Sayfa 858/1000 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Sayın Fon sakinleri;
    Valörü 0 (sıfır) olan tefas fonları hangileri acaba yardımcı olursanız sevinirim. Liste şeklinde bulamadım. Saygılar...

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Fon seçimi için takip edilmesi gereken 3 parametre var; Endeks, Faiz ve Altın. Sonuçta bunların her birisi -en azından hisselerdeki gibi- kolaylıkla speküle edilebilecek şeyler değil. Hisse almak ve bu yatırım üzerinden sürdürülebilir bir gelir elde etmek çok zordur. Yıllarımı verdim bu işe, vermeye de devam ediyorum. Basit bir örnek: Bundan sadece 2 ay önce 24 TL maliyetle TURGG aldım ve Cuma kapanışı 33.26. Oh ne güzel demesin kimse çünkü düşerken de böyle düşüyorlar. İmtiyazlı hisselerine güvenerek borsaya kote ettiği hissesi ile tüm seans boyunca haşır neşir olan ve elindeki pozisyona göre canı istediği şekilde bilanço ve haber gönderen ahlaksız patronlarla dolu bir dünya burası. Ve maalesef SPK başta olmak üzere yeterli, etkili ve bir o kadar caydırıcı bir denetim sistemi yok ülkemizde. Adamlar yıl boyu yanlış bilanço göndermişler, SPK 39 bin TL ceza vermiş. O patron için 1-2 arkadaşı ile yenen akşam yemeği adisyonu. Bunların kör göze parmak misali sürekli tekrarlanıyor olması tam bir sinir harbi.

Başladığımız cümleye geri dönecek olursak. Portföyünde % 80 ve üzerinde hisse bulunduran hisse fonların endeksle oldukça korele olduklarını görmekteyiz. Ha keza tahvil içerikli fonlar faiz; kıymetli maden içerikli fonlar ise gram altın fiyatlamasıyla. Yani burada patron aldı mı, sattı mı, bilançoda bir dümen çevirecekler mi, borsaya kote şirketten halka açık olmayan diğer şirketine sermaye aktarımı vs olmuş mu ? Bu ve buna benzer onlarca sorunun cevabını aramak zorunda değilsiniz. Ara ara Trump'ın attığı tweetler hariç tabiki.

Geçen gün de yazdım, tekrar hatırlatayım. Bulunduğumuz coğrafya oldukça ciddi jeopolitik riskler barındırmakta ve bu riskler piyasamızda aşırı volatiliteye neden olmakta. Esasen bu volatilite, uygun yer ve zamanda uygun pozisyonlar açan fon yatırımcıları için bulunmaz bir nimet. Hisselerdeki düzenbazlıklardan ayrı olarak kısmen yerel ve daha ziyade global konjonktürü birazcık takip ile gayet güzel getiriler elde etmek mümkün. Yani kıssadan hisse, hisse senedi piyasasına bugüne kadar bulaşmamış olan dostlarım kesinlikle bu işe gıpta ile bakmasınlar. Yakın zamana kadar herkes SODA, ASELS vb tavsiyelerde bulunuyorken şimdilerde hiç kimse bu hisselerin adını bile duymak istemiyor. Ha keza 22 TL den 5 TL'lere düşen, zamanında bütün portföylerde kadim temettü hissesi olarak baş köşede olan PNSUT, TTRAK. Eskilerin baş köşede tuttuğu AEFES tam 10 yıldır aynı fiyatlarda sürünüyor, yazıyla ON !
    Harika bir yazı olmuş üstadım, teşekkür ederim. Soda ve Aselsan’da çok canım yandı, bir daha tövbe ettim borsaya bulaşmamaya. Sadece HEKTAS ile devam ediyorum şimdilik

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bence buişin şakası bile hoş değil. Açık söyleyeyim ben bu fon dünyasını bu form sayesinde tanıdım, buradan çok şey öğrendim. Bir çok arkadaşımız son zamanlardaki düşüşte fon performanslarına bakılsa iyi olur diye düşündüler. Ben de bunu yaptım ve sonucu yaptım. Benim yapımda şu yok: ya ben kazanayım ama aman başkalarına haber etmeyeyim. Bu form sayesinde tcd'yi keşfedip para kazandım, paylaşımcı arkadaşların benden fazla kazanması, en büyük dileğim. Fazla giriş olunca da fon şişiyor o da düğru. şimdi de şaka yollu da olsa birbirimizi suçlamaya başlıyoruz. Madem bu hale geldik, bana da herkese bol kazançlar dileyip geri çekilmek düşer. Sonuçta tefaş denen bir yer var. Borsa bir senedir yerinde sayıyor. Hisse fon almak istenen açsın baksın aylık yıllık getiriye, okusun fon sıtratejisini alsın fonunu. Form sayfalarındaki uyarıları da unutmasın kimse. Burada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir, yatırım tavsiyesi olamaz. Bu zamana kadar forma elimden gelen katkıyı yaptım ama bundan sonra geri çekilmem en doğrusu. Ben her ne kadar hakkım olmasa da sizlere hakkımı helal ediyorum. Lütfen siz de edin, bol kazançlar dilerim
    Sayın Hayrani lütfen bizi terk etmeyin, sizin sayenizde biz de pozisyonumuzu belirledikZ Mesela ben tam şu kira sertifikaları olan hisseyi alacaktım ki sizin sayenizde bulaşmamayı öğrendim. Foruma katkınız çok fazla, lütfen yorumlarınızı paylaşmaya devam ediniz

4.  Alıntı Originally Posted by barış Yazıyı Oku
    Sayın Fon sakinleri;
    Valörü 0 (sıfır) olan tefas fonları hangileri acaba yardımcı olursanız sevinirim. Liste şeklinde bulamadım. Saygılar...
    Aşağıdaki fonlar valörsüzdür.
    AAL
    AUT
    EIL
    FIL
    FPK
    GBL
    IST
    KTV
    MPF
    OKP
    OSL
    TCB

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Sayın Hayrani lütfen bizi terk etmeyin, sizin sayenizde biz de pozisyonumuzu belirledikZ Mesela ben tam şu kira sertifikaları olan hisseyi alacaktım ki sizin sayenizde bulaşmamayı öğrendim. Foruma katkınız çok fazla, lütfen yorumlarınızı paylaşmaya devam ediniz
    Hayrani dostumuzun samimiliğinden zerre şüphem yok.
    Kardeşimizin yazmaması büyük kayıp olur.
    Bir de Webster üstada amma taktınız arkadaş.
    Webster size en iyi en doğru bilgiyi deneyimleyerek verdi.
    TCD alın da demedi, ben portföyün yarısıyla girdim yarısını GPG yaptım mesela.
    Son olarak Psycokinesis'le de uğraşmayın arkadaş, değişik biri ama faydalı bilgiler veriyor.
    Uğraşacaksanız patron adamları var.
    Biri geldi, içine etti konunun umurunuzda olmadı...
    Son düzenleme : jmk99; 19-10-2019 saat: 14:30.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6. Sayın:admustafa
    Cevabınıza teşekkürler. Saygılarımla

Hayrani arkadaşımız gayet samimi ve paylaşımcı biri. Elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor bugüne kadar verdiği bilgilerle. Kimseye kırılma, küsme yazmaya devam et dostum. Senin gibi insanlara jer zaman ihtiyaç var burada.

ASUS_T00J cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yaşamak direnmektir.

Forumdaki en faydalı başlıklardan birisi burası. Herkes bildiğini, tecrübelerini paylaşıyor. Arada sırada tatlı atismalar illaki olacak. Zevkle takip ettiğim bir başlık burası. Umarım hep boyle devam eder. Herkese bol kazançlar.

ASUS_T00J cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yaşamak direnmektir.

Sayfa 858/1000 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •