir hisseyle uğraşmayacaksın. endeksin düşüşüne ve yükselişine oynayacaksan sadece garan yeter. ben böyle düşünmeye başladım. buradaki tek sorun ise hisseye tövbe etmiş olmam. bu gün itibarıyla şunu anladım ki fonların ne yapacağını bilmek imkânsız. uzun vade tutulursa güzellikler illa ki olabilir ama kısa vadede öngörüde bulunmak, fonlarda zor oluyor. bu, bir bir daha 2 gibi kesin ve net.
    acc yüksek ihtimal abd-tr anlaşmasını öngöremedi ve bir miktar düşüşe de oynadı. Son 15-20 günlük getirisine baktığımız zaman güzel bir yönetilme tarzı vardı. Düşüşlerde çok iyi korudu kendini. Gene düşüş öngörmüş olabilir. Kendini sigorta etmiş olabilir. Bu yüzden dolayı da getirisi düşük kaldı sanırım. Tamamen kendi düşüncelerim

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    La shangil la shangil
    Keske seni daha once tanisaymisim
    Sayende risk seviyem yukseldi
    hocam ben zengin degilim ogrenciyim
    ama coklarini zengin ettim!!

7.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    satır ve sütun numaralarını kendinize göre değiştirdiniz mi üstat?
    Üstadım, göndermiş olduğum resimde satır sütün numaraları zaten gözüküyor. Ona göre formülü güncelleseniz bir zahmet. Bu işlerden zerre anlamam.

Arafta kaldik..ne yapacaz

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 880/1000 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •