Sayfa 152/901 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. İyi akşamlar,
    Bugünkü yazışmalar üzerine hatırlatmakta fayda görüyorum, aslında her seferinde yazılıyor ancak sürekli duyunca belki değersizleşiyor kelimenin anlamı ancak elinizde ki kurucu hisse senedi normal bir hisse senedi değildir. İş Bankası yatırımcı ilişkileriyle de konuştuğunuzda onların da bu senede intifa senedi dediğini görürsünüz. İntifa senetleri her ne kadar isim tamlamasının sonunda “senet” geçse de bir hisse senedi değildir. Buyrun okuyalım nedir ne değildir öğrenelim.
    https://www.hissesenedibasim.com/intifa-senedi/

2. İntifa senetlerinin haklarını katakulliyle kısıtlayamazsınız, senet sayısını artıramaz istediğiniz fiyata geri çekemezsiniz, kurucular kurulu çoğunluk onayı olmadan üzerinde tasarrufta bulunamazsınız vs vs

3. Atrde olan işlem bu isin şifresi.15 gün önce sil süpür 170 lerden sonra 142 yemezler canım.adam açıkça diyorki mal lazim mal biraz daha kapmalıyız.atr suprize açık bir hisse serbest marja bile acarlar tahtada dudak ucuklatirlar adama.y.t.d

4.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Ben biraz karalayayım..
    Ama kimse kızmasın.Sadece kişisel öngörüm..
    A ve B grubu hisselerin bana göre en büyük zayıflığı yatırımcısına sorulmadan değer verilebilmesi.TTK ya göre sadece şirketlerin esas sözleşmelerinde yazan imtiyazlara sahip hisseler.C grubunun belli katı B grubuna ve bunun da belli katı A grubuna verilmiş.Yönetimde söz sahibi olabilecek ayrıcalıklı hisseler.Koskoca bankanın B si ve özellikle A sı çok değerlidir.Milyonları bulsa yine ederini bulmayabilir..
    Ancak olası bir devirde halka açık kısımdaki fiyatlama baz alınabilir..
    Ben A ve B nin imha olmayacağını tahmin ediyorum.Belki borsadan çekebilirler.Bunu yaparken de fiyat konusunda çokta yatırımcı koruyan adımlar gelmeyebilir..
    Ancak kurucu hisseyi atamazsın,kendine göre değer biçemezsin, sıfırlayamazsın.Ancak en kötüsü şimdiki gibi kendi haline bırakırsın.Olası bir devirde ise şimdiki durumun devam etmeyeceğini herkes bilir.Hakları geri verilebilir veya imha edilebilir..
    Kurucu da bütün yollar İMHA ya çıkıyor.Kurucu sıfatında borsada hiçbir hisse yok....olamaz da...Ayak altından çekilmeli.Bunu banka da yapmak isteyebilir...
    Bakın elimde kurucu hisse var diye yazmadım.Benim gördüğüm bu.Birkez daha diyorum belki ben yanılırım belki A grubu kurucu fiyatını bile geçebilir..
    Sadece öngörülerimi yazdım..
    Kişisel görüşümdür..YTD..YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    . B icin dediginiz fiyatlandirma yani ortalama dediginiz şey, anladigim kadariyla herkes zarar eder en iyi ihtimal kar etmeyecek. Peki ustadim devlete gectigi zaman sonraki adim temettu kisitlamasinin kalkmasi olmayacakmidir. O zaman bizde temettu almis olacaz dogrumudur? Yada bahsettiniz gibi ilk basta fiyatlama yspip hisselerimi toplarlar.

5.  Alıntı Originally Posted by turkson Yazıyı Oku
    . B icin dediginiz fiyatlandirma yani ortalama dediginiz şey, anladigim kadariyla herkes zarar eder en iyi ihtimal kar etmeyecek. Peki ustadim devlete gectigi zaman sonraki adim temettu kisitlamasinin kalkmasi olmayacakmidir. O zaman bizde temettu almis olacaz dogrumudur? Yada bahsettiniz gibi ilk basta fiyatlama yspip hisselerimi toplarlar.
    Yazdığımı yanlış anlamışsınız.Kimseye zarar eder demedim.A ve B nin olması gereken değerini her fırsatta yazdım.Ancak A ve B imtiyazlı hisse senedi.Ancak mevzuatta C grubuna devir veya çağrıda ne uygulanıyorsa A ve B yede aynısı uygulanır.Sadece buraya dikkat çektim..
    Kaldı ki B belki buradan 100-150..binlere gider bunu kimse bilemez..
    Yani senin elinde altın var.Sen bu altını kuyumcuya götürdün ve tek kuyumcu var.Kuyumcu bunu değerinin altında almak istese başka çaren var mı?Altın olduğunu biliyoruz ama mecburiyetten değerini bulmadan teslim etmek zorunda kalıyoruz..
    Ve burada kurucu hissenin kendine has yapısından dolayı ön plana çıktığını belirttim..
    Unutmayalım ki bu iş dillendikçe ve hazineye geçiş veya bankadan radikal adımlar gelirse hisseler piyasanın götüreceği yere kadar giderler..
    A ya milyonlar verseniz yine ederi bulunmaz.Bunu çok samimi yazıyorum.Bunun çarpanıyla B de çok yüksek değerler bulmalı.AMA TTK ya göre yatırımcı aleyhine kararlar çıkabilir..
    İnşaallah buradaki bütün hissedarlar A-B-kurucu çok ama çok kazanır.
    Sadece İHTİMALDİR..
    KİŞİSEL GÖRÜŞÜMDÜR...YTD..YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Bu garip Oflu bir zamanlar krallaradan arda kalan çerezler le Tskb topluyorum dediğim zamanlar var dı.Eski dair ne varsa unutun Yeni Dünya düzenine hazırlanın diyorum.Kimi aklı ile kimi bilgisi ile Ben ise sezgilerimle hareket ederim.Nokta..

7. Fatih'in torunları geliyor surları dövmeye vurdukça ses gelecek sesssss

Sayfa 152/901 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •