Sayfa 273/1000 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Kılı kırk yaran bankalar böyle bir konjonktürde borçlu şirketlere kredi musluğunu açar mı dersiniz?
    Konu çarkların dönmesi değil zaten üstadım. Bankaları batmaktan kurtarmak.

2.  Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    Aynen bilemiyoruz bide alım satımda bi sonraki alıp satıyorsun oda bi kumar bıst gibi anlık değil

Ben dediğim gibi borsa temelliyim borsanın karı ve zararı hiç bi yerde yok sağlam geçen haftadan beri borsada takip ettiğim hisselerden yüzde 30 40 kadar yapan bile oldu en kötüsü bile 5-10 yaptı

Bu açıdan bu fon 1 haftada sıfır çekmiş durumunda daha yeni zararı çıkardı

Borsayı bilmeyenler için iyi yukarı giderken ama borsa bi kaymaya başlarsa kaçacak yer bulamazsın günde 8000 10000 mk bile kayar 94 98 01 08 yaşayanlar bilir 10 misli yukarı 30 misli aşağı
    madem böylesine "engin" borsa tecrübeniz var neden bu fondasınız!?
    sürekli bu fondan şikayet halindesiniz
    herkes bu fonun riskini bilerek alıyor sanırım sizde böyle yaptınız
    o halde hergün bu kadar sızlanış neden!?
    madem takip ettiğiniz hissenin en kötüsü bile %5-10 yapmışken sizi bu fonda tutan nedir merak ettim doğrusu!!?

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    O zaman USD fiyatlı bir altın fonu bulmak gerekiyor bunun için. USD fiyatlı borçlanma araçları fonu var altın fonu yok benim bildiğim.
    anlaştık sanırım sonunda teşekkür ediyorum üstat.

4.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Üstat sorum şu aslında direk ons a yatırım yapan fon var mı yok? admustafa ikisi aynı şey demek istedi (ons ve gr altın) ondan dolayı kendi bildiğimi açıklama gereği duydum.
    Yani siz dolar ile fon alıp sattığınızda yine dolar almak istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Onun dışında ons'a yatırım yapmakla gram'a yatırım yapmak arasında bir fark yok.

5. Enflasyon artışının % 25 lerde olduğu bir dönemde % 4 zam yapılan ücretlerle ekonomide dinamizm yakalanması zor. Daha dün rakam açıklandı, vergi borçlularından ilk 100 ün borcu 44 milyar TL. Kişibaşı 400 milyon yani. Zavallı gariban olmadıkları gayet net ortada. Fakirden al zengine ver sistemi.

Alıntı Originally Posted by karkacxx Yazıyı Oku
    Faiz indirimi kredi hacmini, kredi hacmi de para arzını artıracak. Bu para arzını dengeleyen bir üretim tabii ki olmayacak ve neticesinde TL'nin enflasyonu artacak. Ama hemen değil. Yavaş yavaş, tatlı tatlı, gazımızı ala ala.
    Haşlanmış kurbağa sendromu ...

7.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Kılı kırk yaran bankalar böyle bir konjonktürde borçlu şirketlere kredi musluğunu açar mı dersiniz?
    Öyle veya böyle faydası olur en sağlamından başlamak üzere amb 0.10 la beklenti dahilinde indirmiş 0.20 olsa tadından yenmezdi

8.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Haşlanmış kurbağa sendromu ...
    öyle de ülkeye nefes aldırır aynı borçlanma tüketim inşaat rant ekonomisine devam edilirse bi sonraki döngüyü düşünmek dahi istemiyorum bizim vatandaş yatırımcı olarak yapabileceğimiz trendleri takip edebilmek kendi önlemimizi alabilmek

Sayfa 273/1000 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •